החיים זה לא הכל, בית השפים, שיחת נפש – עונה חדשה, כדור הארץ: נקודת היעלמות, אלו חיים נפלאים
יום ראשון, 05 באפריל, 2015 / שי שגב

18:15 החיים זה לא הכל, ערוץ !E


הסיטקום הארוך והמצליח ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה בישראל. חייהם המקצועיים והאישיים של שני תסריטאים, שכותבים לטלוויזיה ושונאים כל רגע, שזורים בפנטזיות בלתי נשלטות על חיים טובים יותר. בייחוד לאור העובדה שגם קרוביהם לא מקלים על חייהם. גדי (אבי קושניר) הוא בן 38, נשוי לדפנה (ענת וקסמן) ועובד בטוק שואו זול. הוא סובל בעבודה, הוא סובל בקשריו המשפחתיים, הוא עסוק באופן אובססיבי בנסיון להבין את משמעות החיים הטפלים שלו. הוא מגיע למסקנה שאם כל מה שיש לחיים להציע זה החיים שלו, אז הוא מרומה. חייב להיות עוד משהו. החיים זה לא הכל. מיקי ברנשטיין (עידן אלתרמן) הוא השותף לכתיבה של גדי וגם חבר. הוא בן 28, ויש לו עדיין שאיפות אומנותיות. יש בו תמימות לא מעטה ויכולת הישרדות בלתי רגילה.

19:25 בית השפים | House Of Food, ערוץ MTV


דוקו-קולינרי המשלב בין התחרותיות של עולם הבישול ובין הדרמה הבלתי הפוסקת של בית ריאליטי קלאוסטרופובי. קבוצה של שפים פוטנציאלים ללא כל הכשרה פורמאלית מתכנסת בבית מרושת מצלמות. לכל אחד מן המתמודדים רקע תרבותי שונה ותשוקה סוערת לאוכל ולתרבות קולינרית.יחד הם יתמודדו זה מול זה תחת הדרכתם של השפים הטובים בקליפורניה, אך רק אחד יזכה במשרת התלמדות נחשקת.

21:00 שיחת נפש - עונה חדשה, ערוץ 8


ביחידים, בצמדים ולראשונה גם בשלשות - מתיישבים אנשים מוכרים על ספת הריאיון של פרופ' יורם יובל בעונה החדשה של "שיחת נפש". אלוף במיל' איתן בן אליהו בשיחה מרגשת ופתוחה על האובדן הגדול של חייו, מיכל אנסקי ואלכס אנסקי בשיחה משותפת, כנה ונדירה על היחסים המורכבים ביניהם, ירון לונדון בריאיון אישי וחשוף מאד, סנדרה שדה, רביב דרוקר ועוד. סדרה בת 20 פרקים דקות כל אחד, מדי יום, שני פרקים ברצף.

21:20 כדור הארץ: נקודות היעלמות | The Devil's Graveyards, ערוץ ההיסטוריה


דוקו-דרמה החושפת את עולם התופעות החריגות המתרחשות במשולש ברמודה ו-11 מערבולות דומות לו על-פני כדור הארץ, ועוסקת בתיאוריות סביב תפקידן וסיבת קיומן. בתריסר האתרים הללו - שהמוכרת שבהן היא משולש ברמודה, מתרחשים אירועים מטרידים ויוצאי דופן: החל מדפוסים אקלימיים חריגים, דרך תקיפות מוזרות של בעלי חיים, ועד להיעלמויות פתאומיות של מטוסי נוסעים מהשמיים - שייתכן ומהווים רק את הסיפתח לאיום גדול בהרבה האורב לאנושות. הגילויים המפתיעים עשויים לאתגר מאות שנים של מחקר מדעי בנושא ולשפוך אור על כמה מהאירועים הגדולים בהיסטוריה.

22:00 אלו חיים נפלאים | It's a Wonderful Life, ערוץ Yes3


דרמה קסומה על איש משפחה שמלאך מציל את חייו בערב החג. אחת הקלאסיקות האמריקאיות המובהקות והמצוטטות ביותר, ובעיקר המשפט: "Every time a bell rings an angel gets his wings"; זהו סרט חג המולד האולטימטיבי, והוא משודר בכל שנה ברשתות הטלוויזיה. מועמד לחמישה פרסי אוסקר כולל לסרט, לבימוי ולשחקן. המכון האמריקbי לקולנוע שיבץ אותו במקום ה-11 ברשימת מאה הסרטים הגדולים בכל הזמנים. שחקנים: ג'יימס סטוארט, דונה ריד, ליונל ברימור, גלוריה גרהם. במאי: פרנק קפרה. ארה"ב, 1946. סרט כיפי, נאיבי ובהחלט ראוי לפנתיאון. קצת קיטשי, אבל שווה. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !