באגס באני וחברים, מלחמת העולם הראשונה, סופר פוד ביתי עם ג'יימי, גורמה אסקייפ, סולחה, ללא פילטר 4+5, 10, לצפות את העתיד,  נורמן ליר: רק עוד גירסה שלך
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 11 בדצמבר, 2016 / שי שגב

17:35 באגס באני וחברים | Bugs Bunny & Friends, ערוץ הילדים


סדרה חדשה. באגס באני פוגש שלל חברים וגם יריבים מוכרים ואהובים, תוך כדי ניסיונותיו לשמור על מקום מגוריו. במהלך הסדרה באגס ייצא לטיולים ומסעות משעשעים כאשר יקרו בדרכו ביגפוט מסתורי, סוכנת ריגול חשאית, סם, שודד הבנקים ועוד.

19:00 מלחמת העולם הראשונה | The First World War, ערוץ ההיסטוריה


הפקת יוקרה. סדרה המגוללת בעשרה פרקים מרתקים את סיפורה של המלחמה הגלובלית הראשונה בעידן המודרני, שכונתה 'המלחמה הגדולה'. במלחמה שהתחוללה בין השנים 1918-1914, לחמו מדינות על-פני יותר ממחצית כדור הארץ, ונהרגו למעלה מ-16.5 מיליון בני אדם, מתוכם כ-40 אחוזים אזרחים. המלחמה עיצבה והשפיעה על תהליכים דרמטיים שיתרחשו בהמשך המאה העשרים - בין היתר, היא סייעה להצית את נס המהפכה ברוסיה והפכה את ארצות הברית למעצמה עולמית. קו השבר שנוצר כתוצאה מהסכם השלום מעורר המחלוקת, שנחתם בסיומה, יוביל למלחמה עולמית שניה, שתפרוץ בקושי עשרים שנה לאחר סיום המלחמה העולמית הראשונה.

21:00 סופר פוד ביתי עם ג'יימי | Jamie's Super Food Family Classics, ערוץ האוכל


ג'יימי אוליבר מחולל מהפכה בריאה בקלאסיקות הגדולות של האוכל הביתי. לשם כך הוא יבקר במקומות הבריאים ביותר בכדור הארץ וילמד על תזונתם של המקומיים. מהאי הוולקני ג'ג'ו בדרום קוריאה, דרך נופיה האלפיים של שווייץ וכלה בסרדיניה שבאיטליה, אוליבר יספוג השראה מכל מפגש ומאכל.

21:00 גורמה אסקייפ | Gourmet Escape, ערוץ הטיולים


תכנית של מסעות קולינריים עם השף מאסימו קאפרה. מאסימו יסייר ברחבי העולם בחיפוש אחר אוכל משובח והזדמנות להתרועע עם קולגות בארצות אחרות. המפגש יוביל אותו לחקר הטעמים המקומיים, סגנונות הבישול הרווחים באיזור והיכרות עם מרכיביו של המטבח הילידי. לאחר ביקור בשווקים יבשל מאסימו עם השף המארח ויחדיר מעט ממורשתו האיטלקית אל המנות הנבחרות. בין היעדים של התכנית: סן דייגו בקליפורניה, לוגאנו בשווייץ, צ'רלסטון בקרוליינה המערבית, גלאזגו בסקוטלנד ואמסטרדם בהולנד.

21:00 סולחה | Sulcha, ערוץ Hot8


ציון לשבח פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2016. תיעוד מבפנים של תהליך הסולחה - שיטה עתיקת יומין לפתרון סכסוכים המקובלת על כל הדתות בחברה הערבית, לאחר מקרה רצח על רקע כבוד המשפחה בכפר הערבי אעבלין שבגליל. וורד וראגב, שני הבנים הבכורים למשפחות הנוצריות טוקאן וסלמאן, הם חברים בלב ובנפש. הכל משתנה באחד הלילות כשמתפתח ברחוב וויכוח מר בין ראגב לרביע, אחיו הצעיר של וורד. לפתע שולף ראגב אקדח ויורה למוות ברביע. הסיבה לרצח, כך מסתבר, היא כמה מילים בעלות אופי מיני שרביע אמר על אחותו הקטנה של ראגב. לאחר שראגב נעצר, מכריז אביו: 'לא הייתה לו ברירה, הוא הגן על כבוד המשפחה'. על משפחת הנרצח לנקום, כי זו הנורמה בחברה וכבודם מוטל על הכף. רימון היד שנזרק בלילה הבא על בית סלמאן מסמן את תחילת הנקמה. הסכנה אמתית ומוחשית. יש דרך אחת ויחידה לעצור את שפיכות הדמים המתקרבת וזוהי הסולחה. הסולחה מנוהלת על ידי הג'הא - חבורה של אנשים מורמים מעם, שמפאת כבודם, סמכותם וכוחם עצומים. אנשי הג'הא, המוזעקים בידי אבי הרוצח, מורים לו לפנות את בית המשפחה ופותחים במשא ומתן בין המשפחות. רק הסולחה מסוגלת לעצור את הנקמה. אם תצליח, ילחצו ראשי המשפחות ידיים ויכריזו על שלום, אם תכשל, ירחץ הכפר כולו בדם. בימוי והפקה: איתן חריס. ישראל, 2016.

21:50 ללא פילטר Raw Travel 4+5 | 4+5, ערוץ הטיולים


תכנית טיולים המציגה תיירות בעלת מודעות סביבתית וחברתית כאחד. פרקי הסדרה יחגגו את הגילוי העצמי שנלווה לחוויות תרבותיות אותנטיות וישלבו תיירות אקולוגית, חופשות של ספורט אתגרי, אקטיביזם חברתי, מוסיקה מקומית ועוד. המצלמה תעקוב אחר מפיק התכנית והמגיש, רוברט רוז, שעה שיסייר במקומות בהם כף רגלו של התייר הממוצע ממעטת לדרוך. בלי גימיקים, בלי סלבס, בלי משחקים מטופשים, רק אנשים רגילים וחוויות משנות חיים.

22:00 10, ערוץ Yes3


קומדיית סקס מצליחה, שהייתה מועמדת לשני פרסי אוסקר ולחמישה פרסי גלובוס הזהב. מוזיקאי הוליוודי במשבר אמצע החיים שמפתח אובססיה כלפי בחורה צעירה ויפה, ועוקב אחריה לירח הדבש שלה במקסיקו. האימג' של בו דרק רצה על החוף הפך לאיקוני, כיכב בפוסטרים רבים והוליד חיקויים אין ספור. שחקנים: דאדלי מור, בו דרק. במאי: בלייק אדוארדס. ארה"ב, 1979. הסרט היה להצלחה גדולה בקולנוע, בעיקר בגלל המראה של דרק. עם זאת, הוא לא כה מצחיק כמו שחושבים. ציון:
 


22:00 לצפות את העתיד | Predict My Future: The Science of Us, ערוץ הבריאות 


מעקב אחר ניסוי רפואי מהפכני בו לקחו חלק 1,037 ניו זילנדים שנולדו באותה העיר (דנידין) ב-1972. כיום מרביתם פזורים ברחבי תבל, אך כ-96% מהם עדיין משתתפים בניסוי – הישג ההופך את הניסוי לחסר תקדים בסוגו. התוכנית עוקבת אחר המחקר רב השנים וממצאיו הנוגעים בכמעט כל תחום בחיינו: בריאות הלב, התמכרויות, עודף משקל, בריאות מינית, פסיכיאטריה, גנטיקה, קרימינולוגיה, וחשוב מכל - השפעותיהם של טבע וטיפוח על התפתחותינו.

22:00 נורמן ליר: רק עוד גירסה שלך | Norman Lear: Just Another Version of You, ערוץ Yes דוקו


כיצד הפך ילד יהודי עני מקונטיקט למפיק הטלוויזיה המצליח בכל הזמנים? נורמן ליר נחשב ליוצר, כותב ומפיק המשפיע ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקנית. הוא הביא את רוח הזמן - עם נושאים פרובוקטיביים כמו מלחמה, פמיניזם, עוני ודעות קדומות – אל תוך הפריים-טיים, ונכנס לבתיהם של 120 מיליון אמריקנים מידי שבוע (ועוד עשרות מיליונים ברחבי העולם, כולל בישראל). סדרות שיצר בשנות השבעים, כמו "הכל נשאר במשפחה" עם דמותו האגדית של ארצ'י באנקר, "על טעם ועל ריח", "מוד" ועוד - הוכיחו ששינוי חברתי יכול להגיע גם מכיוון לא צפוי: צחוק. הסרט מביא את הכרוניקה האולטימטיבית של ליר – חייו, עבודתו, והישגיו – אך גם מתעד אותו היום, כשהוא בן 93 וחיוני ומחויב כפי שהיה תמיד. הבמאיות היידי יואינג ורייצ'ל גריידי ("Jesus Camp", "דטרופיה") שוברות את הקיר הרביעי ומביאות קולאז' מרתק שבו נפגשים העבר והווה. עם: ג'ורג' קלוני, ג'ון סטיוארט, רוב ריינר, ג'יי לנו ועוד. 91 דקות, ארה"ב, 2016. סיפור מעניין על אדם ששינה את פני הטלוויזיה. בחירת קטעים נבונים. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !