קיץ בערד, השוטר המושחת ביותר של ניו-יורק, תאונות קטנות
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 10 בנובמבר, 2015 / שי שגב

21:00 קיץ בערד, ערוץ 1


סרטה של הבמאית ענת זלצר, שהעתיקה את מקום מגוריה למשך חודש לטובת צילום הסרט לדירה בערד. בסרט, נגלה לעיני הצופים, איך חיים יחד – ותיקי העיר ומייסדיה, עולים מחבר העמים, בדואים, מהגרי עבודה אריתראים ופליטים סודנים, חרדים מקהילת חסידי גור ואחרים. אופיו של מקום והשינויים שעברו עליו במשך עשרות שנים נחשפים באמצעות שורה מטלטלת של מפגשים עם תושביו. זלצר מתעדת במשך קיץ אחד את מגוון אוכלוסיית העיר. משוחחת עם תושביה, ומשרטטת מארג אנושי רבגוני, מגוון ישראלי המרכיב את הדמוגרפיה של העיר כיום. מיקרו קוסמוס של ישראל 2015. תיעוד רגעי המפגש עם אנשי העיר חושף בכל פעם עוד שכבה של מתחים וזרות, חברות ואויבים, גזענות ומאבק בה, חינוך ותרבות ופוליטיקה וטראומות עבר.

22:00 השוטר המושחת ביותר של ניו-יורק | The Seven Five, ערוץ Yes דוקו


בשנות השמונים ותחילת שנות התשעים, ברוקלין נחשבה לבירת הרצח והסמים של אמריקה ולמחוללת מגפת הקראק-קוקאין. עבור מייקל דאוְוד, להיות שוטר לא הייתה שליחות, בפרט כשהוצב ברובע הפשע 75 שבברוקלין. מהר מאד מייקל ניצל את ההזדמנות להרוויח כסף לכיסו הפרטי, והפך לשוטר מאפיונר: הוא גנב כסף מסוחרי סמים ומפושעים אחרים, לקח חסויות, וזאת תוך שהוא מגייס גם את השוטר השותף שלו – צ'יקי - כדי להגדיל את גובה הרווחים. כמו מותחן אמריקני משובח, פורש הסרט - בעזרת עדויות כנות ומצמררות של מייקל, של השותף שלו, ואף של מר דיאז, ראש המאפְיה המקומית דאז - את רשומון הפשעים שעשו הצמד הבלתי-נפרד עד לחשיפת הפרשה ב-1992, שחשפה את שערוריית השחיתות הגדולה ביותר ב-NYPD מאז ומעולם. בימוי: טילר ראסל. 104 דקות, ארה"ב, 2014. סרט בנוי היטב ומרתק על בושה גדולה במיוחד. ציון:
 


22:00 תאונות קטנות | Little Accidents, ערוץ Yes3


דרמה רבת דמויות על קורותיה של עיירת כורים המתאוששת מתאונת עבודה קשה שגבתה את חייהם של כמה עובדים. בין רדיפה אחר פיצויים והיעלמותו של אחד הילדים, העיירה מגיעה לנקודת רתיחה בלתי נמנעת שתשנה את חייהם של כולם. שחקנים: אליזבת' בנקס, בויד הולברוק ("מרדף לילי"), ג'וש לוקאס ("חמקן"), קלואי סביני ("בנים אינם בוכים"). במאית: שרה קולנגלו. ארה"ב, 2014. לסרט כוונות טובות וליהוק נהדר, אך הוא שוקע תחת עומס המלודרמה. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !