סבתא רקס, להתחתן עם בית-חרושת לגלידה, קדחת הבקתות, תרבות בארון, אקספרס לסוף העולם
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 10 ביוני, 2015 / שי שגב

20:00 סבתא רקס | T. Rex Ultimate Survivor, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


הדינוזאורים היו הציידים הגדולים, המרשימים והקטלניים ביותר שהלכו על פני האדמה. אנו רגילים לראותם כמפלצות בסרטים, אך ממצאי מאובנים חדשים ודרמטיים חושפים את הדינוזאורים כיצורים שסבלו מבעיות בריאותיות שונות ומשונות לאורך חייהם. נשיכות, פציעות קרב, עצמות שבורות וזיהומים - כל אלו גבו מחיר. חלקם הוכנעו על ידי הפגיעות שספגו וחלקם הראו יכולות החלמה מרשימות.

21:00 להתחתן עם בית-חרושת לגלידה
Marrying an Ice Cream Factory, ערוץ Yes דוקו


אבא של רני, ולול, בא ממשפחה קשת יום, יתום משני הוריו. הוא התחתן עם רעיה, בת למשפחת שטראוס, והשתלב במפעל המשפחתי. כשהיה רני בן עשר התגרשו הוריו. עבור רני, אביו נשאר איש קשה, קפדן ומסתגר שפירק את המשפחה. לאחר מותו התגלו עשרות סלילי 8 מ"מ בהם תיעד את המשפחה. השאלות התחילו לצוף ורני יוצא למסע אישי בין שני העולמות הכל כך שונים שמהם הגיעו הוריו, בניסיון להבין טוב יותר את אביו, את המורכבות של נאמנות משפחתית ולגשר על שנים של ריחוק. הוא מחזיק במצלמה, מתעד את המשפחה ומעצב את זיכרונותיו מחדש. בימוי: רני מדין. 72 דקות, ישראל, 2015.

21:00 קדחת הבקתות | Cabin Fever, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


בקתות עץ הן המפלט האולטימטיבי. צוות הבנאים המוכשרים יגשים את פנטזיות הבקתות של כמה ברי מזל. נראה את התהליך המורכב שמאחורי בניית בית עץ, ואת הפרטים הקטנים שיהפכו אותו לכל כך מיוחד. לקראת סוף כל פרק תיחשף הבקתה היפיפייה ותזכיר את חלום הילדות הישן, לבית עץ משלנו.

22:00 תרבות בארון | Inside Out, ערוץ 8


בערב אחד בשנת 1969 פשטה המשטרה על בר הגייז הניו יורקי, Stonewall Inn – עניין שבשגרה באותם ימים. אבל בערב ההוא החליטו יושבי הבר להשיב מלחמה, שנמשכה כל הלילה, והיוותה נקודת מפנה עבור בני הקהילה. עד לאירוע סטונוול, שסימלו את תחילת המאבק הלהט"בי, נעדרו כמעט לחלוטין אזכורים להומוסקסואלים ולסביות בקולנוע, במוזיקה, בספרות או בשירה. כל חיי הקהילה התנהלו במחתרת, ורק יחידי סגולה העזו לרמוז רמיזות סאב טקסטואליות, בין השורות, ביצירות תרבותיות. לאט ובהדרגה התפתחה נוכחותם של הלהט"בים בתרבות, עד שהפכה למיינסטרים. צרפת, 2015. סדרה בשני חלקים בני 50 דקות כל אחד, אשר ישודרו ברצף.

22:00 אקספרס לסוף העולם | Dead End Express, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


בשממה הפראית של ארה"ב נשארה חבורה קשוחה של אמריקנים שעדיין חיים בבדידות ומחוץ לנורמה. במוקדם או במאוחר, אנשים אלו זקוקים למוצרים שיאפשרו להם להמשיך לחיות בשממה. אז - הם פונים לצוות של 'אקספרס לסוף העולם'. בסוסים, מזחלות כלבים, סירות מנוע, מכונות שלג, או מטוסים קלים, הכירו את האנשים שיסכנו הכל להשלים את השליחות למקומות שאף אחד אחר לא רוצה ולא מסוגל להגיע אליהם. זהו שירות משלוחים שבו השלמת המשימה היא עניין של חיים ומוות – עבור הלקוחות ועבור השליחים.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !