ריקוד מלחמה, לפענח את אנני פארקר, הרומן 2, סוכני שילד 3, הומלס, דוקטור הו 9
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 07 באוקטובר, 2015 / שי שגב

21:00 ריקוד מלחמה, ערוץ Yes דוקו


לסימון ג'אנאשווילי מאור-יהודה יש חלום: להפוך את חוג המחול הגרוזיני אותו הוא מנהל ללהקה גדולה ומצליחה. כך הוא מקווה לשמר את המסורת הגרוזינית האהובה עליו וכך הוא מקווה לשחזר את תהילת העבר שלו. סימון, שקטע קריירת ריקוד מצליחה לפני 40 שנים, עת היגר מגיאורגיה לישראל, משקיע את כל-כולו בחוג המורכב מילדים בני האזור: בקשיחות ובנחישות – כפי שהיה נהוג במולדתו, אך גם ברגישות ובאהבה. בחלום הגדול שלו שותפים גם הילדים המשתתפים בחוג, אלא שלעיתים, השאיפות שלהם אינן עולות בקנה אחד עם אלה של סימון: אביעד, בן ה-9, הכוכב הצעיר של הלהקה, מפליא לבצע את צעדי המחול הוירטואוזים אך שוקל לעבור ללהקת מחול מודרני; יעקב, חולם לברוח מהגורל המשפחתי המייעד אותו להיות סנדלר אך מצוי במאבק מתמיד בין צרכי הלהקה לבין דרישות המשפחה; ומאיה - שעזבה את גרוזיה לפני 17 שנים ולא רקדה עד שסימון פתח לפניה את דלתות החוג שלו – ועכשיו אינה בטוחה שהיא יכולה בגילה להרשות את זה לעצמה. בשביל להצליח לממש את חלום הלהקה יצטרך סימון להתגבר לא רק על אתגרים מקצועיים אלא גם ובעיקר לגשר על הפערים המנטאליים בין המורה שנולד, התחנך ובגר בגרוזיה הסובייטית של שנות ה-60 של המאה הקודמת לבין תלמידיו שנולדו בתחילת האלף השלישי ומתחנכים בישראל של ימינו. האם הדבר אפשרי? במשך שנתיים עוקבים יוצרי הסרט, רויטל אורן ואודי קלינסקי ("יהודה יוצא למלחמה") אחר סימון ולהקתו, ומביאים סרט עתיר דמויות ססגוניות, סרט על ריקודים וחלומות, על התבגרות והתפכחות. 65 דקות, ישראל, 2015.

21:30 לפענח את אנני פארקר | Decoding Annie Parker, ערוץ Yes1


לרגל חודש המודעות לסרטן השד החל בארץ ובעולם בחודש אוקטובר, דרמה מרגשת המציגה סיפור אמיתי על שתי נשים מעוררות השראה ומאבקן במחלה הנוראה. לאנני פארקר היה חשבון ארוך שנים עם מחלת הסרטן – אמה ואחותה מתו ממנה, ואילו היא עצמה אובחנה כחולה. חמושה באופי עיקש והומור ארסי, היא נאבקת לשמור על שפיות ועל שלמות משפחתה, בעוד גופה בוגד בה. באותו זמן, מנסה הגנטיקאית מארי־קלייר קינג לשכנע את עמיתיה הסקפטיים שיש קשר בין מחלת הסרטן לגנטיקה של החולה. מפגש בין השתיים יוביל למסע מפרך של שנים ולמחקר מעמיק שיוליד את אחת התגליות הגנטיות החשובות ביותר של המאה ה-20. שחקנים: הלן האנט, ארון פול, סמנתה מורטון. במאי: סטיבן ברנשטיין. ארה"ב, 2013. סרט שכדאי לצפות בו בזכות המשחק המצוין, אך מעבר בנוי כדוקו-דרמה. ציון: 


22:00 הרומן 2 | 2 The Affair, ערוץ Hot פלוס


זוכה פרס גלובוס הזהב 2015 לסדרת הדרמה הטובה ביותר, חוזרת הסדרה של רשת Showtime לחקור את השלכות הרומן שפירק שתי משפחות ואת חקירת הרצח המסתורי שמחבר ביניהן. ספוילר - בעונה החדשה, אליסון מנסה להמשיך הלאה ולשמור על מערכת יחסים יציבה עם נח, בעוד היא מתמודדת עם ביקורת מהסובבים אותה והספקות האישיים שלה. במקביל, נח מנסה למצוא איזון בין השאיפה שלו להצליח כסופר, המשפחה שהותיר מאחור והאישה שהוא אוהב. בניגוד לעונה הקודמת, שתיארה את האירועים מהפרספקטיבות השונות של נח ואליסון, העונה החדשה תציג גם את נקודות המבט של הלן וקול, ותחשוף אמיתות שונות ונוספות, עם דגש על האופנים השונים בהם כל אחד מהצדדים מספר את העלילה. כך נראה למשל כיצד הלן מתמודדת עם הליך הגירושים מנח, הדאגה לשלום ילדיה וההשפעה הדומיננטית של הוריה, ואת קול מתקשה להשתקם משברון הלב ולהתחיל חיים חדשים ומבטיחים. ההדים מרחיקי הלכת של הרומן ממשיכים לעצב את חייהם של הארבעה, ויובילו לאירוע שישנה את הכל, פעם נוספת. בעונה החדשה ייקחו חלק ריצ'רד שיף ("הבית הלבן", "איש הפלדה"), ג'ואנה גליסון ("לילות בוגי") וקתלינה סנדינו ("מריה הלבנה").

22:00 סוכני ש.י.ל.ד. 3 | Agents of S.H.I.E.L.D. 3, ערוץ Yes אקשן


עונה חדשה לסדרת הבת של "הנוקמים" של מארוול, פרי עטו של ג'וס וידון. ספוילר - בתחילת העונה, המנהל פיל קולסון (קלארק גרג) והסוכנת סקאי (קלואי בנט) מובילים את צוות שילד בחיפושיה בעולם אחר אנשים בעלי כוחות מיוחדים, לאחר מאורעות סיום עונה 2 – הקרב האפי עם ג'אינג וצבא הלא-אנושיים שלה והחשיפה שסקאיי היא בעצם דייזי ג'ונסון - הדמות קוייק (Quake) מעולם הקומיקס של מארוול, שסקאיי תאמץ לה בעונה החדשה. במהרה יגלו קולסון וצוותו שהם אינם היחידים שמחפשים את הלא-אנושיים החדשים. חודשים עברו מאז הקרב וצוות שילד עדיין אינו יציב. קולסון ממשיך לנסות ולאחד את האירגון ומתמודד עם אבדן ידו. הביטחון העצמי שלו עדיין לא ששב אליו, כמו גם סגניתו, הסוכנת מירנדה מיי (מינג-נה ואן) שיצאה לחופשה עם בעלה לשעבר אנדרו (בלייר אנדרווד). הסוכנת הקטלנית בובי מורס מחלימה מהעינוי הטראומטי שעברה בידיו של גרנט וורד, פיץ' אובססיבי לפענח את התעלומה מאחורי היעלמותה המסתורית של סימונס (שנבלעה על ידי הסלע השחור) וכולם בכוננות עליונה לתנועה הבאה של וורד והידרה. אך איומים גדולים נוספים מצפים להם במהלך העונה וביניהם התפשטות הטריג'ן – החומר החוצני שפותח יכולות על אצל אנשים נבחרים, היווצרותם של האיניומנס החדשים שאינם יכולים לשלוט או להבין את כוחותיהם, היווסדו של ארגון ממשלתי חדש שהולך בעקבותיה של שילד, תכונותיו הלא ידועות של המונוליט הענק ששאב לתוכו את סימונס והאיום המתמיד של ארגון הטרור הידרה שנבנה מחדש. וכמובן גרנט וורד, הבוגד שהפך את הפלתם של שילד וקולסון, למשימתו האישית. קונסטאנס זימר ("הפמליה") מצטרפת לסדרה בתפקיד מסתורי.

22:05 הומלס | Homme Less, ערוץ 8


פרס חבר השופטים DOC NYC 2014. ממבט מבחוץ קשה לראות את הסוד שמסתיר מארק ר., דוגמן ושחקן לשעבר וצלם אופנה בהווה, שנע ממסיבה נוצצת להשקה יוקרתית, בחליפה מוקפדת ונעליים יוקרתיות, ולרגע נדמה שהוא הגשים את החלום האמריקני. אלא שמארק הוא חסר בית. אחרי ימים של השתכשכות בזוהר, הוא חוזר אל גג הבניין הניו יורקי, שם, מתחת למסתור שארגן בתשומת לב, הוא ישן כבר שנים. מארק נע ברחבי העיר, מקווה לא להיתקל בחברים בשירותים הציבוריים שבהם הוא מתרחץ, או במדרגות אל הגג, שחלקם גרים ממש מתחתיו. ארה"ב/ אוסטריה, 2014. הסרט בונה עצמו על שמחה מהולה בעצב, אך ללא עמוד שידרה מחבר. ציון:
 


22:45 דוקטור הו 9 | Doctor Who 9, ערוץ Yes אקשן


הסדרה הבריטית חוזרת לעונה חדשה, ותמשיך לתעד את מסעותיו של החייזר המסתורי, הדוקטור. ספוילר - ג'נה קולמן חוזרת לתפקידה כקלרה אוזוולד, המלווה של הדוקטור (אחרי שהחליטה לעזוב בתום העונה הקודמת וחזרה בה) לצידו של פיטר קפלדי בעונתו השנייה בתפקיד הדוקטור. מי שמצטרפת בתפקיד אורח לסדרה כדמות מסתורית היא מייזי וויליאמס, הכוכבת המוכרת מתפקידה כאריה סטארק ב"משחקי הכס", שתגלם דמות מעברו של הדוקטור. הסדרה תפתח בסיפור בשני חלקים (פרקים 1+2) שמחזירים לסדרה את מישל גומז בתפקיד מיסי – גלגולו החדש של אויבו המושבע של הדוקטור המאסטר, וזאת למרות שנדמה הייתה שדמותה חוסלה בסוף העונה הקודמת על ידי בסוף העונה הקודמת. הפרק גם צפוי להחזיר את אויביו הנצחיים של הדוקטור – הדאלקים – לסדרה. עוד צפווים לחזור העונה: ג'מה רדגרייב בתפקידה כקייט סטיוארט, מפקדת יחידת י.ו.נ.י.ט., יחד עם אינגריד אוליבר, שגילמה את הדמות הפופולארית של חיילת יוניט אוזגוד, שמתה בעונה הקודמת ותחזור בסיפור בן שני חלקים הקשור בזייגונים.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !