היצורים הגדולים בעולם, לרוסיה באהבה, ריץ' היל: להתבגר באמריקה, חוף העתיד
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 09 ביוני, 2015 / שי שגב

20:00 היצורים הגדולים בעולם | Top 10 Mega Monsters, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


לפני שהאדם שלט בעולם, כדור הארץ היה ארץ ביתם של הענקים. לפני 200 מיליון שנה הגודל קבע ומגה מפלצות היו בשלטון. דירוג היצורים הגדולים ביותר שהלכו אי פעם על פני כדור הארץ.

22:00 לרוסיה באהבה | To Russia with Love, ערוץ 8


לקראת אולימפיאדת החורף 2014 שנערכה ברוסיה, פורסמה אזהרת השתתפות לכל ספורטאי שאינו הטרוסקסואל. מתחרים מהקהילה ההומו-לסבית עמדו בפני התלבטות קשה - אם לצאת בפומבי נגד האזהרה, או להבליג ולהשתתף בתחרויות. הסרט, בהשתתפות ספורטאים ועיתונאים, ובקריינותה של השחקנית האמריקנית, ג'יין לינץ', מתאר את לבטי הספורטאים. בין המרואיינים: שחקן ה-NBA הראשון שיצא מהארון, ג'ייסון קולינס; הטניסאיות מרטינה נברטילובה ובילי ג'יון קינג; הצוללן גרג לוגאניס; השחיין מארק טקסבורי; השחקן סטפן פריי; ועורך הניו יורקר, דיוויד רמניק. ארה"ב, 2014.

22:00 ריץ' היל: להתבגר באמריקה | Rich Hill, ערוץ Yes דוקו


פרס השופטים – פסטיבל סאנדנס 2014. סרט התבגרות מרגש על שלושה נערים שמסרבים שיגדירו אותם White Trash. ריץ' היל, מיזורי, היא רק אחת מאינספור עיירות קטנות במערב התיכון של ארה"ב. אבל עבור הנערים אנדרו, הארלי ואפאצ'י – היא בית. כשהם גולשים על הסקייטבורד שלהם והולכים לאימוני כדורגל, הם כמו מיליוני מתבגרים אחרים בני גילם. אך כשהנסיבות בתוכן הם חיים – בידוד, חוסר יציבות, אבטלה של ההורים – ההתבגרות שלהם הופכת למאבק הישרדות יומיומי. ולמרות זאת הם עדיין נאחזים בתקווה לחיות את החלום האמריקני. בימוי: טרייסי טראגוס, אנדרו פאלמרו. 91 דקות, ארה"ב/הודו, 2014. סרט מלא נשמה ומרתיח כאחד, מבט עצוב על העוני בחברה האמריקנית. ציון:
 


22:00 חוף העתיד | Praia Do Futuro, ערוץ Yes3


לקראת שבוע הגאווה, פסטיבל הקולנוע מציג את אחד מהסרטים הלהט"בים הטובים של השנה האחרונה. מציל ברזילאי מפתח קשר הדוק עם תייר גרמני חתיך המתאושש מטרגדיה, ובעקבות אהבתם מחליט לעזוב הכל ולעבור אתו לברלין. שם הוא מתמודד עם זוגיות, אהבה והעבר שחוזר שהשאיר מאחור. שחקנים: וואגנר מאורה ("יחידת עילית"), קלמנס שיק, ז'סווטה ברבוסה. במאי: קארים איינוז. ברזיל, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !