אידה, בני שבעים עם קוביות בבטן, ברית רצחנית
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 11 בפברואר, 2016 / שי שגב

21:30 אידה | Ida, ערוץ Yes1


זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר 2015, ומועמד לצילום הטוב ביותר. זוכה הסרט הזר הטוב ביותר בבאפט"א 2015, מועמד לסרט הזר הטוב ביותר בגלובוס הזהב 2015. דרמה מרגשת. אידה היא נזירה צעירה, היוצאת בעידוד אם המנזר לחיפוש אחר קרוביה, רגע לפני טקס ההשבעה שלה לכנסייה. כאשר היא מתאחדת עם דודתה היא מגלה את האמת המטלטלת על עברה - לא רק שהיא ממוצא יהודי, אלא שכל משפחתה נספתה בשואה. האיחוד הופך למסע של חיפוש שורשים והתמודדות עם העבר, במדינה אשר מנסה להתחמק מהאמת על ההיסטוריה שלה. בסופו תאלץ אידה הצעירה להחליט איזה כיוון ייקחו חייה, ואיפה נמצא ליבה. שחקנים: אגתה קולשה, אגתה טרז'בוקובסקה. במאי: פאבל פאבליקובסקי ("האישה ברובע החמישי"). פולין, 2013. קולנוע נגיש גם לאלו שסולדים מסרטים זרים או בשחור לבן, והוא אחד מן המרשימים ביותר שתראו השנה, אם לא אחד הסרטים הבלתי נשכחים אי פעם. ציון: 


22:00 בני שבעים עם קוביות בבטן | i70 With a Six Pack, ערוץ Yes דוקו


היכנסו לעולם התחרותי והאכזרי של בודי-בילדינג לבני גיל הזהב. אין כאן פרסים למקום השני. בכל שנה גברים ונשים עם אובססיה לפיתוח גוף עושים את דרכם למֶכּה של השרירים: האליפות הטבעית לפיתוח גוף. זוהי התחרות העיקרית בה חובבנים או וונאביז יכולים לרדוף ולהשיג תהילה. אך באליפות הזו, יש קטגוריה אחת שזוכה לכבוד גדול יותר מאחרים.... עבור אֶריק בן ה-78, וג'ימי בן ה-72, להדוף ברזל זה עסק רציני מאד. אך שלא כמו המתחרים הצעירים בקטגוריות האחרות, התחרות של השניים הזו היא לאו דווקא אחד כנגד השני, אלא יותר נגד העור המדולדל, קוצב-הלב המתעתע, וכישלון השריר. הצמד צריך לעבוד הרבה יותר קשה מכולם כדי להשאיר את הגוף בכושר טיפ-טופ. הדוקו עוקב אחר מפתחי הגוף הקשישים, אלה שבקטגוריית ה-70 פלוס, כשהם מתכוננים לאליפות הגדולה במיאמי. אנגליה, 2015.

22:00 ברית רצחנית | The Murder Pact, ערוץ לייפטיים


מותחן אימה. חבורה של צעירים, עשירים ויפים צופים בחברתם היידי, שמתה בתאונה מקרית ומחליטים לברוח מהמקום מבלי לדעת שחברתם לכיתה, ליסה, צפתה בכל הסצנה מרחוק. כשליסה מתחילה לרמוז על התאונה, החברים מחליטים שהם לא יכולים לבטוח בה שתשמור על הסוד ומחליטים לתכנן את מותה הפתאומי, אך תוכניתם הופכת במהרה לסיוט. שחקנים: אלכסה פנה-וגה ("נאשוויל"), רנה אולסטיד ("Unfriended"), בו מירצ'וף ("אקוורד"), ביילי די יאנג ("מזייפות").

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !