"דרך קלוברפילד 10": להילכד בסרט מותח ומפתיע

מותחן קלאוסטרופובי המלוהק למופת אשר יחזיק את קהל הצופים באי ידיעה ובעיקר על קצה המושב / שי שגב 

בעבר היו דיבורים ליצור סרט המשך ללהיט הקולנועי, שהציג מפלצת שהגיעה להשמיד את כדור הארץ, בסרט המדע בדיוני "קלוברפילד" משנת 2008.


"דרך קלוברפילד 10": מותח, משעשע ובעיקר מבדר

אולם רק לפני חודשים בודדים התבשרו חובבי הסוגה, כי עומד לצאת לאקרנים סרט הקשור לאותו בית הפקה, אך אין לו שום קשר כזה או אחר לסרט המקורי.

אחד ממפיקי הסרט, ג'יי ג'יי אברהמס (במאי "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"), תיאר את "דרך קלוברפילד 10" בתור 'קרוב משפחה מרוחק' של הסרט הראשון. שניהם מתרחשים באותו יקום, אבל יש פה המשך ישיר, אלא סיפור שעומד בפני עצמו ומציע דמויות חדשות לחלוטין. יתכן והאירועים כאן יכולים להתרחש במקביל לאלו של הסרט המקורי, אך אין זה משנה – יש כאן סרט מותח ואף מפחיד, אך אל תצפו לשום קשר או יחס לסרט הראשון.

זהו סרט שתרצו לדעת כמה שפחות טרם הצפייה, כך שסביר להניח שתמצאו עצמכם כוססים את הצפורניים בזמן שאתם יושבים על קצה מושב הקולנוע.

ניתן לספר, שמישל (מארי אליזבת' ווינסטד) מעורבת בתאונת דרכים ולאחר מכן מתעוררת במרתף של מי שהציל אותה, הווארד (ג'ון גודמן) ותושב מקומי, אמט (ג'ון גאלגר ג'וניור). כמעט כל הסרט מתרחש במרחב המוגבל הזה, ומישל עושה כל שביכולתה לשרוד מתחת לפני הקרקע.

יתכן וזה נשמע לא מרתק לחלק מהקוראים, אך היו סמוכים ובטוחים שלמותחן יש מספיק פיתולים והפתעות, שאף ידהימו את הצופים המתובלים ביותר.

צוות השחקנים מעולה, אבל את כל התשואות יש לתת לגודמן שפשוט פונמנלי בסרט, ונותן את אחת ההופעות הטובות ביותר שלו. בסופו של דבר, "דרך קלוברפילד 10" שנון, מותח ובעיקר מבדר.

דרך קלוברפילד 10

___
דרך קלוברפילד 10 | 10iCloverfield Lane 
בימוי: דן טרכטנברג
תסריט: ג'וש קמפבל, מת'יו סטוקן, דמיאן צ'אזל
שחקנים: ג'ון גודמן, ג'ון גאלגר ג'וניור, מארי אליזבת' ווינסטד
מקור: ארה"ב
שפה: אנגלית
באקרנים בישראל: 31.03.16
הפצה בישראל: מסחרית
זמן: 106 דקות