יום הולדת 80 לחיים טופול, עץ או פלסטיין, הרפתקאות הברון מינכהאוזן, באהבה, רוזי
חדש בטלוויזיה - יום שישי, 11 בספטמבר, 2015 / שי שגב

יום הולדת 80 לחיים טופול, ערוץ הקולנוע הישראלי


חיים טופול הוא אחד השחקנים שהצליחו לפרוץ מתוך תעשיית הקולנוע הזעירה של ישראל והטביע חותם של ממש בהוליווד. טופול זכה בפרסי גלובוס הזהב, היה מועמד לאוסקר וכיכב על בימות ברודווי. עם תפקידים כמו סאלח שבתי וארבינקא, טופול מיקם את עצמו בלב פנתיאון התרבות הישראלי.

14:20 עץ או פלסטיין | The True Story of Palestine, ערוץ הקולנוע הישראלי


עיבוד קומי-דוקומנטרי ליומני החדשות של התקופה 'יומני כרמל' המתעדים את תקופת המנדט הבריטי, שנות ה-30 ועד מצעד יום העצמאות הראשון שחתם את מלחמת השחרור. חיים טופול הצעיר מקריין ומפיח רוח חדשה בחומרים העתיקים. בימוי: נתן אקסלרוד, יואל זילברג, אורי זוהר. ישראל, 1962. שחור לבן.

17:00 הרפתקאות הברון מינכהאוזן | The Adventures Of Baron Munchausen, ערוץ Yes5


עיבוד שופע דמיון והומור לסיפורי ההרפתקאות של הברון מינכהאוזן, שהיה מועמד לארבעה פרסי אוסקר. במהלך הצגה על עלילות הברון המתרחשת בעיר הנמצאת תחת מתקפה, מופיע אדם זקן וטוען שהוא הברון מינכהאוזן האמיתי. כאשר איש לא מאמין לו, הוא יוצא עם ילדה קטנה וסקרנית לעוד הרפתקה אחת, להציל את העיר. שחקנים: ג'ון נוויל, רובין וויליאמס, אומה תורמן, אריק איידל, שרה פולי, אוליבר ריד. במאי: טרי גיליאם. אנגליה, 1988. סרט מטורף ועשיר בדימיון, מחווה ויזואלית מרתקת ומלאת מרץ. ציון:
 


21:30 באהבה, רוזי | Love, Rosie, ערוץ Yes1


עיבוד לספרה השני של הסופרת ססיליה אהר. הסרט שנעשה על פי ספרה הראשון "נ.ב. אני אוהב אותך", בכיכובם של הילארי סוונק וג'רארד באטלר, ישודר בהמשך הערב. "באהבה, רוזי" הוא קומדיה רומנטית מתוקה. רוזי ואלכס בני ה-18 היו החברים הכי טובים מאז הילדות. דווקא כאשר הם מתחילים לגלות עניין אחד בשנייה, אלכס עובר לארה"ב עם משפתו ומתחיל לימודי רפואה בהרווארד בעוד רוזי נשארת בעיירה הקטנה שבה גדלו, ומתמודדת עם תוצאותיה של תאונה בלתי צפויה. הגורל לוקח אותם למקומות שונים בחיים, אך האהבה אינה מרפה. שחקנים: לילי קולינס ("מראה מראה - הסיפור האמיתי"), סאם קלאפלין ("משחקי הרעב: עורבני חקיין – חלק 1"). במאית: כריסטיאן דיטר. אנגליה, 2014. השחקנים טובים, אך הסרט קלישיאתי וחסר עלילה סדורה. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !