זגורי אימפריה 2, סלאמס: ערי העתיד, קנאה
יום שלישי, 03 בפברואר, 2015 / שי שגב

20:00 זגורי אימפריה 2, ערוץ Hot3


הדרמה היומית שיצר מאור זגורי, המגוללת את סיפורה של משפחת זגורי מבאר שבע, חוזרת בעונה חדשה. ספוילר - העונה נפתחת באביאל (עוז זהבי) שחוזר לבאר שבע מובס ועצבני, אחרי שנזרק מהצבא. הוא מובטל, אין לו חברה, אין לו כסף והוא מסרב לתחינות של ויויאן אמו לפתוח את הפלאפל ולמלא את צוואתו של הסבא. אבישג (חן אמסלם), גם היא לא בשיאה – הורמונאלית והריונית, ממורמרת על זה שהיא עובדת לבדה בפלאפל, שונאת את כולם ובמיוחד את אביאל, שסיפר לבבר שהיא בהריון. במקביל, בתוך הבית היחסים בין ויויאן (שרה פון שוורצה) לבבר (משה איבגי) מסתבכים והולכים. בבר, מחוסר העבודה, מטפס על הקירות מרוב שעמום ועצבים על אשתו, והנוכחות של אביאל רק מגבירה את המתחים. על רקע הסיפורים האלה, גם הדמויות האחרות עוברות שינויים ודרמות משלהן : דודו (אסף בן לולו) מחליט להוכיח לאבישג שהוא בחור רציני נרשם ללימודים באוניברסיטה, אביתר (ישראל אטיאס), שהקריירה שלו תקועה, מתקרב לדינו ואריק (זוהר שטראוס ואנחל בונני) ונגרר לעסקיהם המפוקפקים, מירי (יפית אסולין) ממשיכה במסעה ההיסטרי למצוא בעל, ויקי (הילי לואיס) חוזרת מהרפתקאותיה בחו"ל מ-א-ו-ה-ב-ת-! ואבישי (דניאל סבג) ושמרית (רונית סטרשנוב), מסתבכים ובטעות הופכים לנוצרים. גם בעונה החדשה, התחושה שיש קללה על בני הבית, עדיין מרחפת מעל כולם, מה שמביא את ויויאן, שנעשית רדופה יותר ויותר, להגיע להחלטה שהיא חייבת לטוס עד אומן ולהשתטח על קברו של הרבי הקדוש כדי להסירה. יוצר, במאי ותסריטאי: מאור זגורי. תסריטאי ראשי: אורי וייסברוד.

22:00 סְלַאמְס: ערי העתיד | Slums: Cities of the Tomorrow, ערוץ Yes דוקו


אחד מכל ששה אנשים על פני כדור הארץ, חי היום בסלאמס, בתים נטושים ושכונות עוני. הממשלים השונים בעולם מחשיבים את משכנות העוני הללו כבעיה שיש לעקור מן השורש על ידי בניית שיכונים ציבוריים. אלא שרוב האזרחים מסרבים לחיות בסביבה שאינה עומדת בקנה אחד עם המציאות של חייהם. הסרט בודק את בעיית השכונות הללו בעידן צפיפות-היתר האורבאנית, באמצעות התבוננות במבנים הבנויים בפרספקטיבה סוציולוגית ופילוסופית: זהו מבט אנושי וסגנוני מרתק, הנפרש בכל היבשות: החל ממומבאי, הודו, שם שוכן הסלאם הגדול ביותר בכל אסיה; דרך סלאם ברבאט, מרוקו, במקום בו היה פעם שטח חקלאי גדול ופורה; עיר האוהלים בלייקווד, ניו-ג'רזי; מחוז הטריילרים במרסיי, צרפת; ועד קהילת הילידים הדחוסה בקוויבק. בימוי: ז'אן-ניקולאס אורהון. 50 דקות, קנדה, 2013.

22:00 קנאה | Jealousy | La jalousie, ערוץ Yes3


דרמה רגישה ואוטוביוגרפית מאת הבמאי פיליפ גארל, המגולם בסרט על ידי בנו, לואי. בסרט, המושפע מהגל החדש הצרפתי, עוזב שחקן צעיר את אשתו ואם ילדו לטובת מאהבת פרועה ומסעירה, אבל מגלה שגם בחיי הפנטזיה יש לא מעט מציאות. הקשר בין זוגתו החדשה ובתו הקטנה, והשברים שהותיר בביתו ממשיכים להשפיע על חייו ועל בחירותיו. שחקנים: לואי גארל ("החולמים"), אנה מוגלאליס ("רומן קרימינלי"). במאי: פיליפ גארל ("הנאהבים הרגילים"). צרפת, 2013. סרט מלנכולי, איטי, אמנותי, מעניין ועשיר באמיתות מלודרמטיות. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !