נשים בין קודש לחול, המסעדות המוזרות ביותר בעולם 2, שף פאקינג-מושלם, היו זמנים במערב
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 12 ביולי, 2015 / שי שגב

21:00 נשים בין קודש לחול, ערוץ 8


הן מביאות ילד כל שנה כמעט. מגדלות אותם, נושאות על כתפיהן את הבית ההולך וגדל, משרתות את הבעל שלומד ומתפלל, הולכות במשך כל חייהן בדרך מותווה שבה הקיום האישי משועבד כולו למטרה הגדולה של קיום משפחה מרובת ילדים המקיימת באדיקות את אורח החיים החרדי. הסדרה היא הוא מסע תיעודי בן ארבע שנים, החושפת את חייהן של מי שלפני שנים רבות בחרו לחזור בתשובה ולהרחיק עד צפת ההררית והמבודדת, ושל ילדיהן, שכבר נולדו לתוך מציאות מוכתבת. המורכבות בחייהן של החוזרות בתשובה והקושי בהנחלת האמונה הדתית לילדיהן. האנשים המרכיבים את החברה החרדית, הגם שקיבלו על עצמם עול תורה ומצוות, הם לפני הכל ואחרי הכל בני אדם - על שלל חולשותיהם, תאוותיהם ופגמיהם. כל פרק עוקב אחר אישה אחת, אבל למעשה מספר את סיפורן של נשים ונערות רבות מספור. בימוי: רויטל אורן. סדרה בת 4 פרקים, 50 דקות כל אחד. ישראל, 2015.

21:10 המסעדות המוזרות ביותר בעולם 2 | World's Weirdest Restaurants 2, ערוץ Yes דוקו


העונה השנייה של הסדרה המצליחה חוזרת עם 15 פרקים חדשים שכוללים שלל נוסף של מסעדות ביזאריות במיוחד, בהן: המסעדה הבנגקוקית, Kraton Flying Chicken, שבה התרנגולת שהזמנת תועלה באש לפני עינייך, תיזרק באוויר ותשופד על הקסדה של מלצר הרכוב על חד-אופן; או המסעדה, Hajime Robot, שבה מי שיגישו לך את המנות הם רובוטים; או המסעדה לחופי ג'רזי, שבה תזכה לאכול את ארוחת הבוקר שלך בתוך גלגל-ענק; או מסעדת Royal Dragon, שיכולה להכיל 5000 סועדים, והמלצרים בה יגישו את המנות כשהם מעופפים על כבלים. הצטרפו למסע מופלא במסעדות הכי יוצאות דופן בעולם, מסעדות שהופכות את החוויה הקולינארית להרבה יותר מסתם ארוחה טובה.

22:00 שֶף פאקינג-מושלם | Sergio Herman: Fucking Perfect, ערוץ Yes דוקו


שף העל ההולנדי האמביציוזי, סרג'יו הרמן, חותר לשלמות מידי יום ביומו. אחרי שנכנס למסעדה של אביו, Oud Sluis, היא הפכה למסעדה המצליחה ביותר בהולנד, וזכתה ל-3 כוכבי מישלן. על כל פנים, ליופי ולהצלחה של האמנות הקולינארית שלו יש מחיר: השעות בלתי-נגמרות, התחרות העזה, הלחץ המתמיד. הוא כמעט לא מצליח לבלות זמן עם אשתו האוהבת ועם שלושת ילדיו. אז הוא לוקח החלטה קיצונית וקשה: לסגור את המסעדה המשפחתית. אך לאחר סגירתה, הוא אינו יכול להימנע מלשדרג את המסעדה השנייה בה הוא שותף – Pure C, בעוד אחיו, מייקל מחליט להפוך את המסעדה המשפחתית לביסטרו לא יומרני, ואשתו עושה צעדים ראשונים בקריירה משל עצמה. זהו דיוקן של אמן קולינארי בתקופת מעבר, שמתמודד עם תחושות וספקות שכל אדם שאפתני יכול להזדהות עמן. זהו סיפור אינטנסיבי על פרפקציוניזם, אמביציה ועל הקרבה. בימוי: ווילמיק קלויפו. 80 דקות. הולנד, 2015.

22:00 היו זמנים במערב | Once Upon a Time in the West, ערוץ Yes3


אחד המערבונים הגדולים והמשפיעים בכל הזמנים. הסרט, שמתאר מעגל נקמה אליו נשאבים שלושה אקדוחנים ואישה, נחשב על ידי רבים לסרטו הגדול וכנראה המשפיע ביותר של הבמאי סרג'יו ליאונה, אפילו יותר מ"הטוב, הרע והמכוער". שחקנים: הנרי פונדה, צ'רלס ברונסון, קלאודיה קרדינל, ג'ייסון רוברדס. תסריט: סרג'יו ליאונה, ברנרדו ברטולוצ'י ("הקיסר האחרון"), דאריו ארג'נטו ("סספיריה") וסרג'ו דאנטי. במאי: סרג'ו ליאונה. ארה"ב/איטליה, 1968. נקודת ציון דרך בתולדות המערבונים. יצירת מופת של ליאונה, ובעיקר של המלחין - מוריקונה. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !