"עידן הקרח: מסלול התנגשות": אתחול ממוחזר לדור הצעיר

החיות הפרה-היסטוריות חוזרות לסיבוב נוסף להציל את עצמם ואת כדור הארץ, באופן מגוחך וממחזר חומרים פרה-היסטוריים, בתוספת הומור שישעשע את הילדים הקטנים / שי שגב

סדרת הסרטים המונפשת של אולפני בלו סקי, "עידן הקרח", חוזרת לקולנוע בפעם החמישית, לאחר שהופיעה לראשונה על המסכים בשנת 2002. בעוד סרט זה פונה לדור ילדים חדש וצעיר מן הסרטים הקודמים, "עידן הקרח: מסלול התנגשות" מנסה לחקות את סרטי "הארי פוטר" ולמשוך בכוח גם את הקהל שגדל על סרטים אלו. ברם, קהל הנאמנים בוודאי ייווכח כי חלק גדול מן החומרים ממוחזר מסרטים קודמים, אולם בזכות הדמיון העשיר וההומור היותר עממי בסרט זה, בוודאי יכבוש את הקהל הצעיר במיוחד (בני 5-6).

"עידן הקרח: מסלול התנגשות": הבלוט ששינה את פני העולם

מייק ת'ורמאייר חוזר כבמאי, ואליו מצטרף הבמאי גלן ט. צ'ו, בעלילה העוסקת במרדף הבלתי נלאה של סקראט, המנסה בכל כוחו – וכמה פעמיים בחייו, להבטיח לעצמו את הבלוט החמקמק. מחויבותו מובילה אותו אל תוך חללית קפואה בתוך גוש קרח. איכשהו, מתוך ניסיונות לשים את ידיו על הבלוט החמקמק, סקראט מוצא עצמו בחלל, ומוביל באופן משעשע לאירועים קוסמיים, ביניהם שליחת מטאור לכיוון כדור הארץ, המאיים על הקיום של מני (ריי רומנו בגרסה המדובבת לאנגלית ו-אוהד שחר בעברית), סיד (ג'ון לגוויזמו באנגלית ו-טל פרידמן בעברית) ודייגו (דניס לירי באנגלית ו-יורם יוספסברג בעברית). בעוד שכולם מודאגים מהנישואין הקרבים של זוג ממותות, באק (סיימון פג באנגלית ו-צביקה פורמן בעברית) מודיע להם על האיום הקרב ועל כולם להציל יחדיו את כדור הארץ – ומהר.

"עידן הקרח: מסלול התנגשות" הוא אמנם סיפור הרפתקאות, וכזה שלא ממש מחויב למציאות, אולם כן ניתן להתחבר לדמויות המופרכות ומלאות ההומור. האלמנט החשוב בסרט הוא ההנפשה – שהוא יפה מתמיד לאחר שהשתפר פלאים במהלך השנים.

חשוב לציין, כי "עידן הקרח: מסלול התנגשות" אינו בין הסרטים הטובים בסדרה, אך בהחלט יעביר 100 דקות של כיף והומור עבור הקטנטנים. לגבי הצופים הוותיקים והמכורים של הסדרה, עדיף להישאר עם זיכרונות פרה-היסטוריים מתקתקים.

עידן הקרח: מסלול התנגשות

___
עידן הקרח: מסלול התנגשות | Ice Age: Collision Course
בימוי: מייק ת'ורמאייר, גלן ט. צו
תסריט: מייקל ג'יי. ווילסון, מייקל ברג, יוני ברנר
מדובבים: ריי רומנו, דניס לירי, סיימון פג
מקור: ארה"ב
שפה: אנגלית
באקרנים בישראל: 14.07.16
הפצה בישראל: מסחרית
זמן: 100 דקות