עד שהיא הגיעה, קרוב אל הירח
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 03 בנובמבר, 2015 / שי שגב

20:15 עד שהיא הגיעה | Until She Came Along | Any Questions for Ben, ערוץ Hot דרמה


קומדיה רומנטית אוסטרלית בכיכובם של ג'וש לואסון ("מתעלקים") ורייצ'ל טיילור. בן הוא רק בן 30 אבל כבר נחשב למומחה בשיווק. הוא חי את החיים הטובים – בחורות, חברים טובים, חופשות ומסיבות. יום אחד בן מוזמן לנאום באירוע שמתקיים בבית הספר התיכון שבו למד. בן נוסע למקום ושם הוא פוגש את אלכס, בחורה צעירה שלמדה עמו בבית הספר. בין השניים נוצרת מיד משיכה הדדית והקרבה לאלכס גורמת לו לבחון מחדש את חייו, את הקריירה שלו ואת הכיוון שבו הוא רוצה להמשיך. שחקנים נוספים: דניאל הנשל, טרייסי מן, כריסטיאן קלארק. בימוי: רוב סיטץ'. אוסטרליה, 2012. אפשר לצפות, אבל נראה כאילו הוציאו את הסרט מתוך מגזין אופנה. ציון:


22:00 קרוב אל הירח | Closer to the Moon, ערוץ Yes3


דרמת מתח אודות פרשיית שוד מרתקת ומפתיעה במיוחד. בסוף שנות החמישים נשדד הבנק המרכזי ברומניה הקומוניסטית. חקירה מאומצת של השירות החשאי מצאה את האשמים – היו אלה שישה פעילים יהודיים, אשר הודחו מצמרת המפלגה. הם העמידו פנים שהם מצלמים סרט, ובחסות הבלבול לקחו את השלל. לאחר שנתפסו ונדונו למוות, הם נאלצו לשחזר את מעשיהם מול המצלמות לטובת סרט תעמולה שהפיקו השלטונות. במהלך הצילומים מקבל עוזר הצלם הצעיר משימה מהשירות החשאי, לרגל אחר האסירים ולגלות מה היה המניע האמיתי שלהם לביצוע השוד, והיכן מסתתר השותף השישי – בנה הקטן של האישה היחידה בחבורה. מבוסס על סיפורה של החבורה שזכתה לכינוי כנופיית יואניד. מוניקה סביאנו, הבחורה היחידה בחבורה, קיבלה לבסוף חנינה ועלתה לישראל. על פרשה המרתקת הופקו בעבר שני סרטים תיעודיים; הסרט זכה בתשעה פרסי האקדמיה לקולנוע הרומנית, כולל סרט, בימוי ותסריט. שחקנים: ורה פרמיגה, מארק סטרונג, הארי לויד. במאי: ניי קרנפיל. ארה"ב/רומניה, 2014. הסרט נאה לצפייה, אך נראה מאולץ. הדיאלוגים לא אמינים והסרט לא חופף את המציאות. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !