עקרות בית רעבות, תעופה בחקירה: טיסה 370 של מלזיה איירליינס, ההיא שחוזרת הביתה, נקמה על הכביש, לא ישתיקו אותי, בוני וקלייד
יום ראשון, 08 במרץ 2015 / שי שגב

18:45 עקרות בית רעבות | Desperately Hungry Housewives, ערוץ הבריאות


אנורקסיה ובולמיה הן מחלות המזוהות לרוב עם נערות ונשים צעירות, אך הסרט חושף את שגשוגה של התופעה דווקא בקרב אוכלוסיה מבוגרת יותר. במבט מן החוץ נדמה כי לנשים הללו יש הכל: בתים נאים, ילדים מושלמים וחיי בורגנות נוחים. אך מאחורי גדרות עץ לבנות וגני נוי מטופחים ניטש מדי יום קרב קשה עם המזון וצריכתו. ג'יין היא אישה בראשית שנות ה-50 שלה הסובלת מצפיפות עצם של בת 90; זואי בת ה-36 פנתה לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי כחלק ממאבקה באנורקסיה; טרייסי הקופצנית היא בולימית המבלה את לילותיה בהילולות אוכל הרסניות והקאות אלימות; ג'ורג'יה היא אם צעירה המנסה להשיל את משקל ההיריון. האם האובססיה שלה תשיב אותה לדפוסי אכילה הרסניים מימים עברו? בריטניה, 2014.

21:00 תעופה בחקירה: טיסה 370 של מלזיה איירליינס | ?Air Crash Investigation: What Happened to Malaysian 370, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק

תעופה בחקירה: טיסה 370 של מלזיה איירליינס


טיסה 370 של מלזיה איירליינס היא בגדר תעלומת התעופה הגדולה ביותר בכל הזמנים. מטוס עם 239 נוסעים ואנשי צוות הולך לאיבוד, אין סימני מצוקה, אין תקשורת ואין רמז לשרידים ממנו. צוות חוקרים בלונדון חושף תגלית מפתיעה שעולה מנתוני הלוויין ולפיו המטוס המשיך לטוס במשך כמה שעות לאחר שאבד איתו הקשר. מניתוח זהיר של הראיות עולה כי המטוס עשה עוד שלושה סיבובים אחרי הקשר האחרון שהיה איתו.

22:00 ההיא שחוזרת הביתה | She is Coming Home, ערות הקולנוע הישראלי


אם היו מספרים למיכל בגיל 18 שבגיל 33 היא תחזור לגור בבית הוריה, היא קרוב לוודאי הייתה מתאבדת. מיכל היא במאית צעירה ומובטלת, שנפרדה מבן זוגה וכעת אין לה ברירה אלא לחלוק דירה אחת צפופה עם שני הוריה המודאגים. היא מסתגרת בחדרה, מתחמקת מהוריה, ובעיקר ישנה. בעקבות תאונה היא מכירה את זאב – מנהל תיכון נשוי בן 50, ופוצחת ברומן סוער אתו. השניים נסחפים למערבולת של סכנה וסקס תחת כתלי התיכון ומתחת לעיניהן הבולשות של הוריה. למיכל נמאס להיות ילדה טובה ולשחק על פי הכללים של מהי אישה מכובדת. זאב נשוי אבל זה לא עניינה. היא סוף סוף משתעשעת. אלא שהעניינים יוצאים משליטה. מפגש בבית מלון לאור יום עם זאב מקבל תפנית מינית אלימה. מיכל לא מצליחה להתאושש ומדרדרת למסע של הרס והכאבה עצמית. שחקנים: טלי שרון, אלון אבוטבול, ליאורה ריבלין, אלי כהן. במאית: מיה דרייפוס. ישראל, 2013. זוכה פרס סרט הביכורים הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר (שרון) והצילום הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים, זוכה פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר (ריבלין) בטקס אופיר. סרט פרובוקטיבי, מנוכר ולעיתים ילדותי באופיו. ציון: 


22:00 נקמה על הכביש | Big Driver, ערוץ לייפטיים


עיבוד מותח לסיפור קצר מבית היוצר של סטיבן קינג ובכיכובן של מריה בלו ("היסטוריה של אלימות"), אולימפיה דוקאקיס ("מוכת ירח") והזמרת ג'ואן ג'ט. סופרת מתח נתקעת בדרכה הביתה עם פנצ'ר בגלגל. נהג אחר עוצר ומסייע לה אך מהר מאד היא מבינה שהוא רוצח סדרתי והוא משאיר אותה מדממת בצד הדרך. היא מצליחה להימלט ובמצבה המעורער מחליטה שהדבר היחיד שהיא יכולה לעשות זה לצאת חזרה לדרך ולנקום בו.

22:00 לא ישתיקו אותי | I Will not be Silenced, ערוץ Yes דוקו


אחרי שעברה אונס קבוצתי אכזרי במזרח קניה, התברר שמסע הייסורים של שרלוט קמפבל-סטפן האוסטרלית רק החל: כשדיווחה על האונס לרשויות, אמר לה החוקר, כי 'אף אחד לא זוכה במשפטי אונס במדינה הזו', וכי עליה לעזוב. זה היה דווקא מה שהניע את שרלוט להישאר, להיאבק, ולהביא את התוקפים לשלם. הסרט מלווה את שרלוט במשך 7 שנים בהן ניהלה קרב משפטי מורכב ומתוקשר. באמצעות הכוח הפנימי שלה והזעם על האלימות המינית וחוסר השוויון בקניה היום, הופכת שרלוט להשראה עבור נשים רבות, שעומדות לצידה במסעה המפרך לצדק – כנגד כל הסיכויים. בימוי: ג'ודי רימר. 90 דקות, אוסטרליה, 2014.

22:00 בוני וקלייד | Bonnie & Clyde, ערוץ Yes3


דרמת הפשע ששינתה את הוליווד, מבוססת על הסיפור האמיתי על הנאהבים הקרימינאליים המפורסמים בוני וקלייד, שיצאו למסע שדידת בנקים ברחבי ארה"ב. שחקנים: וורן בייטי, פיי דנוואי, אסתל פרסונס, ג'ין הקמן, ג'ין ווילדר. במאי: ארתור פן. ארה"ב, 1967. הסרט היה מועמד לעשרה פרסי אוסקר וזכה בפרסי הצילום ושחקנית המשנה (פרסונס). הוא נחשב לאחד מהסרטים האמריקניים המשפיעים והטובים ביותר, וסצנת הסיום שלו אפקטיבית כיום ממש כמו שהייתה לפני חמישים שנה. הסרט עדיין מרגש ורלוונטי בימינו. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !