המכשפות מסיילם, מפוטמים
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 03 בספטמבר, 2015 / שי שגב

22:00 המכשפות מסיילם | The Lords of Salem, ערוץ Hot אקשן


מותחן אימה טראשי של רוב זומבי ברוח סדרות האימה הבריטיות הישנות מקפיאות הדם, שזכה להצלחה ולפרס מיוחד על מדד האימה שבו.... היידי (שרי מון זומבי, שהיא גם אשת הבמאי ורקדנית ידועה), צעירה רוקיסטית שמשדרת בתחנת רדיו מייסדת עם שני חברים את צוות 'ביג אייץ' רדיו'. כמתנה מהמכשפות, מגיעה אליה בדואר תיבת עץ ובתוכה תקליט. היידי בטוחה שמדובר בתקליט של להקת רוק, אבל כשהיא משמיעה אותה, התקליט מסתובב הפוך והיא חווה הבזק מהעבר לטראומה שעברה. חברה משמיע את התקליט, שהפעם מנגן רגיל, והוא הופך ללהיט כביר בקרב המאזינים. כשמגיעה תיבת עץ נוספת, השדרים מקבלים כרטיסים להופעה, פוסטרים ותקליטים מהעיירה סיילם, ונענים להזמנה, אבל, רגע... מה הולך לקרות שם?! שחקנים נוספים: ברוס דייויסון, ג'ף דניאל פיליפס, ג'ודי גיסון, מג פוסטר. בימוי: רוב זומבי. ארה"ב/ אנגליה, 2013. הסרט מעוצב באווירה נהדרת, אך חלש בעלילה ובהפחדות בכלל. ציון:
 


22:00 מפוטמים | Fed Up, ערוץ Yes דוקו


מסתבר שכל מה שאמרו לכם על אוכל וספורט בשלושים השנים האחרונות הוא לא נכון. כשהוא מאתגר את התפיסה הקונבנציונאלית של הדרך בה אנו מעלים ומורידים במשקל, חושף הסרט את הסודות המלוכלכים של תעשיית המזון האמריקנית – רבים מאתנו נעשים חולים בגלל מה שאנחנו אוכלים, הרבה יותר ממה ששיערנו בעבר. הבמאית סטפאני סוכטיג (שסרטה הקודם "מבוקבקים" חשף את ערוות תעשיית המים בבקבוקים), והעיתונאית קייטי קוריק, חושפות מדוע – למרות תשומת לב תקשורתית, למרות העובדה שרוב הציבור עסוק כל העת בהופעתו החיצונית ובתזונה, ולמרות מדיניות ממשלתית הנלחמת בהשמנת-יתר בקרב ילדים - דורות של ילדים אמריקניים יחיו הרבה פחות שנים מהוריהם. בימוי: סטפאני סוכטיג. 92 דקות, ארה"ב 2014. סרט מרגש ומטריד באותה מידה, חשוב לראות כדי להבין. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !