הפריזאית, סמוך על סול, ככה אני חיה עכשיו, חלומות של שקנאית, המנטליסט 7, חוקי המשיכה
יום שלישי, 10 בפברואר, 2015 / שי שגב

21:05 הפריזאית | The Parisienne, ערוץ 8 (הוט)


כבר עשרות שנים, אם לא מאות, המיתוס של האישה הפריזאית הולך ונבנה: אחת שלבושה בקפידה נונשלנטית, מלאה בשיק ובאטיטיוד הנכונים ומותירה אחריה שובל ניחוח מדויק - כזה שגורם לך לתהות באיזה בושם בדיוק היא משתמשת. לא מעט יוצרים וכותבים כבר ניסו לפצח מה יש בה, בפריזאית, שהופך אותה לשונה מהאישה הלונדונית או הניו־יורקרית ואיך לעזאזל היא עושה את זה? הסרט מנתח את עקרונות מיתוס הזוהר והיופי הצרפתי, הסגנון של האישה הפריזאית, הכולל בעיקר פריטי מפתח קלאסיים, על-זמניים וכמובן נוחים שמעבירים בצורה מושלמת את האווירה המקומית של עיר האורות בסוף הקיץ, ומתאימים לטיול רומנטי על גדות הסיין, כשברקע כנסיית נוטרדאם. אלה בגדים שמצליחים למשוך תשומת לב גם בנוף של מבנים קלאסיים וגנים חלומיים, שהופכים את האישה שבתוכם להתגלמות העיר שבה היא נמצאת. הסרט מציג דיוקנאות של מספר נשים שכבשו את פריז בחיפוש אחר אהבה, חופש והגשמה מקצועית. הסיפורים שלהן יוצרים תמונת קליידוסקופ של אישה אחת, הפריזאית. ARTE ,2014.

22:00 השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 2 | Last Week Tonight 2, ערוץ Hot3 


העונה החדשה של הלייט נייט של רשת HBO. הטוק-שואו הקומי בן החצי שעה, ששב ל-35 תוכניות נוספות המצטלמות מול קהל חי בניו יורק, מספק מבט סאטירי על אירועי השעה האקטואליים, עם הפרספקטיבה יוצאת הדופן וקולו הייחודי של אוליבר. 

22:00 ככה אני חיה עכשיו | How I Live Now, ערוץ Yes3


אליזבת' נשלחת על ידי אביה לגור בכפר לונדוני עם דודתה, שם היא פוגשת את אדי ושאר הנערים בני גילה. על אף שהיא בטוחה שקללה רודפת אותה מאז מות אימה, אליזבת' מנסה לחיות את חייה, ואפילו מרשה לעצמה להתאהב. אבל אז אסון גדול קורה בלונדון השכנה, והעולם משתנה ללא הכר, מכריח את אליזבת' לשנות שוב את חייה ולשרוד כנגד כל הסכנות. שחקנים: סירשה רונן ("האנה"), טום הולנד, ג'ורג' מקיי. במאי: קווין מקדונלנד ("המלך האחרון של סקוטלנד"). בריטניה, 2013. משחק טוב של רונן, אך התסריט קלישאתי: אהבת נעורים בעולם פוסט-אפוקליפטי. ציון: 

22:00 חלומות של שקנאית | Pelican Dreams, ערוץ Yes דוקו


סיפור על חברוּת, הישרדות ויפי המעוף. הבמאית, ג'וּדי אירווינג, מתאהבת בציפור אחת מיוחדת במינה, מסוג שֹקנאי קליפורני חום: השֹקנאית, מבולבלת, פצועה ורעבה, נעצרת על הגולדן-גייט על ידי כוחות משטרה (בקטע שהועלה מיד ליו-טיוב) ומועברת לטיפול במתקן לשיקום חיות-בר. אירווינג עוקבת במשך תקופה ארוכה אחר קורותיה של ג'יג'י (ראשי תיבות של הגולדן-גייט) במתקן השיקום, ולומדת עם אילו סכנות היא ובני-מינה מתמודדים על-בסיס יומיומי (וכמובן שלאדם יש יד ורגל בסכנות אלה). מטבע הדברים עולות בסרט השאלות - עד כמה אנו יכולים להתקרב לחיות-בר מבלי לפגוע בהן או לאלף אותן? מדוע בכלל אנו זקוקים לחיות בר ולטבע פראי בחיינו, וכיצד אנו יכולים להגן עליו? בימוי: ג'וּדי אירווינג. 80 דקות, ארה"ב, 2014.

22:45 המנטליסט 7 | 7 The Mentalist, ערוץ Yes אקשן


עונה חדשה ואחרונה לדרמת המתח המשטרתית, בכיכובו של סיימון בייקר. בסיום העונה הקודמת, התוודה פטריק ג'יין על אהבתו בפני ליסבון והיא הודתה שגם היא אוהבת אותו. ספוילר - בפתח העונה החדשה, השניים מסכימים לשמור בסוד את מערכת היחסים ביניהם, מפני חבריהם בעבודה, אך במהרה סודם נחשף. אל הצוות מצטרפת חוקרת חדשה, צעירה ושאפתנית, חיילת בעברה, בשם מישל וגה (ג'וסי לורן) שמצליחה דיי מהר לסחרר את ראשו של אדלר. במהלך העונה, הסוכנים יחקרו רצח של סוכן סמוי, ליסבון תתחזה לאסירה ותיכנס לכלא כדי לשכנע אסירה אחרת לבגוד בבן זוגה העבריין, ג'יין וליסבון ייסעו לביירות ויפגשו את אריקה פליו (מורנה בקרין, "הומלנד"), שהצליחה לברוח מהם בעבר יותר מפעם אחת, ומסכימה הפעם לבגוד בחבר שלה, מבריח נשק גדול, בתמורה לחסינות בשובה לארה"ב.

23:00 חוקי המשיכה | Are You The One, ערוץ MTV


סדרה שידוכים המסייעת לעשרה גברים ולעשר נשים למצוא את בן/בת הזוג המושלמים. ההערכה הראשונית של המתמודדים תכלול בחינה מדוקדקת מצד צוות שדכנים מקצועיים, פסיכולוגים ומקורביהם של המשתתפים (משפחה, חברים ובני/בנות זוג לשעבר). החיפוש אחר השידוך המושלם יציב בפניהם שורה של ראיונות, שאלונים ומבחני התאמה אינטנסיביים. 20 הרווקים והרווקות יתגוררו יחדיו בבית מצודד בפורטו ריקו, בידיעה שהחצי השני שלהם שוכן במרחק דלתות ספורות. הצופים יזכו לעקוב אחר כל משתתף שעה שהוא חותר למימוש האהבה המושלמת ומגיב, באופן לא צפוי לעתים, למכשולים שנערמים בדרכו.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !