גאונות על פי סטיבן הוקינג, לרדת בגדול 11, הרחק מגן העדן, המיטה של השכן
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 05 ביוני, 2016 / שי שגב

21:00 גאונות על פי סטיבן הוקינג | Genius by Stephen Hawking, ערוץ Yes דוקו


פרופסור סטיבן הוקינג מבקש לגלות את הפוטנציאל האמתי שלנו. בתוכנית מדע חדשה הוא מאתגר את הצופים וקומץ מתנדבים לחשוב כמו גאוני העבר ולנסות לענות על חלק מהשאלות הקשות של האנושות. בעזרת ניסויים בקנה מידה ענק ופעלולים מדהימים, נמסעם של המתנדבים כשהם נפגשים עם ביולוגיה מולקולרית, אסטרופיזיקה ואפילו מכניקת הקוונטים. התוכנית תציג את הגאונים שתגליותיהם עזרו לבנות את מאגר הידע שבעזרתו הצליחה האנושות לענות על השאלות כמו 'היכן אנחנו?', 'האם אנחנו לבד?' ו'האם ניתן לנסוע בזמן'?. הסדרה בת 6 פרקים.

22:00 לרדת בגדול The Biggest Loser 11 | 11, ערוץ הבריאות


סדרת המקור האמריקאית ללהיט הריאליטי "לרדת בגדול". המתמודדים בסדרה סובלים מעודף משקל ומתחרים על פרס כספי שינתן למי שישיל את המירב ממשקלו. בעונה זו יתחרו 22 משתתפים הסובלים מהשמנה חולנית, ביניהם המתאבק והמדליסט האולימפי רולון גארדנר. הפעם ייאלצו המאמנים, ג'יליאן מייקלס ובוב הארפר, להתמודד עם שני מאמנים חדשים שגוייסו לתוכנית: קארה קסטרונובה וברט הובל. הרכש החדש יוביל לתקדים: לראשונה תינתן למתמודדים אפשרות הבחירה בין המאמנים.

22:00 הרחק מגן עדן | Far from Heaven, ערוץ Yes3


סרטו של הבמאי טוד היינז הוא מחווה למלודרמות הנשים החתרניות של דאגלס סירק, ומתייחס בעיקר לסרטו: "ככל שהשמיים מרשים". עולמה המושלם של עקרת בית באמריקה של שנות ה-50 מתערער כשהיא רואה את בעלה עם גבר זר. במצוקתה היא מוצאת נחמה בזרועות הגנן. הסרט היה מועמד ל-4 פרסי אוסקר וזכה בארבעה פרסים בפסטיבל ונציה. שחקנים: ג'יליאן מור, דניס קווייד, דניס הייסברט, פטרישיה קלרקסון. ארה"ב, 2002. מלודרמה מעוצבת להפליא ומשוחקת היטב, והצופים זוכים לדמעות בזכות כנות אינטליגנטית בתסריט. ציון:
 


22:45 המיטה של השכן | Neighbors with Benefits, ערוץ לייפטיים


סדרת דוקו ריאליטי חדשה ושערורייתית, החושפת את חייהם יוצאי הדופן של קהילת סווינגרים בעיירה קטנה בארה"ב. בשכונה אחת קטנה ובורגנית באוהיו, העונה לדימוי האמריקני הקלאסי של בית קטן עם מדשאה וגדר, כמה ילדים וכלב – מסתתרת תופעה מטלטלת: חוג סווינגרס רחב ידיים ומשתתפים, שהולך וגדל כל הזמן. סווינגרס הם זוגות שחיים יחד בזוגיות מונוגמית (כביכול), אבל עם השנים נהיה להם אפעס. קצת משעמם, אז הם מחפשים (ומוצאים) דרך לממש את תשוקתם עם פרטנרים אחרים; הם עורכים מסיבות ומפגשי חברים, שכולם בהם סווינגרס כמוהם, וככה נוצר פוטנציאל לחילופי זוגות. הכל נעשה בהסכמה מלאה ורצון של שני בני הזוג (משני הצדדים), ועם מסגרת חוקים נוקשה ומוסכמות חברתיות ברורות: כמו איסור על תקשורת בין פרטנרים שלא במסגרת מפגש. טוני ודיאנה הם דמויות מפתח בשכונה הזאת, והם עוסקים באופן מוצהר בגיוס עוד משתתפים לחבורה (עם התכווננות ברורה לזוגות מושכים וזורמים, שמכווננים על הרפתקנות מינית). אין ספק שסוג כזה של מערכת יחסים לא מתאים לכולם, ובאמת חלק מהזוגות לא שורדים את העניין. ויש כמובן גם מי שזה מפריע לו מהצד – הזוג הנוצרי שחי מעבר לרחוב ומתעקש לצקצק לשון בכל פעם שהחבורה נפגשת למסיבה, ולפעמים גם לבוא ולהטיף להם.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !