"הסיפור של אדליין": פנטזיה של סיפור

סרט חביב ונעים, חלקו צפוי ואיטי, המיועד בעיקר לחובבי פנטזיה ורומנטיקה / שי שגב

הבמאי לי טולנד קרירגר יצר כבר מספר סרטים עצמאיים איטיים למדי – "The Vicious Kind" משנת 2009 (לא הוקרן בארץ) ו"סלסט וג'סי לנצח" משנת 2012. שני הסרטים זכו לתשואות או לבוז מהביקורות.

"הסיפור של אדליין" - להתאהב מחדש

בסרטו החדש, "הסיפור של אדליין", נדרשת בלייק לייבלי ("אחת שיודעת") להיכנס לדמותה של אדליין באומן, אישה צעירה שהפסיקה להזדקן לאחר שברק פגע בה, ועל כן נודדת ומהגרת ממדינה למדינה, מחשש ששכניה ומכריה יזהו אותה. בחייה הנוכחיים היא נתקלת בתורם עשיר, אליס (מיכאיל הויסמן, "משחקי הכס"), ובעקבות רומן קצר היא מתחילה לשאול את עצמה אם להמשיך לחיות בניכור ולהפסיד הזדמנות להתאהב מחדש. עברה לא מפסיק לרדוף אותה.

צופים שראו את הסרט הנוראי, "אגדת חורף", שיצא לאקרנים לפני כשנה, בוודאי ימצאו קווי דמיון בין שתי העלילות. עם זאת, סרט זה הרבה יותר טוב. לייבלי נכנסת לנעליים של שחקניות הוליוודיות צעירות שגילמו תפקידי נשים בנות 100 (קייט בלאנשט, "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן", וטילדה סווינטון, "אורלנדו"), אלא שכאן היא לכודה בגוף של בת 29, והיא אינה יוצאת מהאופי הגלום בגיל זה לכל אורך הסרט.

הביצוע שלה לתפקיד אינו דינמי או הבולט ביותר שביצעה אי פעם בקולנוע – אבל כנראה שהוא לא צריך להיות. היא מנסה לשמור על עצמה סגורה מפני העולם הזר, צנועה ככל האפשר, ובהיבט זה היא מאוד מצליחה, גם כששחקני המשנה לצידה מושכים הרבה יותר תשומת לב: אלן ברנשטיין ("בין כוכבים") מצוינת כבתה שהגיעה לגבורות (קהל הצופים מצליח להשתכנע שהשחקנית בת ה-82 היא אכן בתה), וגם הויסמן מקסים וחביב.

ההפתעה הגדולה בסרט, לעומת זאת, מגיעה מהריסון פורד ("מלחמת הכוכבים"), שחוזר לשחק בצורה הטובה והמשכנעת ביותר שלו מזה שנים רבות, וגם כפילו הצעיר (אנתוני אינגרובר) מאוד מרשים כשהוא מחקה את פורד בצעירותו.

"הסיפור של אדליין" הוא סרט חביב ונעים לצפייה. חלקו צפוי או איטי, אבל בהחלט אינו מזיק לחובבי הפנטזיה והרומנטיקה האבודה.

הסיפור של אדליין

___
הסיפור של אדליין | The Age of Adaline
בימוי: לי טולנד קריגר
תסריט: ג'יי. מילס גודלו, סלבדור פסקוביץ'
שחקנים: בלייק לייבלי, מיכאל הויסמן, האריסון פורד
מקור: ארה"ב
שפה: אנגלית
באקרנים בישראל: 28.05.15
הפצה בישראל: מסחרית
זמן: 122 דקות