מרוששות, המנתח האנגלי, תיאוריית האפס
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 02 ביוני, 2015 / שי שגב

21:00 מרוששות | Broke, ערוץ 8


סיפורן של סמדר קלצ'ינסקי, דיאן האריס, ענת חלפין וענת גלילי: ארבע נשים מצליחות בנות 50, שהאמינו בהשכלה ועבודה קשה, עשו את מה שנכון ובכל זאת נפלטו ממעגל העבודה, והצטרפו למעגל העוני. הן בשיאן מבחינת יכולות וניסיון, אבל העולם אינו מעוניין בהן. המשפט 'אין עבודה שמביישת את בעליה', הופך לעובדה אכזרית, כשאישה שהייתה מנהלת נאלצת לעבוד כסייעת במועדונית או כעוזרת בית. הנשים חושפות כיצד נראים החיים כשאת הופכת לענייה; כשאת מוצפת חרדה – כי לפנייך שלושים שנות חוסר ידיעה ממה תחיי, בהיעדר פנסיה, רכוש, ויכולת השתכרות. ארבע הנשים נאבקות כדי לשרוד כלכלית – וכדי לשמר את תחושת הערך העצמי. כנגד כל הסיכויים, עליהן לברוא עצמן מחדש. בימוי ותסריט: ג'ולי שלז. 52 דקות, ישראל 2015.

22:00 המנתח האנגלי | The English Surgeon, ערוץ Yes דוקו


כבר 15 שנה שהנרי מארש, מנתח מוח בריטי נודע, חוזר לבית חולים באוקראינה ומציל חיים. מלווה אותו ד"ר איגור קורילטס, שעוסק במלאכת התיווך הקשה בין חולים תאבי תקווה, לבין מי שבוחן את צילומי הראש שלהם ויודע שימיהם ספורים. מצבם הבריאותי קשור לא מעט במחסור העצום בציוד ובכוח אדם ראוי. את המקדחה המיועדת לחדור למוחו של מריאן הצעיר הסובל מגידול הם רוכשים בשוק, והניתוח מתנהל ללא הרדמה – האופציה היחידה האפשרית שם. בין לונדון לקייב, בליווי מוסיקה מקורית של ניק קייב ו-וורן אליס, רופאים חסרי מנוח מחפשים מילים לא קיימות כדי לא לשקר לחולים חסרי סיכוי, התולים בהם עיניים מתחננות. בימוי: ג'פרי סמית'. 93 דקות, אנגליה, 2007. זוכה אמי 2010. סרט מרגש, בנוי וערוך היטב. ציון: 


22:00 תיאוריית האפס | The Zero Theorem, ערוץ Yes3


סרטו החדש של טרי גיליאם. בחברה עתידנית וטכנולוגית, מקבל טכנאי מחשבים מתבודד משימה - למצוא הוכחה לתאוריית האפס, זו שתשנה את החיים כפי שאנחנו מכירים אותם. ניסיונותיו לעמוד במטלה חושפת מולו צדדים אפלים, מוזרים וגם מלהיבים על הקיום ותעמיד בסימן שאלה את כל חייו. שחקנים: כריסטוף וולץ, טילדה סווינטון, דייוויד ת'יוליס, מאט דיימון, מלאני תיירי. במאי: טרי גיליאם ("ברזיל"), 2013. חובבי הצד הויזואלי והאסתטי של גיליאם ייהנו מכל שוט, אבל אלו שפחות מכירים את היוצר, בוודאי יתבלבלו מעלילה מורכבת, בלתי מובנת וחסרת כיוון. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !