לבשל עם ריימונד בלאן, הבתים המוזרים ביותר בעולם, לגמרי טרנס
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 08 ביוני, 2017 / שי שגב

16:00 לבשל עם ריימונד בלאן | Raymond Blanc: How to Cook Well, ערוץ האוכל


ריימונד בלאן הוא אחד השפים המוערכים בעולם. הוא מחזיק כיום במסעדה בריטית בעלת שני כוכבי מישלן ובמהלך שנות פעילותו העסיק, לימד ולקח תחת חסותו שפים ידועים, כמו הסטון בלומנטל, ג'ון ברטון-רייס ו-פול ליברנט. במסגרת הסדרה הנוכחית יחלוק בלאן את הטכניקות הבסיסיות שכל בשלן מתחיל צריך להכיר.

22:00 הבתים המוזרים ביותר בעולם | World's Weirdest Homes, ערוץ Hot8


תמיד חלמתם לגור בבית בדמות כלב? ומה לגבי בית בצורת ספינה? ה-BBC מציג את עשרת הבתים ההזויים והמוזרים ביותר ברחבי העולם. על מנת להיכנס אל היכל התהילה, כל בית חייב להיות ייחודי וחד פעמי - כלומר, אין כמוהו בכל העולם. BBC ,2015.

22:00 לגמרי טרנס | Absolutely Trans, ערוץ Yes דוקו


מה זה אומר להיות טרנסג'נדר? איך נוצרה התנועה לזכויות הטרנסג'נדרים? ומה הקשר בין המהפכה המגדרית לבין תרבות הפופ? הסרט מביא פרספקטיבה רחבה על ההיסטוריה של תנועת הטרנס ומתאר את האופן בו מתבססת קהילת הטרנסים על תרבות הפופ כדי לקדם את מטרותיה, כפי שעשו לפניה קבוצות אחרות בקהילת הלהט"בים. בעזרת ראיונות עם טרנסג'נדרים מוכרים, כמו קייטלין ג'נר, לברן קוקס ("כתום זה השחור החדש"), ג'יל סולוויי (היוצרת של "טרנספרנט"), כוכב הפורנו באק אנג'ל, התסריטאית ג'ן ריצ'רדס ("הסיפור שלה") ואחרים, למדים על האופן בו מתרחש אל מול עינינו המאבק להכרה בזכויותיהם. מצד אחד הם מדברים על הכאב, האלימות והיחס הקשה אל הטרנסים לאורך ההיסטוריה אך מן הצד האחר הם מספרים על האופן בו הולך וגדל הייצוג שלהם בתיאטרון, בטלוויזיה, במוזיקה ובקולנוע וכבר חורג מגבולות ארצות הברית גם אל מדינות אירופה, אל ברלין ואל פריז. סרט המביא מבט יוצא דופן ומרתק על איך מתרחשת מהפכה מגדרית בעזרת שימוש בתרבות הפופ של זמננו. בימוי: סטפני קבר, קלייר דוט. 53 דקות, ארה"ב, 2017.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !