גדול מטי-רקס, הברירה הגאה, האם אני נשמע גיי?, השער, קונצ'יטה - בלתי ניתנת לעצירה
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 11 ביוני, 2015 / שי שגב

20:00 גדול מטי-רקס | Bigger Than T. Rex, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק

גדול מטי-רקס


זהו הרוצח הגדול ביותר שהלך על פני האדמה. שיניים חדות כתער, לסתות באורך של מטר, טפרים בצורת מגל... זהו הספינוזאורוס. אחד מהיצורים המוזרים ביותר שנתגלו אי-פעם. צוות המדענים, פול סרנו וניזאר איברהים, במסעם מלא המסתורין אחר מקורותיו של שלד ספינוזאורוס חדש אשר התגלה בסהרה. בעזרת שחזור דיגיטלי, ירכיבו מחדש ויחשפו את תפארתו של דינוזאור טורף זה.

21:10 הברירה הגאה | Survival of the Fabulous, ערוץ Yes דוקו


האם גברים נולדים הומואים? נדמה שההוכחות מראות שכן, אבל אם זה אכן כך, כיצד בני אותו מין יכולים להימשך זה לזה, דבר שמונע הִתְרבוּת? כיצד הם שורדים אבולוציונית בתוך המין האנושי במשך אלפי שנות היסטוריה? השאלה הזו מטריפה את דעתו של הבמאי, ההומו הגאה והססגוני, ברייס מייקל סייג', שיוצא להרפתקה חוצת-גבולות כדי לגלות את האמת. 47 דקות, קנדה, 2013.

22:00 האם אני נשמע גיי? | ?Do I Sound Gay, ערוץ Yes דוקו


האם יש דבר כזה קול הומואי? מדוע אנשים מסוימים נשמעים הומואים ואחרים לא? מדוע הקול ההומואי נטוע עמוק בתרבות הפופ, אך מאידך משמש כטריגר להטרדות הומופוביות? דייויד ת'ורפ תמיד היה מוטרד מכך שהוא נשמע גיי. בסרט המשעשע והפרובוקטיבי הזה, ת'ורפ פוגש מומחים לדיבור וחברים הומואים, חוקר את השאלות הללו ועוד רבות אחרות, ומגיע לתשובות מפתיעות. בימוי: דייויד ת'ורפ. 77 דקות, ארה"ב, 2014.

22:00 השער | Oculus, ערוץ Yes2


אחד מסרטי האימה המצליחים של 2014. אח ואחות שהופרדו בלידתם בעקבות אירוע טראומתי בו איבדו את הוריהם, נפגשים מחדש לאחר שהאח הצעיר שוחרר ממוסד שיקומי. ביחד הם חוזרים לביתם לחשוף את האשם בטרגדיה המשפחתית, מראה מקוללת שמשתלטת על אלו שבנוכחותה, בזמן שהמציאות סביבם קורסת ומתעוותת. שחקנים: קארן גילאן ("שומרי הגלקסיה"), ברנטון ת'ווייטס ("המעניק"). במאי: מייק פלאנגן. ארה"ב, 2014. בניגוד לסרטי אימה מן התקופה האחרונה, הדגש כאן הוא על זריעת הפחד ולא על הזוועות. עשוי חכם, בנוי היטב ומאוד מפחיד. ציון: 


22:15 קונצ'יטה - בלתי ניתנת לעצירה | Conchita – Unstoppable, ערוץ 8


קונצ'יטה וורסט, הדראגיסטית האוסטרית עם חתימת הזקן שזכתה באירוויזיון 2014, בימים ובחודשים שלאחר הזכייה, כשהיא מתמודדת עם תוצאות הרעש התקשורתי שעוררה בעולם. אוסטריה, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !