נשף סיום שחור-לבן, קריוקי - מכונת הקסם
חדש בטלוויזיה - יום שני, 10 באוגוסט, 2015 / שי שגב

21:30 נשף סיום שחור-לבן | Southern Rites, ערוץ Yes דוקו


לפני מספר שנים, תיעדה הצלמת ג'יליאן לאוּבּ את נשפי סיום התיכון הנפרדים לשחורים וללבנים במחוז מונטוגמרי שבג'ורג'יה, ארה"ב. כשהצילומים שלה פורסמו ב-2009, הם עוררו סערה בארה"ב. מאז אוחדו נשפי הסיום, אך כשהיא חוזרת לשם היום, היא מגלה שבעקבות רציחתו של צעיר שחור על ידי תושב לבן באמצע מערכת בחירות מקומית סוערת, הקהילה עדיין נאבקת עם נושא הגזענות, הרבה מעבר לנשף הסיום. במקביל להתלהטות היצרים בנוגע לרצח, לאוב מתעדת גם את הקמפיין של קאלווין ברנס להפוך לשריף השחור הראשון של המחוז. בימוי: ג'יליאן לאוב (ארה"ב, 2015)

22:00 קריוקי - מכונת הקסם | Karaoke, The Magic Machine, ערוץ 8


על פני תקופה של 40 שנה הפך הקריוקי לתופעה עולמית נפוצה. מה שהתחיל כשיגעון במזרח הרחוק, הפך במרוצת השנים לנחלת הכלל. הסרט מתמקד בתחרות קריוקי שנערכת בפינלנד, בה משתתפים מתחרים מספרד, יפן, הפיליפינים והולנד, ומנסה לאפיין את התופעה, להבין את ההיסטוריה שלה, ולבחון את השפעתה החברתית והתרבותית. Arte, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !