העמק האפל, אופנה שחורה, חלב אם
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 05 בינואר, 2016 / שי שגב

22:00 העמק האפל | The Dark Valley | Das Finstere Tal, ערוץ Yes3


זוכה שני פרסי הקולנוע האירופאי, בקטגורית עיצוב התלבושות ועיצוב אומנותי; נציג אוסטריה לאוסקר הסרט הזר; זוכה שבעה פרסי הקולנוע הגרמני. מערבון המתרחש בעיירה אוסטרית, בצילם של הרים מושלגים. אל העיירה, הנשלטת על ידי פטריארך עוצמתי ובניו האכזריים, מגיע זר אמריקני צעיר ובאמתחתו המצאה פלאית – קופסה שחורה שיכולה להנציח דיוקן של אדם ולהדפיסו על דף. אבל תכניותיו של אותו בחור הן לא רק צילום תושבי המקום היפה, אלא למעשה מזימה אפלה כדי לנקום על עוול שנעשה לפני שנים. משימה שהופכת להיות מורכבת יותר ויותר כאשר עוד פרטים על העבר הולכים ונחשפים. שחקנים: סם ריילי, טוביאס מורטי, קלמנס שיק. במאי: אנדריאס פרוצ'סקה. אוסטריה, 2014.

22:00 אופנה שחורה | Fresh Dressed, ערוץ Yes דוקו


ממש כמו המוזיקה, גם האופנה שלהם סימלה שהם 'לא נכנעים לכללים'. כשאמריקה הלבנה זיהתה הצלחה עם חליפות עסקים מחויטות, ההיפ הופ הוכיח שגם עם נעלי אדידס, עם שרוכים רחבים וצבעים בוהקים, מכנסיים שגדולים עליהם בשלוש מידות וז'קטים שעליהם כל סמלי הכנופיות מהשכונה – אפשר לכבוש את העולם. זהו סיפורה של מהפכה אופנתית שנדדה מהרחוב אל תצוגות האופנה היוקרתיות, הציפה את החנויות במותגים של ראפרים ודי-ג'ייז ונחתה בחבטה עמומה בחזרה אל קרקע המציאות. עם: קניה ווסט, פארל ויליאמס, נז ג'ונס ורבים אחרים. בימוי: סשה ג'נקינס. 84 דקות, ארה"ב , 2014. סיפור נחמד על אופנת היפ הופ ומוזיקה טובה. ציון:
 


22:00 חלב אם | Milk, ערוץ 8


הנקת תינוקות היא אחד מהנושאים היותר שנויים במחלוקת בימינו. על רקע הטענות לחשיבות הנקת התינוק, נשמעים יותר ויותר קולות היוצאים נגד תרבות 'כפיית ההנקה' והביקורת הנשמעת כלפי אימהות המחליטות שלא להניק. דרך עדשה אינטימית ואמנותית, הסרט מספק נקודת מבט אוניברסאלית על הפוליטיקה, המסחור והמחלוקות סביב נושא הזנת תינוקות. על רקע צילומים חזותיים מרהיבים ביופיים וקולות נוקבים מכל רחבי העולם, הסרט חוגג את הבאת החיים החדשים לעולם. מהצורך בתרומות חלב במצבי חירום, דרך הסטיגמה סביב אימהות המניקות את הפעוטות שלהם, תוך התייחסות למחלוקת סביב הנקה בציבור, נושא שנוי במחלוקת זה של הנקה מייצר דיון רגשי ואישי. הסרט חוקר את נושאי העל המקיפים את תזונת תינוקות והשפעתה על תמותת ילדים. הסרט מקיף 11 מדינות וחושף את הבעיות והאתגרים העומדים כיום בפני אימהות באחד השלבים המשמעותיים ביותר בחייהן. קנדה, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !