"המסתנן": בריאן קרנסטון שובר שורות, נוצץ ומבריק

סרט פשע מותח המבוסס על סיפור אמיתי, הכולל צוות שחקנים איכותי ואת בריאן קרנסטון כמובן / שי שגב

זהו המתווה הכללי למותחן הפשע החדש: בריאן קרנסטון ("ארגו", "דרייב") מגלם בחור די הוגן, אשר מבין שהוא עשוי להיות מעורב בכמה פעילויות מסוכנות ולא חוקיות. אז הוא חובש שני כובעים: האחד, איש משפחה רגיל לחלוטין; והאחר – פושע המתחבר לכמה מסוחרי הסמים האלימים ביותר בעולם.


"המסתנן": קרנסטון קר רוח, חד ושנון, אך המתח בדמותו מורגש בכל שנייה

למען הסר ספק, זה לא "שובר שורות" על המסך הגדול. זהו הסרט "המסתנן", הפונה לצופים המחבבים סרטי פשע המבוססים על סיפור אמיתי, הכולל צוות שחקנים איכותי ואי אפשר בלי קרנסטון כמובן.

קרנסטון מגלם את סוכן הסמים רוברט מזור, אשר אי שם בשנות ה-80 של המאה הקודמת, החליט לזהות את מקורות כספי הקוקאין הזורמים לארצות הברית. הוא מתקרב יותר ויותר אל מנהיג קרטל הסמים, פבלו אסקובר, ועוזב את אשתו המודאגת, התוהה עד כמה הוא מוכן להסתכן במטרה לחשוף את אחד מארגוני הסמים הגדולים בעולם. שותפו, אמיר אברו (ג'ון לגוויזמו, "שף"), קורא לו לשקול כמה רחוק הוא מוכן ללכת כדי להוכיח את עצמו לפושעים סביבו.

מזור חייב לפגוש כל מיני אנשים, שרובם בעלי נטיות אלימות ומידות רעות אחרות – ביניהם, חוויאר אוספינה (יול ואסקז, "קפטן פיליפס"), שיכור סוטה וראוותני המודע לעצמו הרבה יותר ממה שהוא נראה. מזור תמיד נראה מטופח, נושא מזוודה שבה כביכול הוא מלבין כספים. אולם במזוודה יש סוד: מכשיר הקלטה שמזור יכול להפעיל באמצעות מתג חיצוני.

אפשר להיזכר בסרטים דומים נוספים, כמו "דוני בראסקו" ו-"קזינו". אולם ככל שמזור מתערבב בחייהם האישיים של חברי קרטל מתוחכם הזה, הוא מבין שהוא מסכן לא רק את חייו האישיים, אלא גם חיי יקיריו. אופיו של קרנסטון תמיד חד, ערני ומדויק, אבל הצופים מרגישים את החרדה שלו בכל שנייה.

כדי להגביר את המתח עוד יותר, מוקצית לו כלה לעתיד: קאת'י ארץ (דיאן קרוגר, "ממזרים חסרי כבוד"), סוכנת פדרלית במשימתה החשאית הראשונה. גם ג'ולייט אוברי ("הגנן המסור") נהדרת כאשתו האמיתית לחיים של מזור, שמוצאת עצמה מקנאה ביחסים הדמיוניים שפיתח בעלה עם מושא אהבתו המזויפת. ויש גם את אולימפיה דוקאקיס ("מוכת ירח") בתפקיד קומי-קליל, כדודתו טובת המזג של מזור.

רוב הסרט הוא בעצם זרקור על קרנסטון, ששנה שעברה היה מועמד לאוסקר על תפקידו בסרט "טרמבו", וסביר להניח שגם פה יקבל הזדמנות נוספת לזכות בפסלון זהב. והצופים ייהנו לראות כיצד הוא מתאמץ להרוויח זאת.

המסתנן

___
המסתנן | The Infiltrator
בימוי: בראד פורמן
תסריט: אלן סו בראון
שחקנים: בריאן קרנסטון, ג'ון לגווזמו, דיאן קרוגר
מקור: ארה"ב
שפה: אנגלית
באקרנים בישראל: 11.08.16
הפצה בישראל: מסחרית
זמן: 127 דקות