לולו וליאון, אקדחונים צעירים 2, בית פזמון, החיים עצמם 3, מלכת הדרום 3, עיר ב-48 שעות 6, בול 3, מלחמה טוטאלית: מלחמת העולם השנייה, מבצע פינאלה
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 03 באוקטובר, 2018 / שי שגב

לולו וליאון | Lulu & Leon, ערוץ Hot VOD


דרמת פשע דנית של רשת TV3 ו-DR1 שנוצרה על ידי לוליטה בלצר וינס דאהל ("פושר") ובוימה על ידי יאניק יוהנסן ("לילה לבן"). לולו בת ה-34 היא אם לשניים ובעלת מספרה בפרברי קופנהגן. היא חיה עם ליאון, אבי ילדיה ופושע כריזמטי, אך כשהוא נזרק לכלא היא נאלצת להתמודד לראשונה עם עולם שלא הכירה. כדי לשחרר את בן זוגה, לולו חייבת להתמודד עם עולם הפשע התחתון הנשלט בידי מאפיונרים, עם טיפוסים מפוקפקים, פרוצות אסטוניות וגם בלש מושחת שאליו היא מפתחת רגשות. לולו מוצאת את עצמה מתמודדת עם בעיות ייחודיות: איך תשלם לעובדים שלה כעת, כשהמשטרה החרימה את נכסיה? איך תשמור על השגרה בחייו של בנה בן השבע, הסובל מאספרגר? איך תסביר לבתה המתבגרת שאסור לה לצאת עם פושע, כשהיא בעצמה מעורבת עם אחד? ואיך תפתור את המשולש הרומנטי שבו הסתבכה? בסדרה מככבים לין מריה כריסטנסן ("משפחה"), לארס בריגמן ("דיקטה"), ו-לארס קאלונד ("בעולם טוב יותר").

12:40 אקדחונים צעירים 2 | Young Guns II, ערוץ AMC


פעולה. בשנת 1881, הברון ג'ון צ'יסום משלם לצייד הראשים פטריק פלויד גארט בכדי שיהרוג את 'בילי הנער'. שחקנים: קיפר סאת'רלנד. בימוי: ג'ף מרפי. ארה"ב, 1990.

21:00 בית. פזמון, ערוץ Yes דוקו + Yes VOD


כ-100 אמניות ואמנים ישראלים מובילים, מספרים את סיפורה של החברה הישראלית דרך הפזמונים הגדולים שליוו אותנו, לכבוד חגיגות ה-70 למדינה. היא מנציחה עבורנו רגעים ויוצרת אותם, היא מספרת אותנו ועלינו, משקפת את תרבותנו, את קצב חיינו, את פעימתם וניגונם. התבוננות במוזיקה הישראלית מתחילת היותנו כאן ועד היום, משקפת את סיפורנו ההיסטורי והרגשי באופן ששום דבר אחר לא ידמה לו, כי השירים אוצרים בתוכם את זיכרונותינו ותמונות חיינו. שירים נוגעים לנו ישירות בלב. העורכת אתי אנטה-שגב (ששימשה בין השאר כראש מחלקת התרבות והמוזיקה בגל"צ), הבמאי אדם סנדרסון ("בתולות") והתסריטאית שירי ארצי ("תמיד אותו חלום") חברו למפיקה טמירה ירדני ליצירת הפרויקט המיוחד, שסוקר את התמורות בחברה הישראלית כפי שהן משתקפות במוזיקה שלנו. ששת פרקי הסדרה נעים בין השירים, הקולות והתמונות, תוך שהם מגבשת אמירה אודות מי שהיינו ומי שאנחנו עכשיו. כל אחד מהפרקים מביא זווית אחרת של ההוויה הישראלית: דמות הגבר, דמות האישה, אופייה של המולדת, הרב תרבותיות שהיא אנחנו, הקשר בין מוזיקה ואמונה, והגעגוע שמחזיר אותנו לשורשים מהם הגענו. בכירי האמנים, היוצרים והמבצעים מספרים בסדרה את סיפוריהם של השירים כמו גם את הסיפור האישי שלהם כאנשים שצמחו ויצרו בארץ הזאת, כשהם משולבים בקטעי ארכיון ובקליפים מכל הזמנים, שקושרים את השירים לחיינו כאן. 6 פרקים בני 45 דקות, ישראל, 2018.

21:15 החיים עצמם 3 | This is Us 3, ערוץ Yes Drama

לפרטים נוספים, ראו יום רביעי, 26 בספטמבר, 2018, בערוץ Yes VOD

22:00 מלכת הדרום 3 | Queen of the South 3, ערוץ Yes Drama + ערוץ Yes VOD


עונה שלישית לדרמת הפשע. ספוילר - תרזה נחושה לבנות אימפריה חדשה משל עצמה, אבל אויבים חדשים וותיקים מנסים לפגוע בה, היא מבינה שבשביל להיות מלכה צריך יותר מעבודה קשה, ויותר הקרבה משיכלה אי פעם לדמיין.

22:00 
עיר ב-48 שעות 6 6 ...Travel Man: 48 Hours in, ערוץ הטיולים


השחקן והבמאי הבריטי ריצ'רד איאודה יוצא לחופשות בזק של 48 שעות ברחבי העולם. מדי פרק יתלווה אליו ידוען אחר והשניים ינסו לנצל את המרב משהותם ביעד הנבחר.

22:45 
בול 3 Bull 3, ערוץ Yes Action

לפרטים נוספים, ראו יום שלישי, 02 באוקטובר, 2018, בערוץ Yes VOD

23:15 מלחמה טוטאלית: מלחמת העולם השנייה | Total War, ערוץ ההיסטוריה


מלחמת העולם השנייה הייתה 'מלחמה טוטאלית' - בה היו מעורבים צבאות בחזית ואזרחים בעורף בצורה מסיבית, לעיתים ללא הבחנה; לצד קרבות בסדר גודל חסר תקדים בחזית, ערים שלמות הופצצו ונמחקו; אוכלוסיות הושמדו באופן שיטתי ומכוון; ממשלות גייסו את אזרחיהם לטובת המאמץ המלחמתי; הכלכלות המקומיות עברו לפסי ייצור מלחמתיים. הסדרה המבוססת על קטעי ארכיון נדירים וראיונות עם היסטוריונים מומחים לתקופה, בוחנת לעומק את כל היבטיה של המלחמה: החל מהשלבים המוקדמים והסכסוכים המקומיים שקדמו לה (ספרד, סין, אתיופיה), פרוץ המלחמה בספטמבר 1939 והפלישה הגרמנית לפולין, הכיבוש הנאצי של מדינות אירופה, ההתנגדות בקרב האזרחים לכובש הנאצי והאופן שבו המלחמה הטוטאלית הביאה לתנאים שאיפשרו את שואת יהודי אירופה. באמצעות שימוש בקטעי ארכיון נדירים וראיונות עם מומחים לנושא, נלמד כיצד מלחמת העולם השנייה ניפצה את הגבולות שבין החזית לעורף, והפכה למלחמה כוללת שבה אוכלוסיות שלמות הושמדו, גורשו מבתיהם והוגלו לארצות אחרות. כל פרק בסדרה רחבת היריעה עוסק בממד אחר של המלחמה: החל מסקירה מקיפה של המלחמות המקומיות בספרד, סין, מנצ'וריה ואתיופיה, שהיוו סימנים מקדימים לכך שמלחמה בסדר גודל עולמי עומדת לפרוץ, דרך הפלישה והכיבוש הנאצי של מדינות אירופה, שואת יהודי אירופה, סיום המלחמה וההשלכות מרחיקות לכת של תוצאותיה על המדינות שנטלו בה חלק.

מבצע פינאלה | Operation Finale, נטפליקס | Netflix


סרט קולנוע המבוסס על אירועים אמיתיים. בשנת 1960, יצאו סוכני למבצע נועז ללכידתו של פושע המלחמה הנאצי אייכמן ולהבאתו לדין לישראל. שחקנים: אוסקר אייזק, בן קינגסלי, ליאור רז. במאי: כריס וייץ. ארה"ב, 122 דקות, 2018.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !