השטיח האדום - טקס נבחרי הקהל, להיות או למות, המוזות של בשביס זינגר, דוגמניות
יום רביעי, 07 בינואר 2015 / שי שגב

01:00 שידור ישיר מהשטיח האדום של טקס נבחרי הקהל | Live From the Red Carpet: People's Choice Award, ערוץ !E 


טקס נבחרי הקהל של שבועון People, שמתקיים מאז שנת 1975, מעניק פרסים לאנשים וליצירות הפופולריות ביותר בשנה החולפת בקולנוע, בטלוויזיה ובמוסיקה, והזוכים נבחרים על ידי הקהל הרחב. השנה ינחו את הטקס כוכבות הסדרה הקומית "ממי": אנה פאריס ו-אליסון ג'אני. המועמדויות בתחום הקולנוע מובילה כוכבת "מפוצלים" ו"אשמת הכוכבים", שיילין וודלי, עם 4 מועמדויות. הסדרות "האנטומיה של גריי", "על טבעי" ו"יומני הערפד", מובילות עם את תחום הטלוויזיה עם 5 מועמדויות לכל אחת, ו-סאם סמית' את תחום המוסיקה, עם ארבע מועמדויות. שידור נוסף בשעה 14:20 ובשעה 22:15. שידור מתורגם ביום שישי, 9 בינואר, 2015 בשעה 16:45 ובשעה 20:10.

20:00 להיות או למות | Live Free or Die, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


הסדרה בוחנת תת תרבות אמריקנית רחוקה, ועוקבת אחר ששה אנשים שעזבו את העולם המודרני מאחור כדי לחיות בשממות ובביצות שם הם צדים את מזונם, בונים את הבתים שלהם ושורדים רק על מה שהם יכולים לייצר בעצמם ובשתי ידיהם. הם נאלצים להתמודד עם מכשולים כמו מזג האוויר הקשה ומחסור במקורות מזון, אך הם חייבים למצוא דרכים לשרוד הכל מבלי להפר את הכללים הקשוחים שהם נטלו על עצמם ולהמשיך לספק את צרכיהם בעצמם. הכללים האלו, הקושי לקיימם והאפשרות להתגבר על הטבע, נותנים להם את הכוח להשאר בשולי העולם המודרני.

21:00 המוזות של בשביס זינגר | The Muses of Bashevis Singer, ערוץ Yes דוקו


הצצה ליצחק בשביס זינגר שלא הכרתם - מיהן הנשים שהקיפו את הסופר הססגוני, זוכה פרס נובל לספרות? על יצחק בשביס זינגר ויצירתו נכתבו ספרים, ביוגרפיות ומאמרים רבים. הסרט מציג בפעם הראשונה פרק מחייו שמעולם לא זכה לחשיפה: באמצע שנות השישים הקים בשביס זינגר צבא של נשים מתרגמות, שעזרו לו להפיץ את יצירתו, ולהן הוא חייב את הצלחתו. בשביס בחר את המתרגמות שלו בקפידה, ומתוך עשרות הנשים שהכירו אותו אישית ועבדו בצמוד אליו – נשארו תשע נשים שהכירו באופן אינטימי את אישיותו ויצירתו. בסרט יספרו נשים אלה, שליוו אותו עד ימיו האחרונים, על צדדיו הרבים והמנוגדים ועל אישיותו הצבעונית של אחד מהסופרים היהודים הגדולים במאה העשרים, ויחשפו את מאחורי הקלעים של הכתיבה והתרגום של יצירתו הענפה. בימוי ותסריט: שאול בצר, אסף גלאי; צילום: איתי נאמן; עריכה: טל רבינר; מוסיקה: יונתן בר גיורא; עיצוב פס-קול: רונן נגל. 70 דקות, ישראל, 2014.

23:00 דוגמניות | Pop Models, ערוץ 8 (הוט)


מהדוגמניות האנונימיות של שנות ה-40, דרך דוגמניות העל של שנות ה-90 ועד לדוגמניות הסופר מפורסמות וסופר מחוברות של העידן המודרני שלנו, הסרט מציג איך השתנה המעמד החברתי של הדוגמניות באופן דרמטי לאורך השנים ואיך עיצבו הדוגמניות האייקוניות את אחד החלקים הכי חשובים בתרבות הפופ שלנו? הסרט מספק תובנה חכמה ונועזת על האבולוציה של גוף הדוגמניות ואיך היא משקפת דרכה את השינויים בחברה ואת הדרך בה שחרור האישה מיוצג בתרבות. יחד עם ראיונות בלעדיים וקטעי ארכיון מדהימים, זוהי חגיגה של אופנה, זוהר והעצמה של 50 השנים האחרונות בהיסטוריה של האופנה, דרך גופן של אותן נשים ודוגמניות שלבשו אותה הכי טוב. ARTE ,2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !