פרינסס שואו, קייפ טאון, כיסאו של האב
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 05 באוקטובר, 2016 / שי שגב

21:00 פרינסס שואו | Presenting Princess Shaw, ערוץ Yes דוקו


פרס הקהל – פסטיבל שפילד 2016; פרס הקהל – Vision Du Reel; ציון לשבח – פסטיבל ירושלים 2015; הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר - פרס אופיר. סמנתה מונטגומרי, זמרת אנונימית משכונת עוני קשה בניו-אורלינס, מנסה לפלס את דרכה אל עולם המוזיקה ונכשלת פעם אחר פעם. בצד השני של העולם, המוזיקאי הישראלי אופיר קותיאל (קותימן), מגלה את סמנתה בחיפושיו אחר זמרות שהעלו לרשת שירים שכתבו. הוא הופך את שיריה ליצירה חדשה שעומדת להיחשף בפני מיליוני גולשים. סמנתה לא מעלה על דעתה, שבצד האחר של העולם יש מישהו שמקשיב לה, שמאמין בה, שעומד להרחיב ללא היכר את מעגל האנשים שייחשפו לשירים שלה. במאי, צלם ועורך: עידו הר. 83 דקות, ישראל, 2015. מרגש,  מוציא את המוזר באופן עשוי היטב ומסקרן לכל אורך הדרך. ציון:
 


22:00 קייפ טאון | Cape Town, ערוץ Yes אקשן


דרמת מתח חדשה המתרחשת בעיר קייפ טאון שבדרום אפריקה ועוקבת אחר קפטן מאט ג'ובר, שעד לפני שנה נחשב לבלש משטרה מוערך, כזה שפותר כל תיק חקירה. לפני שנה נרצחה אשתו של מאט, לארה, שעבדה כשוטרת סמויה ומאז מאט נמצא במסלול תלול אל התהום, כשעברו והידיעה שלא הצליח לשמור על לארה בחיים, רודפים אותו. הוא שותה ומעשן בכבדות, מאבד שליטה לעיתים קרובות וכלל אינו בטוח שהוא רוצה להמשיך להילחם בפשע. אבל כשמפקד חדש ממונה לפקד על המשטרה, הוא דורש שכל השוטרים יעברו הכשרה מנטלית ופיזית, וכעת למאט יש שישה חודשים לרדת במשקל, להפסיק לעשן ולהחזיר לעצמו את השליטה על חייו, בדרך להחלמה. יותר מכך, מאט מצוות לשותף חדש, סנקטוס סנוק, לוחם לשעבר ביחידת העילית, שגם לארה היתה חלק ממנה, ומאט לא מאמין שמדובר בצירוף מקרים. אבל כשגופות עוטות מסיכות מתחילות לצוץ ברחבי העיר, השותפים החדשים נקראים למצוד אחר רוצח סדרתי. יחד עם חקירת הרציחות הם חוקרים גם את חטיפתה ורציחתה הלא מפוענחת של דוגמנית צעירה. במהלך חקירתם, מאט וסנקטוס מבינים שיש קשר בין שתי החקירות, ושמדובר בפשע בינלאומי, הרבה מעבר לגבולות העיר. מאט מתחיל להתגבר על השדים מעברו, אך ככל שהוא מעמיק לחקור, וחושף שכבות נוספות, הוא נאלץ לחוות מחדש את רצח אשתו, בדרך להפסיק את האלימות הגואה בעיר.

22:00 כיסאו של האב | Thy Father's Chair, ערוץ 8


פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר ב-Human Rights Film Festival 2016; IDFA 2015. תחת האיום לאבד את ביתם, שני אחים תאומים אורתודוקסיים חייבים לקבל עזרה חיצונית שתדחוף אותם לנבור בזכרונותיהם ולעשות סדר בבלגאן. כשהוריהם של התאומים הזהים - אברהם ושרגא, הלכו לעולמם, השניים שהמשיכו להתגורר בבית המשפחה בברוקלין, הזניחו את המקום עד שערימות של חפצים ואשפה כמעט אטמו את החלונות. אל תוך הקן האפלולי, הרוחש פשפשים ותיקנים, פולש צוות ניקוי נמרץ וטיפולי המכריח את צמד הגברים החרדים המבוגרים להתעמת עם המצוקות שהביאו אותם לחיות כך. למרות הגיל, ההשכלה התורנית, חוש ההומור והחזות הנכבדת (הכוללת את הזקן והכרס המתחייבים) נדמה שהשניים כמעט חוזרים להיות ילדים, המחפשים דרך לברוח מהשינוי הדרמטי שנועד להפוך את דירתם שוב לבית מזמין ונעים. ארה"ב, 2016.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !