הוד מלכותה, הנסיך פיליפ: מזימת הכס, שנה מלכותית בהחלט, פרגי: ממלוכה לעולם האמיתי, החולמים מבבילון, פלינטוף חוצה את בריטניה, חופשה בהפרעה, הרפתקאותיה של פריסילה, מלכת המדבר, שותפות מוגבלת, הדוויג והשארית העצבנית
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 12 ביוני, 2016 / שי שגב

14:45 הוד מלכותהQueen Elizabeth - Reign Supreme, ערוץ החיים הטובים

הוד מלכותה


סרט שסוקר את מסע חייה של המלכה אליזבת ה-2. במהלך תקופת מלכותה שימשה המלכה סמל בלתי מעורער ליציבותה של הממלכה המאוחדת. ביקוריה הרבים במדינות העולם השונות זיכו אותה בכבוד והערכה מצד עמיתיה ונתיניה כאחד. היא הביאה עמה רוחות של שינוי שרעננו את מנגנון המונרכיה ושמרו על הרלוונטיות של מוסד המלוכה בעולם המשתנה.

15:40 הנסיך פיליפ: מזימת הכס | Prince Phillip: The Plot to Make a King, ערוץ החיים הטובים


דוקומנטרי מבית ערוץ 4 הבריטי, החושף באופן חסר תקדים את המתחים והאינטריגות שנלוו לנישואיה של המלכה אליזבת ה-II לנסיך פיליפ. הסרט מתמקד באיבתה של האליטה המלוכנית לפיליפ, תוך בחינת הסיבות לאותה איבה, ביניהן קשריו הגרמנים של פיליפ, חינוכו המפוקפק והעוינות המושרשת לדודו האמביציוזי, לורד לואי מאונטבטן.

16:30 שנה מלכותית בהחלט | A Right Royal Year, ערוץ החיים הטובים


שנת 2012 הייתה עמוסה במיוחד עבור הממלכה המאוחדת. לא רק שנחגגה בה ובעולם כולו, שנת יובל היהלום למלכה אליזבת השנייה, הבירה לונדון אירחה גם את המשחקים האולימפיים, הנסיך וויליאם וקייט מידלטון הציתו מחדש את אהדת התקשורת לבית המלוכה ומצבו הבריאותי של הנסיך פיליפ התערער. הסרט סוקר את אירועי השנה הדרמטית בחיי בית המלוכה ומספק עדויות בלעדיות של מקורבים למשפחה.

17:15 פרגי: ממלוכה לעולם האמיתי | Finding Sara: From Royalty to The Real World, ערוץ החיים הטובים


שרה פרגוסון, המוכרת גם כפרגי, הגיעה מכפר אנגלי קטן ונישאה לנסיך אנדרו בגיל 26. היא הפכה לדוכסית יורק ולכאורה חייה מושלמים, אולם שרה מרגישה שבורה. היא מחליטה לעבור מסע כדי למצוא את עצמה ולהבין היכן טעתה בדרך. בעזרתם של ד"ר פיל, מרפא רוחני, ומומחה לטיולים אתגריים תעבור פרגי מהפך פנימי.

21:00 החולמים מבבילון | 
Babylon Dreamers, ערוץ 8 


דו"ח אינטימי מהפריפריה הגאוגרפית והתרבותית של ישראל. להקה של צעירים מאשדוד, יוצאי ברה"מ לשעבר, מנסה לזכות באליפות העולם בברייקדאנס. תוך כדי ההכנות לתחרות, שהיא פסגת חלומותיהם כרקדנים, מצטיירת מציאות חברתית של מצוקה גדולה וניכור. מיקסר (בן 27) מפרנס משפחה ותוך כך מנסה לתמוך באחיו הקטנים שנאלצים לחיות עם אם אלכוהוליסטית. פוטר (בן 21) הוא חייל המנסה להמשיך לחלום ולרקוד בעודו מטפל לבדו באמו החולה. הם מתייצבים מול המציאות הקשה ומתמודדים איתה – הייאוש הוא בין המותרות שגיבורי הסרט הזה אינם יכולים להרשות לעצמם. בימוי: רומן שומונוב.

21:15 פלינטוף חוצה את בריטניה | Flintoff's Great British Road Trip, ערוץ הטיולים


פרדי פלינטוף, אחד משחקני הקריקט הבכירים בבריטניה וכוכב הסדרות "פרדי פלינטוף מתפרע" ו-"פרדי פלינטוף רוכב באמזונס", שב בסדרת דוקו. גם הפעם יחבור פלינטוף לרוב פן – עיתונאי, רוכב אופניים ופעיל אקולוגי נלהב - למסע חוצה בריטניה ששיאו ביקור בכור מחצבתו של פלינטוף, מחוז לנקשייר. השניים יטיילו ברכב ידידותי לסביבה, יחגגו את הנוף הבריטי וימצאו בו שכיות חמדה נסתרות.

22:00 חופשה בהפרעה | Vacation, ערוץ Yes2

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 10 ביוני, 2016, בשעה 22:00 בערוץ Hot גולד

22:00 הרפתקאותיה של פריסילה, מלכת המדבר | Adventures Of Priscilla Queen Of The Desert, ערוץ Yes3


קומדיה מצליחה, זוכת האוסקר על התלבושות, על שלוש דראג קווינס שיוצאות למסע במדברות אוסטריה. שחקנים: הוגו ויבינג, גיא פירס, טרנס סטאמפ. במאי: סטיבן אליוט. אוסטרליה, 1994. סרט המתיימר להיות קומדיה, ואכן משחרר כמה בדיחות, אך בעיקר רך, מלא מחשבה ומגולם להפליא. ציון:
 


22:00 שותפות מוגבלת | Limited Partnership, ערוץ Yes דוקו


זוכה פרס האיגוד הדוקומנטרי הבינ"ל; פרס חביב הקהל – פסטיבל פלורידה 2015. סיפור האהבה בין ריצ'רד אדמס האמריקני ממוצא פיליפיני לבין טוני סאליבן האוסטרלי, שבשנת 1975 הפכו לזוג הגייז הראשון בעולם שנישא חוקית. זה היה בבולדר, קולורדו. כשלא היה בלשון החוק שום דבר שאסר על כך. לאחר שהם הגישו בקשה לגרין-קארד עבור טוני בהתבסס על נישואיהם, הזוג נענה במכתב סירוב מרשויות ההגירה האמריקניים: 'נכשלתם להוכיח שיחסי נישואין יכולים להתקיים בין שני הומואים (במקור השתמשו במילת הגנאי – Faggots)'. כשהם נזעמים מהמכתב המשפיל, ובמקביל לתהליכי הגירוש של טוני מהמדינה, השניים תבעו את ממשלת ארה"ב. זו הייתה התביעה הראשונה בהיסטוריה האמריקנית, שדרשה טיפול שווה בזוגות בני אותו מין. הסיפור החזק הזה על אהבה, נישואין ושוויון, אינו רק תקדימי, אלא גם לא מוכר... עד עכשיו. בימוי: תומאס מילר. ארה"ב / אוסטרליה, 2015.

23:45 הדוויג והשארית העצבנית | Hedwig And The Angry Inch, ערוץ Yes3


סרט הקאלט של ג'ון קמרון מיטשל - זוכה פרס טדי בפסטיבל ברלין וחביב הקהל בסאנדנס - שביים ומככב מככב כנערת רוק טרנסווסטיט, שיוצאת למסע פרוע באמריקה בעקבות מאהב שגנב את הלהיט שכתבה. שחקנים נוספים: מייקל פיט, רוב קמפבל, אנדריאה מרטין. ארה"ב, 2001. הסרט מזכיר מאוד את "מופע הקולנוע של רוקי", מלווה במוזיקה נהדרת ובסיפור מושך ומרתק. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !