סיר לחץ, מי אני, המלכה מימי, מנתק המים
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 12 בינואר, 2016 / שי שגב

19:00 סיר לחץ | Pressure Cooker, ערוץ האוכל


שעשועון קולינרי בו יתחרו מדי פרק שלושה צוותים בעיר אחרת בארה"ב. בכל צוות שף מקצועי אחד יצוות לבשלנים בעלי ניסיון מועט או אפסי. לקבוצות זמן מוגבל להכנת מנות, תקציב דל, מפה וסמארטפון ללא גישה לאינטרנט. במסגרת הנוקשה הזו ייאלצו הקבוצות ליצור מנות מנצחות תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים.

22:00 מי אני | Who am I – No System is Safe | Who Am I - Kein System ist sicher, ערוץ Yes3


מותחן סייבר. בנג'מין הוא גאון מחשבים צעיר ששואף להוכיח את יכולותיו כדי להיות חלק מקבוצת האקרים אנרכיסטית ומפורסמת. כאשר הוא סוף סוף מצליח להשיג את תשומת ליבם, הוא נסחף פנימה לעולם מסוכן שקשה למצוא ממנו את הדרך החוצה. שחקנים: טום שילינג ("האישה בזהב"), אנטואן מונו, האנה הרזספראנג. במאי: בראן בו אודר. גרמניה, 2014.

22:00 המלכה מימי | Queen Mimi, ערוץ Yes דוקו


סרט התעודה הטוב ביותר – פסטיבל מנהטן 2015. כשאת מרגישה כמו מלכה, אפילו מכבסה יכולה להיות ארמון. סרטו עטור הפרסים של הבמאי הישראלי יניב רוקח מביא את סיפורה של מארי 'מימי' הייסט, שכאשר הייתה בת 50, לא הייתה יכולה לחיות עוד עם בעלה הבוגדני. היא עברה לגור ברחובות. היא חיתה בחניונים, בפתחי בניינים, עד שלילה סוער אחד מצאה מחסה בין שורות של מכונות כביסה אוטומטיות. הבעלים של המכבסה הקליפורנית היה נדיב כלפיה, והמקום הפך לה לבית. פילוסופיית 'העבר נשאר בעבר' שלה הפכה אותה לחביבה במיוחד על הלקוחות, ואחרי 20 שנה שם, היא עשתה לעצמה כמה חברים לא צפויים – ביניהם כוכבים הוליוודיים כמו זאק גאליפיאנקיס ורנה זלווגר. במשך חמש שנים עקב רוקַח – שחקן / במאי / בריסטה שעבד בקפה ממול – אחר המלכה מימי, כאשר לאט לאט נחשף סיפור חייה המורכב, שבליבו – בתהּ, שאיתה לא עמדה בקשר. זהו סיפור על גיבורה לא צפויה, שהיום, בגיל 89, מזכירה לנו לעולם לא להרים ידיים, ושגם אם אתה מוצא את עצמך בביוב, לעולם אל תחדל מלחפש את הכוכבים. 75 דקות, ארה"ב, 2015.

22:00 מנתק המים | The Cutoff Man, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה בכיכובו של משה איבגי. גבי, מובטל המתקשה לשאת בעול קיום משפחתו, נאלץ לקבל עבודה כמנתק מים לאנשים שמצבם קשה עוד יותר משלו. כמו גנב הוא פולש לחצר האחורית של הבתים, וכמו תליין הוא מסתובב בשכונות. כשהוא מקולל ומושפל, כלוא בתוך מעגל קיומי אכזרי, גבי ממשיך לנתק ולנתק כשהוא נתלה במקור כוחו ותקוותו היחידה: בנו, המקווה להיות ספורטאי מצטיין. ישראל, 2012. 
מתחיל נהדר, אבל כאן מסתיים הסיפור בסרט הביכורים של הבמאי הצעיר עידן הובל. חבל שהגיבור, משה איבגי, שנע כזומבי בין חצרות הבתים, מתבזבז על סרט ארוך ומשעמם. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !