עשרה בספטמבר: השעות האחרונות, הרשת האפלה, ג'וני ואבירי הגריל
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 02 בספטמבר, 2015 / שי שגב

21:00 עשרה בספטמבר: השעות האחרונות | i9/10: The Final Hours, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


תוכנית בת שעתיים - ביממה שקדמה ליום בו הכל השתנה באמריקה ולשאר העולם. פעולות שגרתיות נשזרות עם הכנות הטרוריסטים לרסק מטוסי נוסעים אל אתרים מרכזיים באמריקה. איך באמת עבר אותו יום אחרון של תמימות? בחירות והחלטות קטנטנות יהפכו להבדלים בין חיים למוות בבוקר שלמחרת. עם שעון חול הולך ואוזל, סיפוריהם של אנשים רגילים יקבלו זווית חדשה לגמרי. הכל מסתיים כשטיסה מספר 11 של אמריקן איירליינס מתרסקת אל תוך המגדל הצפוני של בנייני התאומים במרכז הסחר העולמי שבניו-יורק.

22:00 הרשת האפלה | Deep Web, ערוץ Yes דוקו


אחד מסיפורי הפשע הדיגיטליים החשובים והמרתקים של המאה: מעצרו של רוס וויליאם אולבריכט, יזם בן 30, שהורשע ביצירת ובהפעלת רשת השוק השחור המקוון – Silk Road. הטכנולוגיה של הרשת הזו פּוּתחה למעשה בתחילת שנות התשעים על ידי קריפטוגרפים אנרכיסטיים שהקימו תנועה של חופש אינטרנטי. עיתונאים, דיסידנטים וחושפי שחיתויות מצאו בה מיד סביבה בטוחה לתקשורת. אלא שבגלל האנונימיות והסביבה הבטוחה, היא גם הפכה לשוק סוער שבו ניתן לסחור בכל מכל – מסמים, דרך תרופות לא חוקיות, ועד נשק. זהו סיפור – שלא מפסיק לייצר כותרות - על המוחות המבריקים ביותר והכי פורצי-דרך שמאחורי הרשת הסודית, שנתפסו בסדק הצר שבין מה שנחשב על ידי השלטונות כביצוע פשע, לבין מה שאנחנו כאזרחים נגדיר כזכויות הדיגיטליות של כולנו. את הקריינות עושה קיאנו ריבס. בימוי: אלכס וינטר. 90 דקות, ארה"ב, 2015. הנושא עצמו מרתק, אך לא נחקר כראוי עד תומו בסרט תיעודי זה. ציון: 


22:00 ג'וני ואבירי הגליל, ערוץ Yes דרמה


ג׳וני קציר (עוז זהבי) חוזר הביתה לגליל. מותו הפתאומי של אביו מחזיר אותו מחו"ל, למושב הנידח, לעסק הכוורות המדשדש, לאחותו התיכוניסטית (ג'וי ריגר, "החממה") שזקוקה לאפוטרופוס ולאהובתו הודיה (מלי לוי גרשון) שברח לה מתחת לחופה. כשהוא מבין שהוא חייב כסף ומהר, הוא מגייס את שני חברי ילדותו ויחד עם העובד הערבי שלו הם מקימים את 'אבירי הגליל' - עסק לג'יגולוז, משרד ליווי לנשים בלבד, הראשון מסוגו בצפון הארץ, שהופך להצלחה מפתיעה בשדותיו של הגליל, וארבעת החברים מתמודדים עם זהותם החדשה והמאתגרת כג'יגולואים. מי שמתפעלת את העסק היא לא אחרת מאשר חלי, אחותו של ג'וני. בין סשן סשן הסדרה מדלגת לעולמם האישי של הדמויות: שימי חברו הנשוי (יואב לוי), איתמר הרווק שמחפש את עצמו (אושרי כהן), קייס (יוסוף סוויד) העובד שלו שמתאהב באחותו, והודיה אהובתו לשעבר שכבר התחתנה ובהריון מה שלא מפריע לו לחזר אחריה בנחישות. יוצרים ותסריטאים: דני רוזנברג, תום שובל. במאי: דני רוזנברג.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !