איך לצייר?, אוקוורד 5, ½3 דקות: 10 כדורים, חריגים, הנותנת, יום יום
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 03 בינואר, 2016 / שי שגב

15:30 איך לצייר? | ?How to Draw, ערוץ לוגי

איך לצייר?


המאיירים והחברים הטובים, זפ וטיבו, מדגימים שיטות וטכניקות ציור קלות שיהפכו את האיורים שלכם לעבודות אמנות ואותכם למאיירים מבריקים, מצחיקים ומשעשעים.

20:00 אוקוורד 5 | 5 Awkward, ערוץ MTV


סדרת הלהיט שבה בעונה חמישית, בה שבים למקום בו הופסקה בסוף העונה הקודמת, עם שובה של החבורה מה'ספרינג ברייק' ישירות אל ארונו של השרת, עירומים וערוכים לריצת העירום המסורתית של כיתת הבוגרים.

22:00 ½3 דקות, 10 כדורים |
3½ Minutes, Ten Bullets, ערוץ Yes דוקו


ברשימת ה-15 (Shortlist) של אוסקר 2016; זוכה פרס השופטים – פסטיבל סאנדנס 2015. מותחן משפטי מרתק. זה היה בשבת השחורה, היום שאחרי חג ההודיה, נובמבר 2012. ארבעה צעירים ברכב שטח אדום: בני-עשרה שחורים ושומרי חוק מהמעמד הבינוני - עוצרים בתחנת דלק אחרי שהיו בקניון, קנו נעלי התעמלות ודיברו עם בנות. כשמוסיקה מחרישת אוזניים מתנגנת, אחד הבחורים יוצא מהאוטו ונכנס לחנות כדי לקנות סיגריות ומסטיקים. איש ואישה עוצרים ליד הבחורים בתחנה, כדי לקנות בקבוק יין. האישה נכנסת לחנות וּויכוח פורץ בין הגבר הלבן לבין הבחורים – הוא מבקש מהם להנמיך את הווליום. שלוש וחצי דקות ועשרה כדורים מאוחר יותר, אחד הבחורים – ג'ורדן דייוויס – מוצא את מותו. הסרט עוקב אחר משפטו של היורה, מייקל דאן, ובוחן את הסכנות והסובייקטיביות של חוק ה-Stand Your Ground של פלורידה, חוק המאפשר לאזרח להפעיל נשק קטלני מתוך הגנה עצמית כשהוא מרגיש איום סביר. בימוי: מארק סילבר. 95 דקות, ארה"ב, 2015. מותחן משפטי בנוי היטב. ציון: 


22:00 הכל אודות אמא | Todo Sobre Mi MadreAll About My Mother, ערוץ Yes3


מלודרמה על אימא היוצאת לבשר בשורת איוב לאבי בנה שנהרג ומוצאת נחמה בקבוצת נשים מהשוליים, הוקרנה לראשונה בפסטיבל קאן שם זכתה בפרס הבימוי. לאחר מכן זכתה בפרס האוסקר, הבאפט"א, הסזאר וגלובוס הזהב בקטגוריית סרט הזר הטוב ביותר; בשלושה פרסי הקולנוע האירופאי כולל הבימוי, השחקנית וחביב הקהל; ובשבעה פרסי הקולנוע הספרדי כולל הסרט והבימוי. שחקנים: ססיליה רות, מאריסה פארדי, פנלופה קרוז. במאי: פדרו אלמודובר. ספרד, 1999. אלמודובר אורג סיפור נשי יפהפה, תוך רמזים ברורים לתיאטרון ולקולנוע קלאסי, וברקע סיפור על אובדן, תשוקה וחמלה. ציון:
 


22:00 חריגים | Misfits, ערוץ 8


סיפורם של חברי קהילת הלהט"ב באוקלהומה הדתית. בטולסה, אוקלהומה, נמצא מרכז נוער קטן בשם Open Arms הממוקם בין שתי כנסיות מתוך ה-2,000 הקיימות בעיר. למרכז מגיעים צעירים מהקהילה הלהט"בית בגילאי 13-19 שהחליטו לצאת מהארון בחברה דתית במיוחד. בעיירה זו, הפרס על הבחירה 'להיות עצמך' הוא גבוה ואתה הופך מיד לחריג. בעוד דעת הקהל הכללית כלפי הומואים בארה"ב משתנה לאיטה, הסרט עוקב מקרוב אחרי 3 גיבורים צעירים במסעם לבירור הזהות העצמית שלהם בקהילה שעדיין מגנה הומוסקסואליות. דנמרק, 2015.

22:00 הנותנת | The Slut, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרטה הראשון של הגר בן-אשר (שגם מככבת). תמר, בת 35, מנהלת את הלול של המושב, לצד מערכות יחסים מיניות עם כמה מהגברים שבו. תמר היא גם אימן של מיקה ונעה, בנות 10 ו-6, אשר נחשפות לאותה פעילות, בלי כישורי התמודדות. שי הוא וטרינר בן 38, בן מושב לשעבר, החוזר על מנת למכור את בית אימו המתה. הם נפגשים ומתאהבים. כאשר נחשף שי לעיניי גבריה, תמר נאחזת שוב בצורך הזה שלה בהם – בהגדרת זהותה, בחוסר. החוסר עולה על הקיים, והיא חוזרת לדרכה. שי יודע וסולח, אך סליחתו מעוררת בה שנאה, השולחת אותה להתאכזר בו עוד. תמר נסערת מרגשות האשם שסוף סוף הולמים בה. אין לה ברירה כבר אלא לפעול. עם: ישי גולן. ישראל, 2011. סרט שנועד לזעזע ולגרום לאי נוחות מרובה בקרב הצופים, תוך ביצוע קולנועי בתולי למדי. ציון:
 


23:25 יום יום | Yom Yom, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה. מוש הוא היפוכונדר בן 40 שבמרכז חייו עומדת מערכת היחסים שלו עם אמו, ציונית שתעשה הכל בשביל המדינה ובשבילו. פרס וולוגין, פסטיבל ירושלים 1998. שחקנים: משה איבגי, חנה מרון. במאי: עמוס גיתאי. ישראל, 1998.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !