התיאוריה השבדית על אהבה, דניס רודמן בצפון קוריאה, ענקי הגלישה באי האסור
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 09 בפברואר, 2016 / שי שגב

22:00 התיאוריה השבדית על אהבה | Swedish Theory of Love, ערוץ Yes דוקו


עבור רבים בעולם, שבדיה נתפסת כחברה מושלמת, כסמל להישגים הגדולים ביותר של הקדמה האנושית. האם זה אכן כך? איזה סוג של חברה יצרו לעצם השבדים במציאות? הבמאי אריק גנדיני מציג מבט אוהב, אך ביקורתי, על החיים הנורדיים העכשוויים (בהתייחס למניפסט החברתי שפורסם על ידי האליטה השבדית בשנות ה-70): מתברר שבגלל קידוש האינדיבידואל, מחצית מהאנשים חיים היום בשבדיה בגפם. יותר ויותר נשים בוחרות לעשות ילדים בהפריה מלאכותית ולגדל את הצאצא לבד. גם כמות האנשים שמתים לבדם הולכת ועולה. בנקי הזרע שהופכים להיות משמעותיים יותר ויותר, אזורי מגורים שלמים שננטשים, ואנשים שמתים בלי נפש חיה לידם – מטילים אור מטריד על החברה המתקדמת והעצמאית. מדוע אנשים שחיים עם כל-כך הרבה ביטחון ובטיחות הופכים להיות לא מסופקים ואיך פותרים את זה? חלק מהשבדים ממקדים מאמצים בהתנגדות אמיצה: למשל התכנסויות חברתיות ביערות שמאפשרות להיכנע לרגשות ולמגע אנושי; או מנתח מצליח שעובר לאתיופיה, ולמרות העוני הקשה לומד מחדש את ערכה של קהילה. השאלה הקריטית שמעלה הסוציולוג המבריק זיגמונד באומן – האם חיים ללא צרות הם בהכרח חיים מאושרים? שבדיה, 2015.

22:00 דניס רודמן בצפון קוריאה | Dennis Rodman's Big Band in Pyongyang, ערוץ 8


זוכה פרס הסרט התיעודי בפסטיבל הסרטים בפיניקס, ארה"ב 2015. איך נוצרה מערכת היחסים ההזויה בין כוכב ה-NBA לשעבר, דניס רודמן, לבין מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג-און? מה בדיוק חשב לעצמו רודמן כשהחליט לארגן משחק כדורסל בין-יבשתי במדינה הדיקטטורית ביותר בעולם? רודמן מבקש לשפר את מערכת היחסים בין צפון קוריאה לארה"ב דרך השפה הבינלאומית האהובה על השתיים: כדורסל. הוא מחליט לארגן משחק כדורסל היסטורי בין שתי המדינות, תוך שהוא נתקל בביקורת מאסיבית ואיומים על חייו. הסרט מספק הצצה לכל מה שהתרחש כשרודמן החליט לקחת צוות שחקני עבר של ה-NBA לקוריאה הצפונית ולארגן את משחק הכדורסל השנוי ביותר במחלוקת בעולם. ארה"ב, 2015.

22:05 ענקי הגלישה באי האסור Kamchatka: Russia's Forbidden Peninsula, ערוץ אקסטרים


סרט תיעודי על הגולש והסופר, בן ויילנד, והצלם כריס ברקרד, שנסעו יחדעם קית' מאלוי, דיין גודאוסקס, טרבור גורדון, פוסטר הנטינגטון וסיירוס סאטון אל עבר האי האסור ברוסיה, קמצ'טקה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !