הצעצועים היקרים בעולם, דאעש: מדינת טרור, מדיצ'י
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 09 בפברואר, 2017 / שי שגב

22:00 הצעצועים היקרים בעולם | World's Most Expensive Toys, ערוץ Yes דוקו


מסוסי נדנדה מצופים ביותר מ-82,000 אבני קריסטל קטנות, דרך מסלולי מירוץ מרהיבים למכוניות קטנות ועד בתי בובות בשווי 25,000 פאונד – סרט המביא את סיפורם של האמנים והממציאים, שמאחורי הצעצועים היקרים ביותר שילדי העשירים בבריטניה יכולים לקבל. 50 דקות, בריטניה, 2016.

22:30 דאעש: מדינת טרור | ISIS: Rise of Terror, ערוץ ההיסטוריה


כיצד הפכה מיליציה מקומית בהנהגת אבו בכר אל-בגדדי, לארגון הטרור מספר 1 בעולם, ולמדינה מטעם עצמה, המסוגלת להוציא לפועל ולהוות השראה לפיגועי טרור קטלניים בכל רחבי העולם? התעודה חושפת את מקורות המדינה האיסלמית, בוחנת את מטרותיה ושאיפותיה, ובוחנת כיצד שיטות המאבק האלימות והמזעזעות שלה הגדירו מחדש את שדה הקרב המודרני במאה ה-21. הסרט כולל ראיון נדיר עם מגוייס של ארגון דאעש, מייקל יונס דלפורטרי, שכיום משוחרר בערבות ונותר איתן בתמיכתו המתמשכת במדינה האיסלמית וברעיון שהיא מייצגת. הראיון עם דלפורטרי מעניק הצצה נדירה אל תוככי ה"ח'ליפה" (אומת האיסלם), והשקפת העולם האלימה, שהפכה את הפחד מפגיעתו של הטרור, למציאות היומיומית של המאה ה-21.

23:00 מדיצ'י | Medici: Masters of Florence, ערוץ Yes Oh


דסטין הופמן וריצ'ארד מאדן ("משחקי הכס") מככבים בדרמה התקופתית החדשה ורחבת היריעה שיצרו פרנק ספוטניץ ("תיקים באפלה") וניקולס מאייר ("מסע בין כוכבים 2: זעמו של חאן"), אשר מספרת את סיפורה של משפחת מדיצ'י, שליטיה של פירנצה בתקופת הרנסאנס, ששינו את העתיד עבור אלו שבאו אחריהם, על ידי ייסוד מעמד הביניים. זוהי דרמה משפחתית ופוליטית המתרחשת בפירנצה בתחילת מאה ה-15 כשקוזימו מדיצ'י מוצא את עצמו עומד בראש שושלת הבנקאות העשירה במיוחד של משפחתו, כשאביו ג'יאובני מת במפתיע, והסיפור המסתורי סביב מותו והאם מדובר במוות טבעי או ברצח, יהווה את העלילה המרכזית. דרך פלאשבקים שנעים קדימה ואחורה 20 שנה ממותו של ג'יאובני, מתוודעים לקורות המשפחה, ליחסים בין ג'יאובני לבניו קוזימו ולורנזו (סטיוארט מרטין, "בבילון"). העונה הראשונה, שכוללת 8 פרקים, צולמה ברומא ובפירנצה, במקומות בהם רבים מן האירועים המתוארים בסדרה, התרחשו במציאות. שחקנים נוספים: בראיין קוקס, אנבל שולי ("להיות אנושיים"), גווידו קפרני, קן בונז ("טרויה") ולקס שרפנל ("קפטן אמריקה"). הסדרה חודשה לעונה שנייה. ציון איי.אם.די.בי.: 8.1/10

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !