אלופים, זעקות ולחישות, הפריצה ל-FBI, האנגר 1: תיק העב"מים 2
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 06 בספטמבר, 2015 / שי שגב

22:00 אלופים | Champs, ערוץ 8


סיפורם של שלושה מתאגרפים שזכו לתהילה עולמית: מייק טייסון, איוונדר הוליפילד וברנרד הופקינס. האם ההצלחה המקצועית והנסיקה הכלכלית הצליחו לשרת אותם גם מחוץ לזירת האגרוף? הם הבינו שהבחירה בספורט זה היא האפשרות היחידה להימלט ממסלול חיים הטומן בחובו כלא במקרה הטוב ומוות במקרה הרע. השלושה מספרים את סיפור חייהם ובתוך כך שופכים אור על הבעיות הקשות המאפיינות את החברה האמריקנית: המאבק בעוני, בגזענות, משפחות מרוסקות, המלחמה בסמים ואלכוהול, באלימות, וכישלון מערכות החינוך והכליאה. בסרט מתראיינים דנזל וושינגטון, מארק וולברג, ספייק לי, מרי ג'יי בלייג', 50 סנט ורבים אחרים. ארה"ב, 2015. הסרט מביא את כל הקלישאות, הדברים הטובים והרעים הקשורים לאיגרוף. הבעיה שאפשר היה לקצר אותו ל-30 דקות. ציון: 


22:00 זעקות ולחישות | Cries and Whispers, ערוץ Yes3


אחת מיצירות המופת הגדולות והמוערכות של המאסטר השבדי, אינגמר ברגמן. סיפורן של שלוש אחיות המתאחדות שוב בעקבות טרגדיה זיכה את ברגמן בפרס בפסטיבל קאן. בנוסף זכה הסרט בפרס האוסקר על הצילום, והיה מועמד לפרסי הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט והתלבושות. שחקנים: ליב אולמן, אינגריד טולין, הארייט אנדרסן, קארי סילוואן. במאי: אינגמר ברגמן. שבדיה, 1972. הסרט יפה מאוד לצפייה, מבחינה ויזואלית, אך קשה מאוד לנשוא מבחינה רגשית. ציון:
 


22:00 הפריצה ל-1971i | FBI, ערוץ Yes דוקו


הרבה לפני ויקיליקס ואדוארד סנודן – הייתה את הפריצה המפורסמת ל-FBI. ב-8 במרץ, 1971, שמונה אזרחים מן השורה פרצו למשרד של ה-FBI, בעיירה מֶדיה שבפנסילבניה. החבורה כינתה את עצמה 'הועדה האזרחית לחקירת ה-FBI'. הם הוציאו מהמשרד את כל התיקים המסווגים שהיו בו (זה היה עוד לפני שהמחשבים נכנסו לתמונה), ושלחו את המסמכים באופן אנונימי לאמצעי התקשורת. שלל המסמכים כלל שורה של ראיות מפלילות על פעולות הבולשת. הגילוי החשוב ביותר שהיה טמון במסמכים הללו היה ה-Cointelpro ('התכנית לסיכול ריגול'): מדובר בתכנית מעקב סודית, שנויה במחלוקת ולא חוקית אחר אזרחים שהתבצעה בפיקוחו של ראש ה-FBI הכוחני ג'יי. אדגר הובר, ששלט ביד רמה בבולשת במשך שנים ארוכות והטיל את חיתתו על אזרחים, על רשויות, ואפילו על גורמי ממשל אמריקניים נבחרים בכירים. בקרב אמצעי התקשורת התעורר דיון עז לגבי פרסום הדברים לאחר שאומתו. הבולשת פצחה מיד באחת החקירות הגדולות והנרחבות ביותר שביצעה מעודה כדי לאתר את הפורצים, אך היא לא הצליחה לשים עליהם את ידה והם לא נתפסו. האחראים מעולם לא חשפו את זהותם. עד היום. בפעם הראשונה, החליטה הקבוצה לצאת לאור ולספר על פעילותה: הם מתארים בסרט בגוף ראשון את מניעיהם, את סיפור הפריצה, ואת התוצאות וההשלכות של פעילותם – אז ועכשיו. בימוי: ג'ואנה המילטון. 58 דקות, ארה"ב, 2014. הסרט עשוי מצוין, משחזר קטעים, מותח ומגלה פינות היסטוריות נסתרות. ציון: 


22:10 האנגר 1: תיקי העב"מים 2 |
Hangar 1: The UFO Files 2, ערוץ ההיסטוריה


עונה שנייה לסדרה שפותחת מחדש את תיקי החקירה על תצפיות עב"מים, במטרה לגלות רמזים, עדויות, ראיות והוכחות מפתיעות על פעילויות על עצמים בלתי-מזוהים בכדור הארץ. בין הסוגיות הנבחנות בעונה השנייה: האם נתגלו הוכחות לכך שהממשל מודע לקיום עב"מים? מי הם 'הגברים בשחור' ובשירות מי הם פועלים? ומה הקשר בין חוצנים לשבטי האינדיאנים בצפון אמריקה?

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !