המתים המהלכים 6, יוקרה וסטייל בעולם 2, חילוצים אמיתיים, לחיות ולמות בכלא, טרנספיקס
חדש בטלוויזיה - יום שני, 12 באוקטובר, 2015 / שי שגב

06:00 המתים המהלכים 6 | The Walking Dead 6, ערוץ Yes Oh


עונה שישית ללהיט הגדול ביותר בערוצי הכבלים והלוויין בארה"ב. ספוילר – העונה תכלול צירוף שחקנים חדשים, שיגלמו דמויות אהובות מהקומיקס, תושבי אלכסנדריה, כמו אית'ן אמברי ("אחים בדם") שיגלם את קרטר, מרית' וויבר ("האחות ג'קי") בתור דניסה קלויד, רופאה מנתחת המוצבת גם היא בעיר, וקורי הוקינס ("איירון מן 3") שיגלם את הית', מעביר אספקה קשוח שמשתתף בלחימה.

18:45 יוקרה וסטייל בעולם 2 | 2 Epic, ערוץ החיים הטובים


עונה שנייה לסדרה הסוקרת את סמלי הסטאטוס היקרים והגדולים בעולם. הטירות המרשימות בארה"ב, חדרי אמבטיה חסרי תקדים, הבתים החכמים בעולם, בתי חוף בעלי נופים מדהימים, איים פרטיים וקרוואנים שהם לכל הפחות אחוזות פאר.

20:20 חילוצים אמיתיים | Real Rescues, ערוץ CBS ריאליטי


הגברים והנשים בשירותי החירום וההצלה: משטרה, כיבוי אש ואמבולנסים. התוכנית שמה את הצופה בלב האקשן ולוקחת קרוב יותר מאי פעם אל הדרמה והגבורה בחיי היום יום של כוחות ההצלה.

22:00 לחיות ולמות בכלא | Tag Toe Parole: To Live and Die on Yard A, ערוץ Yes דוקו


תוך התלהטות הדיון בארה"ב (האומה עם מספר האסירים הגדול ביותר בעולם) לגבי החוקתיות של עונש המוות, עולה גם עניינו של מה שמכנים האסירים: 'עונש המוות האחר' ובפירוש לעברית, מאסר עולם ללא אפשרות חנינה. האסירים טוענים שמאסר שכזה הוא למעשה עונש מוות, אבל איטי: גם כאן - הדרך היחידה לצאת לחופשי היא בארון מתים. בשנת 2000, אסיר במאסר עולם ללא אפשרות חנינה מכלא קליפורניה פנה למפקד בית הסוהר בבקשה להקצות חצר חיצונית לאסירים במצבו, בכדי לשבור את קוד האלימות ששולט בחיי הכלואים שם. העניין אושר לניסוי, וכך הוקצתה בכלא האבטחה המקסימאלית המבודד הזה חצר הנקראת Yard A, שזכתה עד מהרה לכינוי 'חצר הכבוד'. בחצר הזו אין כניסה לאלימות, מתחים גזעיים, פעילות כנופיות, ושימוש וסחר בכוהל ובסמים. עם גישה חסרת תקדים, צוללים צמד הבמאים אלן ריימונד וסוזאן ריימונד לחייהם של כמה מ-600 אסירי העולם שיכולים לצאת לחצר הזו מתאם המבודד - אסירים שמחפשים שינוי עצמי באמצעות חינוך, אמנות ומוסיקה, והשתתפות בסשנים קבוצתיים – אסירים שלמרות שהם יודעים שסופם יהיה בכלא, מנסים עדיין להכניס משמעות כלשהי לחייהם. 87 דקות, שוויץ/גרמניה/רוסיה, 2015.

22:00 טרנספיקס | Transfixed, ערוץ 8


רומן בלתי שגרתי בין מרטין וג'ון, הסובלים שניהם מאוטיזם ותסמונת אספרגר. למרות המגבלות החברתיות שלהם, הם חולמים להתחתן, אבל ג'ון הסטרייט מסרב לעשות זאת עד שמרטין הטרנסקסואל יהפוך לאישה אמיתית. ללא הניתוח – ג'ון ייפרד ממרטין. כדי שתנותח עליה להוריד ממשקלה משמעותית. עליהם להתמודד עם סדרה של סיבוכים רפואיים, בעיות כלכליות, הכנות קדחתניות לחתונה – וכל אלה כשהם מאתגרים ללא הרף את סובלנותה וסבלנותה של החברה הסובבת אותם. סיפור האהבה בין מרטין וג'ון הוא סיפור על מימוש עצמי ועל החיפוש אחר אושר, אהבה וקבלה חברתית. ארה"ב/ קנדה, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !