קסם של בית, התיקון 2, תחנת חלל 76, המדריך לכיסוי תחת, יהודי פורטוגל, דמדומים 2 – ירח חדש, מדוזות, כיסא פנוי, הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם, אקס-מן: העתיד שהיה
יום שבת, 02 במאי, 2015 / שי שגב

10:00 קסם של בית | House Of Magic, ערוץ Yes5


בחיפוש אחר מקלט מהסערה הקרבה, מגיע רעם החתול לאחוזה גדולה ומסתורית, בה גר קוסם מזדקן יחד עם שלל חיות, רובוטים וטריקים. כאשר הוא ושאר החיות באחוזה מגלים כי אחיינו של הקוסם מעוניין למכור את הבית לכל המרבה במחיר, הם מחליטים להפוך את הבית לאחוזה רדופת רוחות במטרה להפחיד ולסלק את הקונים הפוטנציאליים. דיבוב לעברית: יגאל שדה, אלברט כהן, נדב ירושלמי. דיבוב לאנגלית: מארי בלו, סינדה אדמס. במאים: ג'רמי דגרוסון ובן סטסן. בלגיה, 2013.
אפקטים תלת מימדיים מרהיבים והנפשה יפהפייה מסווים תסריט ירוד ונטול הומור בסרט ההרפתקאות. ציון: 

14:15 התיקון 2 | Rectify 2, ערוץ Hot פלוס


מרתון פרקי העונה השנייה של הדרמה, שמתארת את מסעו של אסיר
 לשעבר שמשתחרר לאחר שהעביר 19 שנים כנידון למוות. לאור שבחי המבקרים, חודשה הסדרה לעונה נוספת ושלישית. ספוילר - לאחר שהותקף בברוטאליות בסיומה המטלטל של העונה הראשונה, העונה החדשה נפתחת כשדניאל בתרדמת, בעוד ששאר תושבי העיירה מתמודדים עם השלכות האירוע. כאשר הוא משתחרר מבית-החולים, דניאל נחוש לחיות את ההווה, ומנסה להפוך לגורם המניע של חייו. הוא עושה החלטות וחושב על עתידו, בעוד שהוא מנסה למצוא משמעות בעולם מסוכן ובלתי צפוי. למרבה הצער, יש הרבה אנשים ומקומות בעיירתו שמזכירים לדניאל את עברו, המאסר ואת האנה. 

17:05 תחנת חלל 76 | Space Station 76, ערוץ Hot פאן


קומדיית מד"ב תמימה ונאיבית למראה בכיכובה של ליב טיילר ("שר הטבעות", ארמגדון"). תחנת חלל 76 משייטת בסמוך לסירקה 76, סוג של כדור הארץ בשנות ה-70 של המאה שעברה. ג'סיקה חושבת שהאנשים על תחנת החלל ידידותיים ודי רגילים, אבל מגלה שהם סובלים קשות מלחץ בגלל הבידוד והמרחק מכוכב הלכת שלהם, נוסף לדיכאון, שעמום, חוסר נאמנות והתמכרות לסמים. ג'סיקה מנסה להתיידד בדרכה הגמלונית עם דרי החללית. היא גם מגלה משיכה מוזרה לאחד מהם, ואין לדעת איך זה ייגמר במקום כל כך ממוכן וסטרילי... שחקנים נוספים: פטריק ווילסון, מריסה קוכלר, מט בומר, ג'רי אוקונל, קיילי רוג'רס. בימוי: ג'ק פלוטניק. ארה"ב, 2014. מחווה חמודה לשנות ה-70, אך ללא מטרה או מסר ברור מן הסרט. אפשר לראות, אם כי בספק אם ייחרט בזיכרון. ציון: 


21:30 המדריך לכיסוי תחת
How to Cover Your Ass, ערוץ הקולנוע הישראלי 

דרמת טלוויזיה שכתב, ביים ומככב בה אסי דיין. גבר תל אביבי, איש מחנה השמאל, מנהל רומן עם אשה ממחנה הימין. הוא משתמש בעצרות התמיכה בתהליך השלום כאליבי לרומן. רצח רבין משבש את תכניותיו. ישראל, 1998.

22:00 הבית היהודי - יהודי פורטוגל, ערוץ 1


סיפורה המיוחד של יהדות פורטוגל. התכנית תציג מראות וצילומים מרהיבים מעיירות בהן חיו יהודים מאנוסי ספרד, וכן תיעוד מיוחד של מפגש עם אחרוני היהודים בעיירות נידחות ושל סממנים יהודיים שהשתמרו לאורך השנים וחלקם נחשף בעת האחרונה. סיפורה של העיירה טומאר, שם נפגשו חברי משלחת עיתונאים עם היהודייה האחרונה שנותרה בעיירה. היא ובעלה שמרו באדיקות על בית הכנסת במקום ודאגו לפותחו מידי יום, גם כשידעו שהם היהודים האחרונים במקום. לאחר מות בעלה היא ממשיכה במסורת לבדה ללא תמיכה ומכספי הפנסיה. עוד סיפורים ותמונות יובאו מפורטו, בלמונטה, קוסטלו דה ויטה ועוד.

22:00 דמדומים 2 - ירח חדש | The Twilight Saga: New Moon, ערוץ לייפטיים


קריסטן סטיוארט, רוברט פטינסון וטיילור לאוטנר שבים לככב בחלק השני של הטרילוגיה המבוססת על רב המכר של סטפני מאייר. לאחר אירועי יום הולדת ה-18 של בלה, אדוארד ומשפחתו נוטשים את העיירה בניסיון להגן על בלה מהסכנות הנלוות לעולמם העל טבעי. בלה, כואבת ומדוכאת, מסרבת לגלות עניין בשנת הלימודים החדשה ומרחיקה עצמה מכל חבריה. עם הזמן מגלה בלה שכשהיא נמצאת בסכנה היא רואה את אדוארד. לכן יחד עם חבר הילדות שלה, ג'ייקוב בלאק, מתקנת בלה אופנוע ישן ויוצאת לדרכים בחיפוש אחר הרפתקאות. במאי: כריס וויז ("מצפן הזהב", "רווק פלוס ילד"). ארה"ב, 2009. הסרט גרוע באופן משמעותי מן הראשון בסדרה, וגם ארוך שלא לצורך. למעריצים שרופים בלבד. ציון: 


22:00 מדוזות | Jellyfish, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה עטורת פרסים שביימו שירה גפן ואתגר קרת. 3 סיפורים שבמרכזן נשים, הנקשרים זה בזה. שלוש נשים והדמויות סביבן, כולן מתרכזות בתל אביב, וסיפוריהן מתחברים במוטיב חוף הים. הסיפור הראשון הוא סיפורה של בתיה (שרה אדלר), מלצרית בקייטרינג חתונות, שביום בו עוזב אותה בן-זוגה, מוצאת ילדה בת חמש (ניקול לייטמן), היוצאת מהים, ואינה מדברת. בלית-ברירה נאלצת בתיה לטפל בילדה, ובמקביל מוצאת קשר בין סיפורה לבין טראומה מילדותה. הסיפור השני הוא סיפורה של קרן (נועה קנולר), שבמהלך חתונתה (באותו אולם אירועים בו עובדת בתיה), ננעלת בשירותים, וכשהיא קופצת מעל דלת התא, שוברת את רגלה. ירח הדבש של קרן ומיכאל (גרא סנדלר), שנחגג במלון בתל אביב במקום באיים הקריביים, לא מתנהל בצורה חיובית, וצלע שלישית, רלי (ברוריה אלבק), המתארחת אף היא במלון, מאיימת על הקשר ביניהם. הסיפור השלישי הוא סיפורה של ג'וי (מה-נניטה דה לטורה) פיליפינית, שלאחר שטיפלה בסבתהּ של קרן, שנפטרה מעט לאחר החתונה, נשלחה לטפל במלכה (זהרירה חריפאי), קשישה המתאוששת מניתוח לב. הסרט זכה בפרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן, פרס איגוד היוצרים הצרפתיים (קאן), פרס המבקרים הצעירים (קאן). ישראל, 2007. סרט לירי ומקורי, שילוב נחמד של ריאליזם, קסם והומור. ציון: 


22:00 כיסא פנוי | The Casual Vacancy, ערוץ Yes Oh


מיני סדרה חדשה עתירת כוכבים, הפקה משותפת של HBO וה-BBC, המבוססת על רומן למבוגרים מאת ג'יי. קיי. רולינג, ומבוימת על ידי ג'וני קמפבל ("ספוקס", "דוקטור הו"). זהו ספרה הראשון של רולינג לאחר סדרת "הארי פוטר" והרומן הראשון שלה עבור מבוגרים. הספר הפך לרב מכר בתוך שעות ספורות מיציאתו. זהו העיבוד הטלוויזיוני הראשון ליצירה של רולינג. הסדרה מספרת את סיפורו של פאגפורד, כפר קטן ושקט בפריפריה האנגלית, טובל בירק ולכאורה שלו, אך לאחר מותו של חבר המועצה בארי נותר 'כיסא פנוי' למלא – ובמהרה אלו המעוניינים לרשת אותו מגלים שרוחו של בארי, ישות אונליינית ארסית, חושפת את סודותיהם המלוכלכים ביותר. מעבר לחזות היפה רוחשת בעיר מלחמה: העשירים נלחמים בעניים, בני נוער נלחמים בהוריהם, נשים נלחמות בבעליהן ומורים נלחמים בתלמידים שלהם. שחקנים: מייקל גמבון ("הארי פוטר", "רצח בדם קר"), רורי קיניר ("ג'יימס בונד"), קילי יוז ("ספוקס"), האטי ביינס ("השעה"), מוניקה דולן ("מבוגר אחראי"), אמיליה פוקס ("הפסנתרן") ועוד. ציון איי.אם.די.בי.: 6.5/10, ציון עגבניות רקובות: 50%/100%, ציון מטה-קריטיק: 60/100

22:00 הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם | The 100-Year-Old Man Who Climbed Out The Window And Disappeared, ערוץ Yes3


מבוסס על רב המכר של יונס יונסון. אלן קארלסון חי חיים מדהימים, הסתובב בכל העולם ואף היה נוכח בכמה מהאירועים החשובים בהיסטוריה של המאה ה-20. גם עכשיו כשהוא חי בבית אבות, אין לו כל כוונה לתת לשגרה ולאחיות לנהל את חייו. ביום הולדתו ה-100 הוא מטפס על אדן החלון ויוצא למסע סהרורי, מצחיק ופרוע, כשבעקבותיו רודפים פושעים מסוכנים, נציגי החוק וכל כלי התקשורת במדינה. שחקנים: רוברט גוסטאפסון, אלן פורד. במאי: פליקס הרנגרן. שבדיה, 2014. 
חלק מן הרגעים החשובים בהיסטוריה מוצגים באופן מאולץ או מטופש, אבל הבמאי פליקס הרנרגן שומר על נימה קלת דעת לאורך כל הדרך, ומרוויח את הזכות להיות סוריאליסטי וגחמני בחלקים, ועל כן הצופה מסכים להשעות את חוסר האמון שלו בהתאם להתפתחויות אלו. ציון: 


22:00 אקס-מן: העתיד שהיה | X-Men: Days of Future Past, ערוץ Yes2


סרט האקס-מן השני הכי מרוויח אי פעם; היה מועמד לאוסקר האפקטים. הסרט משלב בין כוכבי הדור הוותיק מהטרילוגיה המקורית לצעירים מ-"אקס-מן: ההתחלה". בעתיד הלא רחוק, המוטאנטים מושמדים זה אחרי זה על ידי רובוטי ענק רבי עוצמה, והעולם כולו נמצא במלחמה איומה. הדרך היחידה לנסות ולתקן את מצב הביש, הוא לחזור לעבר ולעצור את הטכנולוגיה הקטלנית עוד לפני שהיא נוצרת. למשימה נבחר וולברין, היחיד שיכול לשרוד מסע בזמן. הוא חוזר לשנות ה-70 במטרה לכרות ברית בין פרופסור איקס ומגנטו הצעירים. עם עזרתם של עוד כמה מוטנטים בעלי כוחות יוצאי דופן, הם ינסו לשנות את ההיסטוריה. שחקנים: מייקל פסאבנדר, יו ג'קמן, ג'יימס מקאבוי, ג'ניפר לורנס, פיטר דינקלג', איאן מקלן, האלי ברי, פטריק סטיוארט. במאי: בריאן סינגר ("אקס-מן"). ארה"ב, 2014. 
שובר הקופות מתחיל בקצב מהיר ונלהב, ואף מכיל כמה סצנות פעולה מדהימות, אבל עד מהרה המסע המבטיח של שני גיבורי-העל מסתחרר ומסתבך, ומאבד עניין. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !