הכוכב הנעלם, מקום בלב 3, איך לרקוד באוהיו, לחיות עם האויב, סערה שקטה, לשרוד בדרך הקשה
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 02 בדצמבר, 2015 / שי שגב

18:00 הכוכב הנעלם | Vanishing Planet, ערוץ הטיולים

הכוכב הנעלם


סדרה בת שני חלקים העוקבת אחר הניסיון לשמר את משאביו הביולוגים של מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם. על אף שחיקה הרסנית של אוצרותיו הטבעיים, נותר האי אתר יחיד במינו המציע הצצה חד פעמית אל ההליך האבולוציוני. כיום נותרו רק 10 אחוזים מהאי השומרים על צביונם המקורי ולכן נדרש מאמץ מסיבי לגונן עליהם מפני הכחדה.

22:00 מקום בלב 3 | A Place to Call Home 3, ערוץ Yes דרמה


הדרמה האוסטרלית חוזרת בעונה שלישית. לאחר שכבר הוכרז על סיומה של הסדרה בתום העונה השנייה, פנו מעריציה הרבים אל חברת ההפקה, אשר בצעד חריג החליטה לחדש את הסדרה האהובה לשתי עונות נוספות, וכדי שיוכלו להמשיך את הסיפור, אשר הסתיים בפרק סיום העונה השנייה, צולם סיום חלופי לפרק. הפרק האלטרנטיבי ישודר במסגרת השידור היומי של העונה, יום לפני תחילת העונה החדשה. ספוילר - בעונה החדשה, בזמן שאוסטרליה חווה איומים מבפנים ומבחוץ על אורח חייה, גם תושביה של אינברנס חווים טלטלות כשבריתות ומערכות היחסים הקודמות עומדות בפני מבחנים. שרה נקרעת בין רגשותיה לג'ורג' לבין חובתה לרנה, בעלה, והדילמה בה היא נמצאת מחמירה בשל סוד קורע לב. יחסיהם של ג'יימס ואוליביה נתונים ללחצים כאשר הסוד לגבי זהות הוריו האמיתיים של התינוק עומד להתגלות. החלטתה של אליזבת' בלייג' לעזוב את אש פארק כדי לבנות חיים משל עצמה, מתגלה קשה משחשבה. רנה וג'ונו מבינים שחיי הנישואין אינם דומים לאגדות הרומנטיות שראו בעיני רוחם, קרולין וג'ק המאוהבים, מתכננים לעלות שלב בהתחייבותם אחד לשנייה, ובתוך כל זה, התנהגותה המניפולטיבית של רג'ינה, מציבה גדר בלתי חדירה סביב ג'ורג'. בכפר אינברנס הישנוני, סקס, מוות וסודות נמצאים תמיד קרוב לפני השטח.

22:00 איך לרקוד באוהיו | How to Dance in Ohio, ערוץ 8


בחירת השופטים Montclair Film Festival (MFF) 2015; בחירת הקהל פסטיבל Full Frame 2015. נשיקה ראשונה וריקוד ראשון הם רק שניים מתוך מספר טקסי מעבר של בני נוער בהפיכתם לבוגרים. הצעדים הראשונים הללו אל עבר האינטימיות עשויים להיות מרגשים ומפחידים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בצעירים על הרצף האוטיסטי. בקולומבוס, אוהיו, קבוצה של צעירים המתמודדים עם אוטיזם וחרדה חברתית, מתכוננים במשך 12 שבועות לקראת נשף ריקודים חגיגי. במהלך השבועות הללו, בהנחיית פסיכולוג מומחה, הצעירים ילמדו להתמודד עם החרדות הגדולות ביותר שלהם. הסרט מספק הצצה לתוך מפגשי הקבוצה הטיפוליים, אל מערכות היחסים של הצעירים עם בני משפחתם וחושף בפנינו את משאלותיהם וחלומותיהם הכמוסים ביותר. ארה"ב, 2015.

22:00 לחיות עם האויב | Living with the Enemy, ערוץ לייפטיים


סדרת דוקו חדשה מאלצת שני אנשים בעלי השקפות עולם קיצוניות לגור יחד ולחוות במשך 8 ימים את חיי השגרה של ההפך הגמור מהם, כלומר האויב, במטרה לבחון אם יצליחו למצוא שפה משותפת. למשל, שחקנית פורנו מצוותת לקואצ'ר שעובד עם מכורים למין ולפורנו; חובבת בשר מושבעת עוברת שבוע קשה ומלא ויכוחים על אוכל עם טבעונית אקטיביסטית, הנלחמת על זכויות בעלי החיים; זוג הומואים העומד להתחתן מצוות לקתולי עוין; גבר הנשוי באהבה לאישה אחת עובר לגור עם גבר שמאמין בפוליגמיה וחי עם 4 נשים במקביל ועוד.

22:00 סערה שקטה | The Silent Storm, ערוץ MGM


דרמה. זרה מסתורית שחיה על אי סקוטי מרוחק מוצאת את עצמה לכודה בין בעלה הכומר לבין עבריין שנשלח לגור איתם. שחקנים: דמיאן לואיס ("הומלנד") ואנדראה רייסבורו ("בירדמן"). במאית: קורינה מקפרלן. אנגליה, 2014.

23:00 לשרוד בדרך הקשה | Dirty Rotten Survival, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


שלושה בחורים, שלוש מערכות כישורים שונות, חמישים מדינות. השלושה יוצאים לנסות ולשרוד טרק במרחבי הטבע העצומים של ארה"ב בעזרת קצת כוח סבל, כושר המצאה והמון אלתורים. בסדרת המסעות הזו נראה כיצד מהנדס אלטרנטיבי, קבלן ושרדן (אדם המכין עצמו לקראת קטסטרופה על ידי אגירת מזון ונשק בכמויות גדולות) מסתדרים בדרכים. נבחן את אופיים בסדרת אתגרים מקומיים בכל נקודה שיעברו לאורך 50 מדינות שונות. בכל אתגר הם יוכלו להיעזר במערכת כלים אחת בלבד.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !