הסודות של איטליה, רוקו ואחיו, בחדר ההמתנה
יום ראשון, 01 במרץ 2015 / שי שגב

18:00 הסודות של איטליה | Secret Italy, ערוץ הטיולים


סדרה בת ארבעה חלקים החוגגת את אהבתה של אלכס פוליצי, מלונאית מצליחה, לתרבותה ולנופיה של איטליה. פרקי הסדרה יעקבו אחר פוליצי שתחצה את איטליה לאורכה ולרוחבה, תבקר בערים עוצרות נשימה כמו ונציה, מילאנו ורומא, תסייר בחוף אמלפי המרהיב שבמחוז קמפניה, לפני שתחתום את המסע בסודה השמור ביותר של איטליה: מחוז פוליה, פנינה נסתרת בדרום איטליה. המדריך האישי של פוליצי יארוג יחדיו סיפורים וזיכרונות ממורשת משפחתה באיטליה, לצד ביקורים במקומות טעוני משמעות בביוגרפיה שלה: החל מחופשות ילדות למרגלותיה של רומא, וכלה במקומות בהם עבדה בשנות ה-20 לחייה.

22:00 רוקו ואחיו | Rocco and his Brothers, ערוץ Yes3


דרמה ריאליסטית, ובמרכזה משפחה איטלקית בת חמישה אחים המנסה לשרוד את המצב הכלכלי הקשה. שחקנים: אלן דלון ("הסמוראי"), רנאטו סלבטורי, קלאודיה קרדינל ("היו זמנים במערב"). במאי: לוצ'ינו ויסקונטי ("הברדלס"). איטליה, 1960. זוכה שני פרסים בפסטיבל ונציה – פרס הביקורת ופרס השופטים. מועמד לשני פרסי באפט"א. הסרט בנוי בז'אנר הריאליזם הקלאסי, ובהחלט קיימים בו רגעים נפלאים, אם כי לא כולם. ציון: 


22:00 בחדר ההמתנה | The Waiting Room, ערוץ Yes דוקו


דרמת חדר-מיון מרתקת, שנכנסת אל מאחורי הקלעים של בית חולים ציבורי אשר נאבק לטפל בקהילה שברובה מחוסרת ביטוח רפואי. הסיפורים של מספר חולים ושל צוות בית החולים האחראי לשלומם מביאים לקדמת הבמה את המאבק והנחישות – הן של הקהילה והן של המוסד – שמתמודדים עם משאבים מוגבלים מאד ועם חוסר יכולת לנווט במערכת הבריאות האמריקנית המאופיינת בחוסר תפקוד כלכלי ופוליטי. בימוי: פיטר ניקס. ארה"ב, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !