17 התחלות על טליה, האיש שצייר את אלואיז, כלות במידות גדולות, הסוד העירום שלי
חדש בטלוויזיה - יום שני, 01 ביוני, 2015 / שי שגב

21:00 17 התחלות על טליה | i
17 Beginnings of Taliah, ערוץ 8


טליה שפירא ז"ל, השחקנית הפרועה וחסרת העכבות, השאירה לאחר מותה מאות מחברות ועשרות סרטי וידאו. כ-25 שנה לאחר מותה מנסה בנה הבמאי, יוני בן טובים, להתמודד עם החומרים שהשאירה. בן טובים חוקר את העיזבון הגדול שאימו השאירה (יומנים, סיפורים, סרטים, קלטות ועוד) ומקלף את זיכרונותיו שכבה אחר שכבה במסע הארוך אל עבר הרגעים המשמעותיים ביחסים ביניהם - ימיה האחרונים של טליה. דרך 17 פרקי ההתבוננות, המהווים פסיפס מופשט ורגשי, חוקר יוני את דמות אמו ואת הדיאלוג ביניהם. הדרך הייחודית שבה בחר הבמאי לפענח את חיי אמו מביאה לידי ביטוי את הצורך – והקושי - לחבר את הרגעים האקראיים בחיינו לסיפור בעל משמעות. 73 דקות, ישראל, 2015.

22:00 האיש שצייר את אלואיז | It's Me, Hilary: The Man who Drew Eloise, ערוץYes דוקו


דיוקנו של הילארי נייט, האמן-מאייר הנהדר שמאחורי סידרת ספרי אלואיז האייקונית. נייט מביט אחור אל חייו כאמן ואל החיבור שלו אל סידרת הספרים המצליחה, שכתבה קיי ת'ומפסון, ואותה אייר בכישרון רב. במשך 60 שנה, אלואיז – ילדה חכמה בת 6 המתגוררת בפלאזה הוטל בניו-יורק – הקסימה את לבבותיהם של קוראות וקוראים צעירים. אחת מהקוראות הנלהבות היא השחקנית/במאית/תסריטאית לנה דנהאם ("בנות"), שהקעקוע של אלואיז על גופה הביא לידידות קרובה עם נייט. הסרט הקצר והמיוחד הזה, מציג ראיונות אינטימיים עם לנה והילארי, כמו גם עם בני-משפחה, חברים וכותבים שקיבלו השראה מעבודתו של נייט. כשהציורים של אלואיז מונפשים בסרט באופן מענג, הסרט מאיר את דמותו של אמן מוכשר ומעורר השראה, שהצליח לשמור על תכונות אלה למרות מכשולים אישיים ומקצועיים לא פשוטים, בכללם הניתוק שלו מת'ומפסון, כותבת סידרת הספרים, שאסרה עליו לצייר את אלואיז לנצח. בימוי: מאט וולף. 36 דקות, ארה"ב, 2015.

22:00 כלות במידות גדולות | Bulging Brides, ערוץ החיים הטובים


מאמן הכושר האישי, בובי אירופה, והתזונאית, נדין באומן, עוזרים לכלות לרזות ולהיחטב לקראת יום החתונה שלהן. במהלך פרקי הסדרה נפגוש את מארסי, מלצרית ואם לשלושה שלא מצליחה לרכוס את שמלת החתונה שלה; פרייה, הרוצה להתחתן בשמלת לנגה הודית מסורתית וחושפת בטן, ואחרות.

22:45 הסוד העירום שלי | My Naked Secret, ערוץ הבריאות


12 אנשים המתביישים בגופם בגלל עיוות או איבר גוף שגורמים להם סבל גופני ונפשי, מבקשים לשנות את חייהם ואת גופם. הם נעזרים בפסיכותרפיסטית אנג'ולה מוטנדה ובניתוחים פלסטיים, אסתטיים ומשלימים כדי לשפר את חייהם.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !