לוריין פסקל: איך לבשל טוב יותר, גוף שלישי: אנשי האינטרסקס, Zoo, תרבות הרטרו
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 08 ביולי, 2015 / שי שגב

15:00 לוריין פסקל: איך לבשל טוב יותר | Lorraine Pascale: To be a Better Chef, ערוץ האוכל


השפית לוריין פסקל מסייעת לאנשים חסרי ביטחון קולינרי להכין ארוחות מרשימות לחברים ולמשפחה. במהלך פרקי הסדרה תעזור פסקל לגבר בן 52, שלא בישל ארוחה מימיו, להכין תפריט ים תיכוני מדהים הכולל סלט אפרסקים צלויים, סלמון קריספי, אספרגוס צלוי וקינוח מפואר; ותראה לסוניה, אם לשלושה, כמה קל לבשל צ'יפס קישוא, לינגוויני פירות ים מהיר ועוגת גבינת ריקוטה אפויה מרשימה.

21:00 גוף שלישי: אנשי האינטרסקס | Third Person, ערוץ Yes דוקו


בגיל 35, תוך שהיא מנסה להיכנס להריון, מגלה סוזן לראשונה גילוי שמטלטל את חייה. בתיק הרפואי מתברר לה שהיא נולדה אינטרסקס – עם איברי מין זכריים ונקביים, וכי בגיל חמישה חודשים, הסירו את האיבריים הזכריים וקבעו למעשה את מינה. עולמה ממשיך ומתערער כשהיא מבינה שמשפחתה, כמו גם הממסד הרפואי, הסתירו ממנה את הידיעה לאורך כל ימי חייה. אל מול הבושה וההסתרה, אל מול המשפחה והחברה, סוזן מסרבת להרכין ראש ולהיכנע להגדרות ולתפיסות חברתיות. יחד עם עופר, אינטרסקס יהודי-דתי, סוזן מקימה ומגבשת את קהילת האינטרסקס בישראל ומנהיגה מאבק חברתי במטרה לקבל הכרה, ובדרישה לשינוי השיטה הרפואית המקובלת. בימוי: שרון לוזון. 51 דקות, ישראל, 2015.

22:00 Zoo, ערוץ Yes אקשן


מותחן אימה חוצה עולם חדש מבית CBS ("בתוך הבועה"), המבוסס על הרומן רב המכר מאת ג'יימס פטרסון. לפני שנים רבות, בעלי החיים שלטו בכדור הארץ. מה יקרה אם יחליטו להשתלט עליו בחזרה? גל תקיפות מסתורי של חיות טרף על בני אדם מתרחש במקביל ברחבי העולם. ג'קסון אוז (ג'יימס וולק, "המטורפים") הוא זואולוג אמריקני שמדריך טיולי ספארי בשמורות באפריקה, ומתחיל לשים לב לשינויים בהתנהגותם של בעלי החיים. הוא מבין שעליו לברר במהרה את מהות העניין, לפני שהתקיפות יהפכו מתואמות ואכזריות יותר, ולא ישאירו לאנושות מקום לברוח. הוא פוגש את קלואי (נורה ארנזדר, "מוצרט בג'ונגל"), חוקרת צרפתייה יפהפייה שיחד איתו תנסה למצוא פתרון למשבר. ובלוס אנג'לס, כתבת החדשות ג'יימי קמפבל (קריסטן קונלי, "בית הקלפים") רוצה לפצח את החידה, ונעזרת במומחיותו של הווטרינר שמעדיף את חברתן של החיות על בני האדם, מיטש מורגן (בילי ברוק, "רוולושן", "המפענחת"). ציון איי.אם.די.בי.: 7.4/10, עגבניות רקובות: 50%/100%, מטה קריטיק: 55/100

22:50 תרבות הרטרו | The Retro Revolution, ערוץ 8


העולם התרבותי מושפע מתרבות הרטרו – אבל העולם האמיתי מושפע ממנה אף יותר. צעירים בכל העולם המערבי מאמצים לעצמם קודים התנהגותיים וערכיים משנות ה-20 ועד שנות ה-60. בשנים האחרונות חווה הרטרו פריחה בעולם התרבות המערבי. 'רטרו-מאניה' בקולנוע, בטלוויזיה, באופנה – מעולם לא הושפע ההווה מהעבר באופן כה משמעותי. אבל צעירים בניו יורק, פאריז, לונדון וברלין הרחיקו מעבר לנראות חיצונית – ויצרו את המונח 'ניאו-רטרו'. מה גורם להם להזדהות עם הערכים של פעם, ומה זה אומר על הערכים של היום? ARTE, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !