פילומנה, ג'ק ראיין: גיוס הצללים, זואי נעלמת, מפוצלים
יום שישי, 06 בפברואר, 2015 / שי שגב

21:30 פילומנה | Philomena, ערוץ Yes1


הסרט מבוסס על סיפורה האמיתי של פילומנה לי, אחת מתוך עשרות נשים אשר ילדיהן נלקחו מהן בגיל צעיר על ידי הכנסייה הקתולית. 50 שנה לאחר מכן שומע עיתונאי הצמא לסיפור על המקרה, ומציע לפילומנה לכתוב כתבה על המקרה. ביחד יוצאים השניים, העיתונאי הציניקן והקשישה טובת הלב, למסע בארה"ב בעקבות הבן האובד והסיפור המרגש. שחקנים: ג'ודי דנץ', סטיב קוגן. במאי: סטיבן פרירס ("המלכה"). אנגליה, 2013. מועמד לארבעה פרסי אוסקר 2014 כולל הסרט הטוב ביותר; מועמד לשלושה פרסי גלובוס הזהב; זוכה פרס התסריט בטקס הבאפט"א; זוכה לא פחות מתשעה פרסים בפסטיבל ונציה, כולל לתסריט הטוב ביותר. סרט מרגש אך לא רגשני, ודנץ' 
נפלאה תוך נוכחות מאופקת. ציון: 

22:00 ג'ק ראיין: גיוס הצללים | Jack Ryan: Shadow Recruit, ערוץ Hot גולד


מותחן ריגול המבוסס על גיבור ספריו של טום קלנסי, ג'ק ראיין, כשהפעם מגלם את דמותו השחקן כריס פיין ("סטאר טרק – האויב בתוכנו"). ראיין הוא סטודנט לכלכלה שבעקבות מתקפת הטרור על מגדלי התאומים מתגייס לשירות באפגניסטן. הוא נחבל קשות בגפיו התחתונות ונאלץ לעבור תהליך שיקום ארוך, כאשר הוא צד את עינו של תומס הארפר (קווין קוסטנר), איש ה-CIA שמסדר עבורו עבודה בוול סטריט. הארפר מודע לכשרונו של ראיין באיסוף וניתוח נתונים, ומעוניין שיאתר תנועות ושיתופי פעולה פיננסיים עבור ארגוני טרור. ראיין נאלץ להגיע למוסקבה כדי לברר חריגות של איש עסקים רוסי (קנת בראנה, שגם ביים את הסרט) וכך מסכן את חייו ואת חיי חברתו. שחקנים נוספים: קירה נייטלי, אלק אוטגוף. בימוי: קנת בראנה. ארה"ב, 2014. 
סרט שטחי ומעצבן המבוסס על דמויותיו של הסופר טום קלנסי. כוכב הסרט, כריס פיין, בתפקיד הגיבור ג'ק ריאן, נכנס לנעליים גדולות מדי. ציון: 

22:00 זואי נעלמת | Zoe Gone, ערוץ לייפטיים


חייה של ג'ניפר משתנים כשהיא יולדת את זואי בגיל 16 ובן זוגה נוטש אותה. היא נאלצת לעזוב את התיכון כדי לטפל בפעוטה אבל לא מבזבזת כל הזדמנות להראות לכולם כמה היא שונאת להיות אימא וכמה היא מצטערת שילדה את זואי. אולם, כשזואי נחטפת, האינסטינקטים האימהיים שלה מתעוררים והיא מבינה שהיא חייבת למצוא את בתה. שחקנים: אנדריאה בואן ("עקרות בית נואשות"), סמי הנראטי ("סיילם"). 95 דקות, ארה"ב, 2014.

22:00 מפוצלים | Divergent, ערוץ Yes2


דרמת אקשן לבני הנעורים, המבוססת על סדרת הספרים המצליחה של ורוניקה רות'. בעולם עתידני, בו העתיד של כל אחד נקבע על פי תכונת האופי הדומיננטית שלו, מגלה נערה צעירה שיש לה כוחות מסתוריים ויוצאי דופן. כאשר היא מבינה שהיא מהווה איום על הסדר הקיים, היא מחליטה להסתיר זאת מהקרובים אליה. אבל הסוד עלול להתגלות ועליה יהיה לחבור לאלו הדומים לה למאבק במוסכמות ובשלטון הקיים. שחקנים: שיילין וודלי ("אשמת הכוכבים"), קייט ווינסלט, מיילס טלר ("וויפלאש"), אנסל אלגורט ("אשמת הכוכבים"). במאי: ניל ברגר ("אמן האשליות"). 139 דקות, ארה"ב, 2014. 
ליבו של הסרט נותר סיפור פשוט על אהבה בגיל ההתבגרות. בעיקר למכורים ולחובבי רב המכר של ורוניקה רות'. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !