"קסם של בית": הרבה קסם, מעט תוכן

אפקטים תלת מימדיים מרהיבים והנפשה יפהפייה מסווים תסריט ירוד ונטול הומור בסרט ההרפתקאות / שי שגב

"קסם של בית", בבימויים של ג'רמי דגרסון ו-בן סטסן, הוא הרפתקת ההנפשה האחרונה מבית mWave, אולפן האנימציה הבלגי, שיצר את הסרטים "טרמפ לירח" ו"מסביב לעולם ב-50 שנה" (שניהם בבימויו סטסן). כמו בסרטים אלה, "קסם של בית" נהנה מעיצוב דמויות יפהפיות ועבודת תלת מימד מרשימה ביותר, אבל בהתחשב בכותרת, הסרט לוקה בדימיון.

"קסם של בית" - החתול שיציל את המצב

לבתי הקולנוע בארץ מגיע הסרט מדובב לעברית בלבד, אולם ניתן למצוא הקרנות בדו-מימד ובתלת מימד (כשהאחרונה מומלץ במקרה זה). גיבור הסרט הוא רעם (קולו של נדב ירושלמי), חתלתול ג'ינג'י נטוש, שמגלה לכאורה את החיים, ועושה את דרכו לתוך ביתו המסתורי של קוסם זקן, לורנס (קולו של אלברט כהן).

בשל היותו חתול חמוד במיוחד, רעם מתקבל בברכה באופן מיידי לבית החדש על ידי הקוסם ומגוון המצאותיו, למורת רוחם של ג'ק הארנב (קולו של יגאל שדה) הנרגן וחברתו העכברית, מגי (קולה של עינת אזולאי). עם זאת, כאשר הקוסם המזדקן מגיע לבית החולים, אחיינו החמדן, דניאל (קולו של אורי זלצמן), מתכנן למכור את הבית בהיעדרו של דודו, ולכן זהו התפקיד של רעם וחבריו לסכל את תוכניותיו של דניאל ולהציל את המצב.

לבמאי סטסן ניכרת תכונה של העדפת עבודת התלת מימד על פני פיתוח התסריט בפועל (כפי שגם קרה בסרטיו הקודמים): הסרט עושה שימוש מלא ויוצא דופן באפקטים תלת מימדיים, ואינספור דברים צצים מן המסך ועפים לכיוון הצופים, החל מציפורים, פרפרים, כבישים ואפילו אפו של כלב דוברמן. בנוסף, עיצוב הדמויות זוכה גם הוא ליופי מוזר בפני עצמו, כפי שהעניקו חיים לנורה, וקראו לה אדיסון.

למרבה הצער, התסריט בן 85 הדקות הוא מעט שטוח, וזוכה לטפטוף עדין ביותר של הומור (אין אפילו בדיחות חזותיות) ודיאלוגים ירודים. עם זאת, יש להוסיף, כי זהו סרטו הטוב ביותר של סטסן עד כה, והוא בהחלט יבדר ילדים צעירים, שטרם זכו לראות סרט של פיקסאר או דיסני.

קסם של בית


___
קסם של בית | The House of Magic
בימוי: ג'רמי דגרסון, בן סטסן
תסריט: ג'יימס פלין, דומיניק פקיס
שחקנים: נדב ירושלמי, אלברט כהן, יגאל שדה
מקור: בלגיה
שפה: עברית / אנגלית / צרפתית
באקרנים בישראל: 03.07.14
הפצה בישראל: מסחרית
זמן: 85 דקות