ובחרת בחיים, ההיסטוריה של משחקי הוידאו, יללת הזאבים, תעשי אותי מלכה
יום רביעי, 04 בפברואר, 2015 / שי שגב

21:00 ובחרת בחייםTherefore Choose Life, ערוץ Yes דוקו


בכורה לסרטו האחרון והמטלטל של הבמאי והמפיק הדוקומנטרי, ניר טויב. עם הסרטן השועט בגופו יצא ניר להפיק את חייו מחדש, בדרכו הייחודית. כמו בכל סרטיו של ניר, בהם נאבק על חוכמת הנסתר והאמת, גם בסרטו האחרון - מנהל ניר את מחלתו בצורה יוצאת דופן תוך כדי פריצת דרך מדעית אשר יש לה השפעה כבר היום בטיפול בחולי סרטן ריאות. הבמאי גיל איזיקוב התלווה אל ניר באינטימיות של שניים אל מסע הישרדות וניצחון רצוף עליות ומורדות, גילויים מהפכניים, ללא מורא ובחשיפה אישית גדולה והמשיך את העשייה לאחר מותו של ניר. הסרט מלווה את ניר והאנשים שהתלוו אליו לדרך בעודו דוחף את גבולות המדע קדימה בניסיון למצוא את 'פרח לב הזהב', שיבטיח לו את חייו. זה אינו סרט טבע אלא סרט בעיקר על טבע האדם ופסגת הפחד והגבול האנושי, שאפשר לקבוע לו שיאים חדשים, הכול תלוי ברצון, הכול בתנאי שבחרת בחיים. במאים: ניר טויב, גיל איזקוב; צילום ועריכה: גיל איזקוב; עיצוב פס-קול: יונתן מוליאן. 80 דקות, ישראל, 2014.

21:10 ההיסטוריה של משחקי הוידאו | Gameplay, ערוץ 8 (הוט)


הסרט סוקר את ההיסטוריה של משחקי המחשב והתפתחותם המטאורית לאורך השנים. משחק הוידאו הראשון הגיח לעולם לפני קצת יותר מ-40 שנים, ואם תרצו להשוות אותו למשחקים של היום תיתקלו בבעיה. הגרפיקה התלת-ממדית, מערכות השמע ההיקפי, הג'ויסטיקים הרועדים, האפשרות למשחק אינטראקטיבי ויכולתן של הקונסולות הנוכחיות לנגן מוזיקה וסרטים, הופכים את הקשר ביניהם לבין ה'פונג', המשחק הראשון שהוציאה חברת אטארי, למקרי בהחלט. הסרט מביא ראיונות בלעדיים עם חלוצי משחקי הווידאו וסוקר את כל משחקי המחשב האייקונים ופורצי הדרך של 40 השנים האחרונות. סרט בשני חלקים, 50 דקות כל אחד, בשידור יומי. ארה"ב, 2014.

22:00 יללת הזאבים | A Tale of Wolf, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרטו של משה אלפרט - מצלמי הטבע המובילים בארץ ומיוצרי "ארץ בראשית". על רקע נופים עוצרי נשימה, הישר לחיקה של להקה גדולה ואוהבת, נולד גור זאבים מיוחד במינו. עד מהרה מגלה הזאב הקטן שהעולם הרבה יותר רחב ופתוח מהטריטוריה הביתית הקטנה. דחף ראשוני וחזק קורא לו לעזוב את הבית ולצאת אל עולם לא מוכר, העולם שבחוץ. הוא יודע שלא קל להיות זאב בודד, אבל אין בעולם שום כוח שיכול לעצור אותו. בכל יום בטבע הוא גומע מרחבים ונופים חדשים, פוגש חיות חדשות ונקלע להרפתקאות חדשות ומסעירות. אלפרט עקב אחר הזאב למעלה מ-20 שנה ויצר סרט טבע ייחודי ומפעים, לכל המשפחה. קריין: שמיל בן ארי. 78 דקות, ישראל, 2013. 

22:00 תעשי אותי מלכה | Kim of Queens, ערוץ לייפטיים


סדרת ריאליטי חדשה העוקבת אחרי קים גראבל, מאמנת תחרויות יופי בוטה, קשוחה ושערורייתית שבכדי למצוא את מלכות היופי הבאות, צריכה קודם לעבור את האימהות שלהן. בניגוד לאבי לי מילר מ"רקדניות קטנות", שהמוטו שלה הוא 'אהבה קשוחה' שגבולותיה לעיתים מטושטשים, גרבל היא אישה חמה שלא מפחדת לדבר בגובה העיניים לילדות, אבל גם לא מתביישת להראות להן אהבה ותמיכה כשהן צריכות אותה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !