הבית הטוב ינצח 4, מיסטר בין 2, סטיבן יוניברס 2, המטבח המנצח 7, בתח החוף השווים, והארץ הייתה תוהו ובוהו, מקום בשמש: שמש חורפית 3, EMA 2016, NCIS 10, סוכני ש.י.ל.ד. 4, כל אנשי הנשיא, עולם של צללים: עסקאות הנשק המושחתות בעולם, לברוח מפוליגמיה 2, לעצב בגדול 12, בנות 1-6
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 06 בנובמבר, 2016 / שי שגב

17:10 הבית הטוב ינצח 4 | May the Best House Win 4, ערוץ החיים הטובים


עונה חדשה לשעשועון הלייף סטייל. ארבעה מתמודדים יארחו זה את זה בבתים שעיצבו וימתינו לשיפוטם של המתחרים. לאחר שיבחנו בקפידה כל חדר ופינה בבית יעניק כל אחד מהמתמודדים ציון כולל ואת וחוות דעת לאקונית. עם תום הסבב ישובו המתחרים לבתיהם, שם ימתינו להן המעטפות עם הציונים שניתנו להם. המעטפה הרביעית תכיל את התוצאות הסופיות ואת שמו של בעל הבית המנצח, שיזכה בפרס כפסי על סך 1,000 פאונד.

17:15 מיסטר בין 2
Mr. Bean 2, ערוץ הילדים


הסדרה המיתולוגית, והפעם בגרסת אנימציה המבוססת על הסיטקום הבריטי, שזכה להצלחה בכל רחבי העולם. במרכז העלילה עומד מר בין המוצג בשלל סיטואציות יומיומיות מצחיקות, משעשעות ומוזרות.

17:25 סטיבן יוניברס 2 | Steven Universe 2, ערוץ הילדים


באמצעות חברותיו של אימו, אבני החן, סטיבן יוניברס ימשיך בניסיונותיו להציל את עולמו מקריסה מוחלטת עקב זיהומו על ידי האבנים הרעות, וגם על ידי בני האדם. בעונה החדשה סטיבן ימשיך לעבור מגוון הרפתקאות כדי לגלות את עצמו ואת הכוחות שלו.

18:00 המטבח המנצח 7 | 7 My Kitchen Rules, ערוץ החיים הטובים


עונה שביעית לריאליטי האוכל הפופולרי ובו 15 זוגות מתמודדים (המייצגים מחוזות שונים באוסטרליה) מתחרים זה בזה במטרה להפוך בית רגיל למסעדה מתפקדת. כל פרק יתמקד ביום הבישולים וההכנות של אחת הקבוצות, האמורה להגיש בסופו ארוחה בת שלוש מנות לשופטים, מאנו פילדל ופיטר אוואנס, ולקבוצות המתחרות.

19:00 בתי החוף השווים | Homes By The Med, ערוץ החיים הטובים


צ'רלי לקסטון, מעצב ומגיש טלוויזיה, סוקר את בתי החוף השווים ביותר לאורכו של הים התיכון. בין הנכסים שיפקוד: בית מינימליסטי סמוך לסן טרופה, בית חווה ששימש פעם מעון לנזירים שרקחו בו בשמים, ביתה הקודם של השחקנית בריז'יט בארדו, ארמון של זכוכית, מתכת וסלעים בכרתים ובית אקולוגי עטור פרסים בליבו של מטע תאנים.

21:00 והארץ הייתה תוהו ובוהו, ערוץ 1


סדרת תעודה חדשה ב-15 פרקים מתעדת את תולדות ארץ ישראל - מהזמן הקדום ביותר ועד העת החדשה בתקופה העותמאנית. באמצעות ממצאים נדירים, אתרים שטרם נחשפו, מחקרים ותהליכים מדעיים נחשפת ההיסטוריה של ארץ ישראל. האזור המכונה כיום ארץ הקודש בעבור מאות מיליוני בני אדם בעולם שימש מוקד אסטרטגי של תנועה, של מלחמות בין אימפריות ושל התפתחות תרבותית ומדעית ענפה שהשפיעה על חיינו עד היום. מומחים, ארכאולוגים וחוקרים מתארים, באמצעות ממצאים, חפירות ואתרים היסטוריים, כיצד התפתח הכתב באזור, את תעשיות המזון, הלבוש, כלי המלחמה ומערכות היחסים המדיניות האזוריות. בהיסטוריה הארוכה של אלפי שנים פקדו טלטלות עזות את המזרח הקדום. תרבויות קרסו, עמים רבים התגבשו ונכחדו. הסדרה בודקת גם את סיפורי התנ"ך מבחינה ארכאולוגית. האם השתרעה ממלכת דוד רק על שטח קטן באזור ירושלים או חבקה שטחים גדולים מארץ ישראל של ימינו, המאפשרים כיום טענה לזכות אבות פוליטית מדינית? עוד עוסקת הסדרה בהתגבשות העם היהודי ושכניו, היווצרות שלוש הדתות המונותאיסטיות והפיכת ארץ ישראל לארץ הקודש, למוקד כלל עולמי של דת, שפות, מסחר, מאבקי שליטה במזרח ובמערב, התפתחויות כלכליות ומדעיות, השפעת יוון ורומא, השליטים האיסלאמיים, הממלוכים והעותמאנים. הסדרה חובקת אתרים ארכאולוגיים רבים בכל רחבי ארץ ישראל, מדבר סיני, ירדן, מצרים, אפריקה, עיראק, טורקיה, יוון, איטליה, צרפת ואנגליה. מובילים אותה מיטב החוקרים, הארכאולוגים וההיסטוריונים, והיא מסרטטת את ההיסטוריה המורכבת של ארץ ישראל בצילומי אוויר מרהיבים, צילומים תת-ימיים, צילומים ייחודיים במנהרות, מחילות, מערות ואתרים הסגורים לקהל הרחב ובמעבדות המחקר המתקדמות ביותר. הסדרה משלימה טרילוגיה בערוץ הראשון: "עמוד האש" – תולדות הציונות, "תקומה" – תולדות מדינת ישראל וכעת "והארץ הייתה תוהו ובוהו" – תולדות ארץ ישראל. עורך הסדרה: איתי לנדסברג נבו.

21:00 מקום בשמש: שמש חורפית 3 | 3 A Place in The Sun: Winter Sun, ערוץ החיים הטובים


מומחי הנדל"ן: לורה המילטון, ג'סמין הרמן וג'וני אירווין מסייעים לרוכשי בתים פוטנציאלים במציאת נכס שישמש אותם כבית קיט בחודשי החורף הקרים.

21:00 EMA 2016, ערוץ MTV


שידור חי של טקס פרסי המוזיקה האירופאי ,2016 בהנחייתה של ריהאנה. זוהי הפעם השנייה בה ייערך הטקס ברוטרדם שבהולנד, ובין המועמדים ניתן יהיה למצוא את השמות החמים ביותר של תעשיית המוסיקה, כמו אדל, ג'סטין ביבר, ביונסה, קולדפליי, דרייק ועוד. כמו כן, אמן ישראלי אחד יזכה לייצג את ישראל ויתמודד מול אמנים מכל רחבי אירופה על פרס ה-Best Act. 

21:15 NCIS 10, ערוץ Yes אקשן


הסדרה בכיכובו של מארק הרמון ("שיקאגו הופ", "הבית הלבן") בעונתה העשירית.

22:00 סוכני ש.י.ל.ד. 4 | Agents of S.H.I.E.L.D. 4, ערוץ Yes אקשן


עונה חדשה לסדרת המדע בדיוני רווית האקשן, פרי עטו של ג'וס וידון

22:00 כל אנשי הנשיא | All The President's Men, ערוץ Yes3


צמד העיתונאים קרל ברנסטין ובוב וודוורד, שחשפו את פרשת ווטרגייט, זו שהובילה להתפטרותו של הנשיא ניקסון. הסרט היה מועמד לשמונה פרסי אוסקר וזכה בשניים. שחקנים: דסטין הופמן, רוברט רדפורד. במאי: אלן ג'יי פאקולה. ארה"ב, 1976. הסרט המבוסס על אירועים אמיתיים, מותח, סוחף, מדויק, מצולם ומבוים להפליא. בהחלט קלאסיקה. ציון:
 


22:00 עולם של צללים: עסקאות הנשק המושחתות בעולם | Shadow World, ערוץ Yes דוקו


סרט התעודה הטוב ביותר - Edinburgh International Film Festival 2016. מבט פוקח-עיניים על הסחר העולמי בנשק. סרטו של יוהאן גרימונפרז, המבוסס על ספרו הנחשב של אנדרו פיינסטין, מציג את המציאות המדהימה של המסחר העולמי בנשק ותחמושת – העסק היחיד שסופר את הרווחים שלו במיליארדים, ואת ההפסדים שלו בחיי אדם. המסחר בנשק – עם שותפוּת פעילה מצד ממשלות וסוכנויות ביון, גופי חקירה ותביעה, יצרני נשק, סוחרים וסוכנים – מטפח הלכה למעשה שחיתות, קובע מדיניות חוץ וכלכלה, חותר תחת הדמוקרטיה וכמובן יוצר סבל נרחב באיזורים רבים על הפלנטה. הסרט חושף את סיפורן מסמר השיער של כמה מעסקאות הנשק הגדולות והמושחתות ביותר בעולם, באמצעות אלה שהיו מעורבים בביצוען כמו גם אלה שחקרו אותן (כמובן גם שמקומה של ישראל בתוך הקלחת הזו אינו נפקד, והיא מגלמת בה תפקיד כלל לא שולי). מתברר שעסקאות הנשק אחראיות לכ-40% מכל השחיתות במסחר העולמי, והן מתאפשרות הודות ליקום מקביל עם חוקים משלו, בו רק לעיתים נדירות, אם בכלל, האליטות הבטחוניות הפועלות בו נושאות במחיר פעילותן הלא חוקית. בשורה התחתונה, חושף הסרט גם את מחירן האמיתי של המלחמות, מעלה את המסך על הדרכים שעסקאות הנשק מניעות מלחמות, ובודק כיצד הנשק הזה מופנה כנגד אזרחים בדמוקרטיות ליברליות וכיצד הסחר הזה דווקא מקטין בפועל – במקום להגדיל – את הבטחון של כולנו. בין המרואיינים המרכזיים בסרט ניתן למצוא בסרט גם את הכלכלן הישראלי שיר חֶבֶר. ארה"ב, 2016.

22:45 לברוח מפוליגמיה 2 | 2 Escaping Polygamy, ערוץ לייפטיים


עונה חדשה לסדרת הדוקו על שלוש נשים-אחיות, שהצליחו לברוח מכת פוליגמית קיצונית, וכעת מטרתן להציל נשים, גברים וילדים שמוחזקים בכתות, ולעזור להם להסתגל לחיים החדשים בחוץ. בעונה זו נראה את ההשפעה המשמעותית שהייתה לאחיות בערעור המנהיגות של מנהיג המסדר ועל אביהן, דניאל קינגסטון. האחיות יחוו קשיים ואתגרים חדשים, כולל ניסיון להוציא את אחותן האמיתית ג'ניפר בת ה-18 מידי הכת ביוטה לפני שאביהן יגלה וינסה לעצור אותן. במהלך העונה יחשפו סיפורים נוספים מרגשים כגון ניסיון הברחה של בת הנביא וורן ג'פס על ידי אחותה, ופשיטה של ה-FBI על המתחם הסודי.

22:50 לעצב בגדול 12 | 12 Grand Designs, ערוץ החיים הטובים


המעצב הבריטי קווין מקלאוד ממשיך לעקוב אחר מיזמי שיפוץ ועיצוב עצמאיים. מדי פרק יתלווה מקלאוד ליחידים ולזוגות המבקשים לבנות את בית חלומותיהם - החל משלב התכניות וכלה בפרקטיקה של הפיכת הקונספט לממשי.

22:55 בנות 1-6 | 1-6 Girls, ערוץ Hot פלוס


הקומדיה של היוצרת הצעירה לנה דנהאם, בהפקתו של ג'אד אפטאו ("בתול בן ארבעים"). מבט קומי ופורץ דרך על חייהן של קבוצת בנות בגילאי העשרים לחייהן בניו יורק, המורכבים מסיטואציות משפילות וניצחונות נדירים. לצידה של דנהאם, המככבת בתפקיד הראשי, משתתפות גם ג'מיימה קירק, אליסון וויליאמס וזושה מאמט. עוד מככבים - אדם דרייבר ("מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"), אלכס קרפובסקי, אנדרו ראנלס ואבון מוס בכרך.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !