כוכבים ללא גבולות, לשרוד באלסקה 3, התפוררות, ביטקוין – המטבע הדיגיטלי הראשון, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר 2, גרייסנלד 2, ילדים בהילוך גבוה, החתונה של לאנס באס
יום רביעי, 11 בפברואר, 2015 / שי שגב

18:30 כוכבים ללא גבולות | 4Real TV, ערוץ הטיולים


סדרה אקסקלוסיבית הלוקחת ידוענים אל מסע גלובלי בחיפוש אחר המנהיגים הצעירים והמשפיעים ביותר בעולם. נתלווה אל השחקן חואקין פיניקס במסעו אל יער הגשם האמזוני, שם שבט היאוואנאווה זוכה לחיים חדשים הודות לצ'יף טאשקה; המוסיקאי מוס דף יבקר בעיר האלוהים המפורסמת בריו דה ז'נרו, יחבור אל הראפר מספר אחד בברזיל, MV BILL, וילמד על תכניתו להעצמת נוער הפאבלות באמצעות תרבות ההיפ הופ; המוסיקאית הבריטית .M.I.A תיחשף לעבודותו של קימי וויקס, פעיל לזכויות ילדים בליבריה, תיפגש עם נשיאת ליבריה אלן ג'ונסון סירליף ותסייע בשיקום גן משחקים; כוכב ההיפ הופ K'naan יסייר בקיברה שבקניה, שכונת העוני הגדולה ביותר במזרח אפריקה. הוא יפגוש שם את סאלים מוחמד, גיבור מקומי, המנהל קליניקה רפואית ותכנית כדורגל המונה יותר מ-4,000 ילדים; פלי, הבסיסט האגדי של להקת הרד הוט צ'ילי פפרס, יפגוש בהאיטי את קאמסיוז מויזס, סייעת בריאות המספקת תמיכה רפואית לאלפי אנשים; השחקנית קמרון דיאז תערוך טרק בהרי האנדים של פרו, מקום משובו של איש הרפואה פומה סינגונה, הדואג לשימור הידע העתיק של אנשיו; השחקן קייסי אפלק, יבקר בשמורת הפאווני שבאוקלהומה ויפגוש מנהיג מקומי המעצים בני נוער מקומיים באמצעות מוסיקת היפ הופ ואמנות; השחקנית אווה מנדס תפגוש בוונקובר את הפעילה ליז אוונס ותלמד על סצנת ההומלסים וחולי הנפש במקום. ארה"ב, 2012, 8 פרקים.

21:00 לשרוד באלסקה 3 | Ultimate Survival Alaska III, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


אחת מהתחרויות הקשות בעולם חוזרת לסיבוב שלישי. בעונה החדשה נפגוש שוב את 12 המתחרים הקשוחים מתמודדים זה מול זה, כולם מול כוחות הטבע, וכל אחד בנפרד על הרצון והיכולת לשרוד. ארבעה צוותים יתמודדו עם פסגות מאיימות, גלים קטלניים, קרחונים ענקיים, תהומות בקרח, טורפים אוכלי אדם ומים לבנים. בכל מקטע, לצוותים יש רק 60 שעות לסיים את המסלול כשכל שיש להם הוא הציוד שעל גבם והטבע סביבם. בלי GPS, בלי פלאפונים, בלי רחמים. זהו לא מאבק על כסף או על פרס, המטרה היא למתוח את גבולות הסיבולת והיכולת האנושית. זהו מאבק על כוח פיסי ונחישות. בסוף, רק צוות אחד יהיה השורד של אלסקה.

21:00 התפוררות | Disintegration, ערוץ Yes דוקו


פסיפס תיעודי, שמתבונן ברגע אחד ארוך ומתמשך של התפוררות חברתית. בין הקיץ שישבו בו צעירים בשדרות רוטשילד ולרגע דיברו וחשבו על סולידריות חברתית ובין אדם בן שמונים שמחפש אוכל בפחים של ישראל היום - מפרידה תהום שלמה. תהום של ייאוש ואבדן אמונה, תהום של פערים, שהולכים ומתעצמים בין עשירים לעניים. שבעה במאים יצאו לצלם גיבורים וסיפורים, שנעים בין הקצוות של התהום הזו: אבא שלא יכול לתת מים לבתו התינוקת כי תאגיד המים ניתק אותו מהזרם בגלל חוב; חדר מיון שקורס תחת העומס; אבא שפלש למקלט ושם בנה לעצמו ולבתו הקטנה בית זמני; מתווכת בשכונת פאר מגודרת היטב; אחד שקונה לקסוס בשמונה מאות אלף שקל; ואמא שיושבת בבית קטן וצפוף עם תינוקת רעבה ביד אחת ובלון גז ביד השנייה. יוצרים ומפיקים: טלי שמש ואסף סודרי. במאים: ניר הורוויץ, סיוון ארבל, שירלי ברקוביץ', ארי ליבסקר, דרור לבדינגר, ג'קי אדרי. 50 דקות, ישראל, 2014.

21:15 ביטקוין – המטבע הדיגיטלי הראשון | The Rise And Rise Of Bitcoin, ערוץ 8 (הוט)


מה הוא ביטקוין? המטבע הדיגיטלי שנולד בשנת 2009, הוכתר לא פעם כעתיד של הכלכלה העולמית, למרות חוסר היציבות שלו, חשדות הולכים וגוברים על מעורבות בסחר בסמים באינטרנט ואפילו הלבנת הון. הסרט בוחן לעומק את המקורות וסיבות לעלייתו המטאורית של הביטקוין דרך סיפוריהם של הפעילים העומדים בחוד החנית של טכנולוגיה זו. האם העלייה של הביטקוין יכולה לשנות את העולם? סרט בשני חלקים, 50 דקות כל אחד בשידור יומי. ארה"ב, 2014.

22:00 גרייסלנד 2 | 2 Graceland, ערוץ Yes דרמה


בפעם האחרונה שפגשנו את סוכן ה-FBI הצעיר מייק וורן, הוא היה בדרכו לוושינגטון כגיבור. לאחר שהסיפור על גבורתו בתור סוכן סמוי הופץ לכל עבר, מייק החל במהרה לנצל את מעמדו ככוכך עולה כדי לפתוח ברומן עם עמיתה לעבודה ולקדם הזדמנות למבצע בראשותו, שיחקור קו אוטובוס שככל הנראה משמש להברחת סמים ממקסיקו, לאורך ארה"ב. ספוילר - כעת, חודשים אל תוך החקירה, כשעדיין אין לו ראיות ממשיות לתיאוריה שלו, נראה שכוכבו מתחיל לדעוך. לכן, כשפול בריגס מספר לו שקרטל קאזה הוציא עליו מכרז לרצח, מייק להוט במיוחד לשמש פיתיון במבצע עוקץ, אם המשמעות היא שיוכל להפיל ארגון פשע ששווה מיליארד דולר. וכך, מייק מוצא את עצמו שוב בדרום קליפורניה, אך דברים רבים השתנו בגרייסלנד מאז עזב, ובעיקר בריגס, הרדוף בגלל הרצח של ג'ואן בדילו וכבר אינו האקדוחן הזריז שהיה פעם. וכשמבצע העוקץ מקבל תפנית לא צפויה, בריגס מבטל את המבצע כדי להגן על מייק. אך שאיפותיו של מייק ונחישותו להמריץ שוב את הקריירה שלו, מביאים אותו אל הקצה, והוא יעשה הכל, אפילו יתנכר אל שותפיו לשעבר, כדי לגרום לכך. אך שאיפות אלו בדיוק, הן שיביאו אותו אל קו האש בלי אף אחד שיוכל לסמוך עליו, פרט לעצמו.

22:00 ילדים בהילוך מהיר | Kids On Speed, ערוץ הבריאות


סדרה חדשנית המשלבת בין התבוננות דוקומנטרית, התערבות קלינית וניסוי מעבדה סוציולוגי. צוות של מומחים בראשות הפסיכולוג הקליני, פרופסור מארק דאדס, יבחן 4 משפחות עם ילדים הסובלים ממה שנדמה כבעיית קשב והיפראקטיביות מסוג ADHD. במהלך תכנית אינטנסיבית בת 9 שבועות יעברו בדיקות מפרכות שמטרתן אבחון ברור של הבעיה. המעקב אחרי הילדים הוא קריטי, שכן רבים מהם זכו לאבחון שגוי בעבר וקיבלו טיפול תרופתי מיותר. צוות התכנית ינסה לגבש טיפול חלופי עבור אחד המצבים המבלבלים והשנויים במחלוקת בקרב ילדים כיום. ארה"ב, 2013, 35 פרקים. 

22:00 סמוך על סול | Better Call Saul, ערוץ Yes Oh + Hot Plus


סדרת בת ללהיט "שובר שורות", המחזירה למסך את עורך הדין סול גודמן (בוב אודנקירק), ותתחקה אחר עלילותיו של סול שש שנים לפני שסול גודמן הפך לעורך דינו של וולטר וויט ב"שובר שורות". כשנפגוש אותו לראשונה, האדם שלימים יהיה נודע כסול גודמן, מוכר לכולם כג'ימי מק'גיל, עורך דין זוטר המחפש את דרכו, ועושה הכל כדי לשרוד. לצידו של ג'ימי, עובד ה'פיקסר', מייק ארמנטראוט (ג'ונתן באנקס). הסדרה, המוגדרת כדרמה קומית, תשרטט את מסעו מג'ימי לסול, עורך הדין הפלילי חובב הפלילים. בין השחקנים הנוספים שיככבו בסדרה נמנה גם השחקן הקומי, מייקל מקיאן ("ספיינל טאפ") בתפקיד צ'אק, אחיו של סול. הסדרה נוצרה על ידי וינס גיליגאן, יוצר "שובר שורות" ומפיק הסדרה, פיטר גולד. עוד בטרם עלתה לאוויר, הסדרה בת ה-10 פרקים חודשה מראש לעונה שנייה. שני הפרקים הראשונים ישודרו ברצף. 

22:15 החתונה של לאנס באס | Lance Loves Michael: The Lance Bass Wedding, ערוץ !E


ספיישל החתונה של לאנס באס מלווה את סיפור אהבתם יוצא הדופן של לאנס, כוכב להקת הבנים מהניינטיז, אן-סינק, ושל ארוסו האומן, מייקל טורצ'ין, מההיכרות ועד לחתונת החלומות. בני הזוג והקרובים להם יספרו על מערכת היחסים הסוערת, שהחלה בפגישה חטופה במסיבה, עד לרגע בו לאנס ביקש את ידו של מייקל מהוריו, והם כמובן הסכימו. תכנון חתונה הוא הליך מסובך, אבל כשמשפחות שני החתנים מגיעות מרקעים שונים (לאנס ממשפחה דרומית שמרנית ומייקל ממשפחה יהודית ליברלית) וההורים משני הצדדים מנסים להשפיע על אופי החתונה, אין סוף לדרמות.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !