מוטורבייק שואו, הסיפור של האוכל, שתי סבתות נרגנות, טרור בקניון, פלמינג 
יום שני, 05 בינואר, 2014 / שי שגב

21:00 הסיפור של האוכל | Eat: The Story of Food, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


מזון תמיד היה גורם מניע של המין האנושי, ולמרות זאת הוא היה לגורם נעדר מן ההיסטוריה של בני האדם. בתחילה, הרעב גרם לנו לצוד, ולאחר מכן לשתול ולהתיישב ולמעשה ליצור ציוויליזציה. ככל שבני האדם הפכו למתוחכמים יותר, כך גם הצרכים שלהם: חיפשנו אחר טעם ונוחות, והשתמשנו במדע ובטכנולוגיה כדי לממש את התשוקות שלנו. בין אם חשקנו בבשר או סוכר, מזון מהיר או בירה, התיאבון שלנו תמיד גרם לשינויים בכדור הארץ, עיצב את ההיסטוריה האנושית ואפילו השפיע על העתיד. שישה פרקים. לא לצפות כשרעבים...

21:05 שתי סבתות נרגנות | Two Raging Grannies, ערוץ 8 (הוט)


שתי סבתות נרגנות יוצאות למסע על קלנועיות ברחבי ארה"ב, מסיאטל לוול סטריט, כדי לברר אם צמיחה כלכלית מתמדת היא אפשרית. חמושות במוחות סקרנים, שכל ישר, והחוצפה לשאול שאלות קשות וישירות, שירלי (90) והינדה (84) יוצאות להבין איך הגיעה ארה"ב למשבר הפיננסי הנוכחי ועד כמה באמת חמור מצבה של הכלכלה. עם הרבה הומור, אהבה, וויכוחים קטנים וידידותיים, שתי הסבתות מחפשות את התשובות לשאלותיהן אצל כל מי שנקרא בדרכן, מכלכלנים בכירים ובנקאי השקעות ועד לדיירי-רחוב, ומנסות לברר האם המודל הכלכלי הנוכחי יכול באמת להתקיים לאורך זמן. נורבגיה/איטליה/דנמרק/ארה"ב, 78 דקות, 2014.

22:00 טרור בקניון | Terror at The Mall, ערוץ Yes דוקו


ב-21 בספטמבר, 2013, תקפו 4-5 צעירים מארגון הטרור אל-שבאב, שקשור לאל-קאעדה, את קניון 'ווסטגייט' בנאירובי, בירת קניה. ההתקפה ארכה 49 שעות, ובסופה נספרו 71 הרוגים ומאות פצועים. מה ששונה במתקפת הטרור האכזרית הזו, הוא שלמעלה מ-100 מצלמות אבטחה תיעדו כל שנייה ושנייה של המתקפה. הסרט מלווה את האירוע המצמרר - באמצעות חומרי הגלם של מצלמות האבטחה, ועדויות של האנשים שהיו בפנים - דקה אחרי דקה, ומביא את האימה, כמו גם את האומץ והנחישות של אזרחים מן השורה שעומדים בפני טבח. בינתיים, בחוץ, כוחות המשטרה המקומיים משותקים ולא ממש עושים דבר כדי להפסיק את המתקפה הנוראה. יוצר הסרט הוא הבמאי דן ריד, שהיה מועמד לאמי על סרטו "טרור במומבאי". 67 דקות, אנגליה, 2014. סרט עוצר-נשימה ובלתי-נתפס שלא ייצא לכם מהראש ימים רבים אחרי הצפייה.

22:15 פלמינג | Fleming: The Man Who Would Be Bond, ערוץ Hot3


הבמאי מאט וייטקרוס אחראי לדרמה התקופתית המושקעת וחביבת המבקרים, קו-פרודוקציה בריטית אמריקנית. המיני-סדרה מעניקה מבט חשוף ונועז לחייו של איאן פלמינג, האיש מאחורי הסוכן האגדי 007. מי שנכנס לנעליו של פלמינג הוא כוכב הקולנוע, דומיניק קופר ("קפטן אמריקה", "מאמא מיה", "לחנך את ג'ני"). לצדו משתתפים לארה פולבר ("שרלוק", "קצה המחר"), אנאבל ווליס ("שושלת טיודור", "כנופיית ברמינגהם"), אנה צ'נסלור ("השעה", "החולמים"), סמואל ווסט ("אחוזת הווארד", "ואן הלסינג"), רופרט אוונס ("הלבוי") ולסלי מנביל ("עוד שנה", "מליפיסנט"). בריטניה, 4 פרקים, 2014. ציון איי.אם.די.בי.: 7.5/10, עגבניות רקובות: 57%/100%, מטה-קריטיק: 62%/100%.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !