זהבית ופזית, פריצת דרך, בתוך המגה טוויסטר, לקחת את ההורים לברנינג מן, המתיקות שאחרי, רחוב הרווחה
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 08 בנובמבר, 2015 / שי שגב

16:30 זהבית ופזית | Shimmer and Shine, ערוץ ניק ג'וניור


סדרת אנימציה ובמרכזה הילדה ליאה ושתי הג'יניות (פיות) שלצידה, זהבית ופזית. לג'יניות היכולת להעניק 3 משאלות ביום, אך עקב גילן הצעיר הן נוטות להגשים אותן באופן בצורה לקויה. מדי פרק תיאלץ ליאה, בעזרת חברותיה, לתקן את הבלגן הקומי שנוצר הודות לקסמים של הצמד השובב.

21:00 פריצת דרך | Breakthrough, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


זווית מרעננת ומעוררת מחשבה על תגליות מדעיות תוך כדי התרחשותן בזמן אמת. כל פרק יעקוב אחר מדענים העובדים על פרויקט עם פוטנציאל לפריצת דרך: כלים היכולים לשנות מציאות ולפתור בעיות דוחקות. בין היתר: חיסון לאבולה, מניעת התקפים אפילפטיים, שיטה חדשה לאיסוף מים בכפר אפריקני הסובל מבצורת. המסר המרכזי שעולה בכל סיפור שמובא בסדרה הוא: שאנשים מוכשרים יכולים להביא לשינויים מהפכניים, ברגע שניתן דרור לפוטנציאל היצירתי שלהם. כשבני-אדם משתמשים בדמיונם הכל הופך לאפשרי. בזמן שהעולם עומד בפני אתגרים רבים, המדע המודרני והטכנולוגיה יכולים לעמוד בהם, ובדרך יתגלו גם דרכי פעולותיו של היקום. כל פרק מהסדרה בוים על ידי יוצר ובמאי מהשורה הראשונה. בעוד פריצות הדרך עצמן הן מרכז התוכנית, חזון החוקרים לפני המצלמה וחזון הבמאים מאחוריה יתאחדו ליצירת זוויות יוצאות דופן שדרכם נחווה את פריצת הדרך.

22:00 בתוך המגה טוויסטר | Inside The Mega Twister, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


ב–31 במאי, 2013, תועד הטורנדו הגדול והמורכב ביותר בהיסטוריה כשהוא עובר וקורע לגזרים בדרכו, את העיירה אל רנו שבאוקלהומה. כל זאת למשך 40 דקות במהירות קצת יותר גדולה מ-480 קמ"ש. עם התגבשות הסופה המושלמת, מאות רודפי סופות (storm chasers) ומדענים מכל רחבי העולם התקבצו באזור וסיכנו את חייהם במרדף אחרי המגה-טוויסטר. עבור טים סאמרס וצוותו ה'טוויסטקס' מקבלי מענק מנשיונל ג'יאוגרפיק, הסיכון היה קטלני. מקבל מענק נוסף וחברו של סאמרס, אנטון סימון גם השתתף במרדף באותו היום. לזכר צוות 'טוויסטקס', סימון הקים את פרוייקט הסקירה של אל-רנו, ניסיון פורץ דרך שמטרתו לאסוף את כל צילומי הוידיאו מאותו היום, להציב את מיקומי המצלמות המדויקים ולסנכרן את תזמון הצילומים עד לרמת חצי השנייה על ידי השימוש הבזקי הברקים הבולטים. התוכנית משחזרת את הסופה ההיסטורית מתחילתה ועד לסופה מנקודת מבטם של כמה רודפי סופות ובאמצעות CGI (תמונות שנוצרו על ידי מחשב) תלת מימדי וחדשני, כאשר צוותו של סימון מפרק לגורמים את האנטומיה של הסופה שגבתה את חיי חבריהם.

22:00 לקחת את ההורים לבֶּרְנינג מֶן | Taking my Parents to Burning Man, ערוץ Yes דוקו


ברנינג מן הוא פסטיבל אמנות קונטרוברסלי שנערך כל שנה במדבר נבאדה בארה"ב (בעקבות הצלחת הפסטיבל, נערכים פסטיבלים דומים גם במדינות אחרות בעולם, כולל בישראל תחת השם מידבֶּרן). הפסטיבל המקורי, אליו נוהרים בכל שנה רבבות אנשים, נודע לשמצה בכמות האבק, ההרס, העירום וההוללות שלו. ברור אם כך שלא מדובר במקום קלאסי לחופשה משפחתית... עד שבְּרַיְי מחליט להוציא את ההורים שלו מהעבודה היומיומית שלהם ולקחת אותם להרפתקה של חייהם. בימוי: ג'ואל מק'קארת'י, בריאנט בסן. 82 דקות, ארה"ב, 2014.

22:00 המתיקות שאחרי | The Sweet Hereafter, ערוץ Yes3


דרמה עוצמתית המבוססת על ספרו של ראסל בנקס. עיירה מושלגת מתמודדת עם אסון נורא, ועורך דין המגיע למקום לחקור את המקרה. סרטו של אגויאן הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן שם זכה בלא פחות משלושה פרסים שונים, כולל פרס חבר השופטים היוקרתי. משם המשיך ללוקרנו, ולטורונטו שם לקח את כל הקופה עם פרסי הסרט, הבימוי, השחקן והשחקנית. בתחילת 1998 הפך להיות ההפתעה של פרסי האוסקר כאשר ניכס לעצמו מועמדויות לפרסי הבימוי הטוב ביותר והתסריט המעובד. שחקנים: איאן הולם, שרה פולי. במאי: אטום אגויאן. קנדה, 1997. מבט על התמודדות עם מוות בצורה רגישה, חמה ובלתי נשכחת. ציון: 


22:00 רחוב הרווחה | Benefits Street, ערוץ 8


סדרה העוקבת אחר תושבי רחוב טרנר בברמינגהם, המכונה 'רחוב הרווחה' משום ש-90% מתושביו נעזרים בשירותי הרווחה. נטען נגדה כי היא מעודדת פשיעה וכי היא מעניקה לגיטימציה לאלה המתקיימים על חשבון המדינה במקום לדחוף אותם לחפש עבודה. המצדדים בה טענו כי היא משקפת את המציאות בשכונות העוני באנגליה וכי הדיון הציבורי על מדיניות הרווחה שהתעורר בעקבות שידורה הוא הישג מבורך. גיבורי הסדרה, כולם בתחתית הסולם הכלכלי של אנגליה מצליחים לעורר אהדה וטינה במידה שווה. 5 פרקים בשידור יומי. בריטניה, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !