האפ ולנארד, ברלוסקוני והמאפיה
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 10 באוגוסט, 2016 / שי שגב

21:00 האפ ולנארד | Hap And Leonard, ערוץ AMC


קומדיית פשע שחורה המבוססת על סדרת רומנים מאת ג'ו ר. לנסדייל, בהפקתם של היוצרים ניק דמיסי וג'ים מיקל (שעיבדו בעבר רומן אחר של לנדסדייל, "קר ביולי"). ששת הפרקים של העונה הראשונה עלו ברשת הכבלים האמריקנית SundanceTV וביוני האחרון הודיעה הרשת תחודש לעונה שנייה (בת שישה פרקים אף היא), שתעלה במהלך 2017. התקופה היא שנות השמונים והמקום הוא דרום ארה"ב - בירתם של הקאובויז, המסבאות ומוסיקת הקאנטרי. הסדרה עוקבת אחר שני חברים טובים ממעמד הפועלים הנמוך בטקסס. האחד, האפ קולינס (ג'יימס פיורפוי, "רומא", "האויב שבפנים", "The Following"), אסיר לשעבר מוכה אהבה, והשני, לנארד פיין (מייקל קנת' וויליאמס, "הסמויה"), בחור שחור וגיי עם מזג חם ושנאה עמוקה להומופובים וגזענים, ששירת במלחמת וייטנאם. השניים עובדים בשדות ורדים ומנסים להתחמק מצרות ואלימות, עד שיום אחד חייהם משתנים כשטרודי, אשתו לשעבר הסקסית של האפ (כריסטינה הנדריקס, "מד מן"), פורצת שוב לחייו עם הצעה שקשה לסרב לה: הנחל בעיירה הקטנה שלהם טומן בחובו אוצר של מיליון דולר. תכנית פשוטה שהייתה אמורה להפוך אותם לעשירים בן רגע, הופכת במהירות למהומה עקובה מדם. לצידם מככבים גם פוליאנה מקינטוש ("טינופת"), ג'ימי סימפסון ("פילדלפיה זורחת", "דיוויד לטרמן"), ניל סנדילנדס ("האמריקנים") וביל סייג' ("פרשס"). ציון איי.אם.די.בי.: 7.4/10, עגבניות רקובות: 87%/100%, מטה-קריטיק: 73/100

22:00 ברלוסקוני והמאפיה | Berlusconi and the Mafia: The Italian Boss, ערוץ 8


כיצד סילביו ברלוסוקני, איל התקשורת שהפך לראש ממשלת איטליה, העביר ללא חשש את כספיו למאפיה האיטלקית במטרה לשמור על כוחו והונו? בשנות ה-80' ברלוסקוני החל בבניית אימפריית התקשורת שלו עם עלייתה לאוויר של רשת הטלוויזיה הארצית המסחרית הראשונה באיטליה. משם, הדרך להפיכתו גם למוציא האור הגדול ביותר באיטליה, הייתה קצרה. עדויות על קשריו של ברלוסקוני למאפיה עולות וצצות ומוכיחות שהצורך שלו לשמור על מעמדו היה גדול מכל. צרפת, 2015.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !