שושלת טיודור – כל העונות, תתמודדי!, 50 שנים של פולמוס, הליידי משנחאי
יום ראשון, 03 במאי, 2015 / שי שגב

20:15 שושלת טיודור – כל העונות | The Tudors, ערוץ Hot פלוס


כל פרקי הדרמה התקופתית של רשת הכבלים היוקרתית Showtime וחברת Sony, מהיוצר מייקל הירסט ("אליזבת"), שמתרחשת באנגליה של המאה ה-16 ומתמקדת בשושלת טיודור ובשלטון הנרי השמיני (ג'ונתן ריס מאיירס, "נקודת מפגש"). ארבע עונותיה של הסדרה ישודרו ברצועה יומית ב-HOT Plus. את הסדרה הידועה מוביל ריס מאיירס, כשלצדו הנרי קאביל ("איש הפלדה"), מריה דויל קנדי ("אורפן בלאק"), נטלי דורמר ("משחקי הרעב"), שרה בולגר ("באמריקה") וג'יימס פריין ("מלכה לבנה"). ציון איי.אם.די.בי.: 8.1/10, ציון טי.וי.קום: 8.7/10, ציון מטה-קריטיק: 63/100, ציון עגבניות רקובות: 59%/100%

22:00 תתמודדי! | !Face it, ערוץ Yes דוקו


כל האמת על גיל המעבר. כמו נשים רבות, הבמאית אינגבורג ביוגל לא הבינה מה קורה לה. היא נהיתה עצבנית, מבולבלת, מדוכאת ולא התחשק לה יותר לעשות אהבה. היא פשוט לא זיהתה את עצמה עוד, וחשבה שהיא נטרפת. מאוחר מדי, היא גילתה שכל השינויים בחייה היו קשורים לגיל הבלוּת. ביוגל החלה לחקור את העניין ולמדה שיש עוד הרבה לגלות על השלב הזה בחייהן של הנשים. בימוי: אינגבורג ביוגל. 53 דקות, הולנד, 2014.

22:00 50 שנים של פולמוס | The 50 Year Argument, ערוץ 8


סרטם התיעודי החדש, מבית HBO, של מרטין סקורסזה ודייויד טדסקי העוקב אחר ההיסטוריה הספרותית, הפוליטית והתרבותית של כתב העת האינטלקטואלי המוביל והמשפיע ביותר בארה"ב, The New York Review of Books, שנוסד לפני 50 שנה ושיחק תפקיד מכריע בעיצוב ההיסטוריה האמריקנית. הסרט שוזר חומרי ארכיון נדירים של אייקוני תרבות כמו גור וידאל, סוזן סונטאג ונורמן מיילר; ראיונות עם רבים מהאנשים הכותבים בכתב העת כיום; וכן צילומים המתעדים את העבודה השוטפת במשרדי המערכת הממוקמים בלב הווילג’ הניו יורקי, ומשקפים את האנרגיה האינסופית של המגזין, שגם כיום, חמישים שנה אחרי שנוסד, עדיין מרגיש רענן וצעיר כמו העורך והמייסד הבלתי נלאה שלו - רוברט סילברס. ארה"ב, 2014.

22:00 הליידי משנחאי | The Lady from Shanghai, ערוץ Yes3


לציון 100 שנה להולדתו של אחד מענקי הקולנוע, אורסון וולס, הסרט הוא הפילם נואר המפורסם שלו, המגולל משולש אהבה אפל בין מלח צעיר, מאפיונר ואשתו המפתה (את תפקיד הפאם פאטאל גילמה ריטה הייוורת', אשתו של וולס דאז). אף שלא זכה להצלחה בעת יציאתו, נחשב הסרט כיום לאחד מהמותחנים הטובים אי פעם. סצנת המראות לבדה היא מופת לעשייה קולנועית וזכתה לעשרות חיקויים ומחוות. במאי: אורסון וולס. ארה"ב, 1947. הסרט מלא אנרגיה ומקוריות, ופוסח על חורים בתסריט בזכות הגאונות היצרתית של וולס. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !