"הרץ במבוך: מבחני הכוויה": עובר את המבחנים

הסרט השני בטרילוגיה מרשים רק בחלקו, אינו מפתח יותר מדי את העלילה ותפקידו לסקרן את הצופים לקראת הסיום הגדול שצפוי ב-2017. אפשר לראות / שי שגב

להיות חלק שני בטרילוגיה זו משימה קשה. עלייך לקדם את הסיפור, לגרות לקראת הסרט הבא ועדיין לשכנע את הצופים שהם לא שילמו כרטיס לחינם (ולעיתים גם בייביסיטר, חניה, פופקורן ועוד). "הרץ במבוך: מבחני הכוויה" עושה את זה לא רע. הוא מצליח באופן מכובד ביחס ל"משחקי הרעב: עורבני חקיין 1" (אכזבה) לבין "מלחמת הכוכבים: האימפריה מכה שנית" (אליפות).

"הרץ במבוך: מבחני הכוויה" - דילן או'בריאן כמנהיג נערץ

הגיבורים הצליחו לברוח מהמבוך שהופיע בסרט הראשון, ושעדיין תקוע בכותרת של הסרט הנוכחי, ומתחילים הרפתקה חדשה לחלוטין. תומאס (דילן או'בריאן, "לדפוק התמחות") ולהקת המעריצים שלו של 'אחים' ו'אחות' אחת חוזרים לרוץ ולהימלט מכל אויב אפשרי. מצד אחר של המתרס מקבלת תפקיד משמעותי אווה פייג' (פטרישה קלארקסון, "חיים כפולים"), מדענית מרושעת שמנסה למצוא תרופה לווירוס שהופך בני אדם לזומבים בעתיד דיסטופי. מהו הפתרון שלה? לשאוב את הדם מבני הנוער החסונים.

ככל הנראה העלילה נכתבה בשורה אחת: על בני הנוער להיאבק במבחני הכוויה כדי להגיע לישועה. וכן, על הדרך הם פוגשים בזומבים. או'בריאן הוא המנהיג שכל הנערים חולמים להיות וכל הנערות חולמות להיות איתו. שאר הנערים המלווים אותו משמשים כשחקני משנה מתוך מטרה לקדם את העלילה, בהנחה שהם נותרים בחיים. עם זאת, החבורה אף פעם לא משועממת במסעות ההימלטות השונים, ובסך הכל הם ילדים טובים.

בסופו של דבר, "הרץ במבוך: מבחני הכוויה" גם סובל מהיותו סרט המשך, וכאן רוב פגמיו. מכיוון שהוא עמוד שידרה המחבר בין ראש לזנב הסדרה, זהו סרט שלא מפתח יותר מדי את העלילה, אלא רק מסקרן ומכין את הצופים לקראת הסוף הגדול. לאחר שעה ראשונה ומרשימה למדי, ניתן להרגיש שהסרט מחזיק את עצמו בכוח בשעה השנייה. קשה לקרוא לזה משעמם, אבל בהחלט אפשר היה לקצר מעט.

לאורך הדרך הנערים נתקלים בניצוץ של תקווה, כי ניתן לשפר את המצב ובטח שלהתבגר מעט. נוצרים קשרים חדשים, צצים קונפליקטים מפתיעים ועם כותרות הסיום הצופה משתכנע, כי אף יגיע לצפות בסיום הגדול שאמור לעלות למסכים מתישהו בפברואר 2017.

הרץ במבוך: מבחני הכוויה

___
הרץ במבוך: מבחני הכוויה | Maze Runner: The Scorch Trials
בימוי: וווס בול
תסריט: טי. אס. נוולין
שחקנים: דילן או'בריאן, קי הונג לי, פטרישיה קלארקסון
מקור: ארה"ב
שפה: אנגלית
באקרנים בישראל: 17.09.15
הפצה בישראל: מסחרית
זמן: 131 דקות